Închide meniul

“Toată lumea ne consideră favoriţi” Ce a spus Luka Modric despre şansele lui Real Madrid de a câştiga finala Champions League

Alex Masgras Publicat: 31 mai 2024, 19:21

Comentarii
Toată lumea ne consideră favoriţi Ce a spus Luka Modric despre şansele lui Real Madrid de a câştiga finala Champions League

Luka Modric, în timpul unei conferinţe de presă / Profimedia

Luka Modric a vorbit despre şansele lui Real Madrid de a câştiga finala Champions League. Echipa lui Carlo Ancelotti vrea să se impună pentru a 15-a oară în cea mai importantă competiţie intercluburi a Europei. Pentru acest lucru, madrilenii trebuie să treacă de Borussia Dortmund, în ultimul act de pe Wembley.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Finala Champions League dintre Borussia Dortmund şi Real Madrid se joacă sâmbătă, de la ora 22:00, şi va fi transmisă în format LIVE TEXT pe AS.ro.

“Toată lumea ne consideră favoriţi” Ce a spus Luka Modric despre şansele lui Real Madrid de a câştiga finala Champions League

Luka Modric, unul dintre cei mai importanţi jucători de la Real Madrid în ultimii 10 ani, a prefaţat ultimul act care va avea loc pe Wembley. Mijlocaşul croat a vorbit şi despre faptul că toată lumea o consideră pe Real Madrid favorită în finala cu Borussia Dortmund, dar acesta este de părere că şansele sunt 50-50 înaintea fluierului de start:

“Nu e cea mai liniştită săptămână. Toată lumea ne consideră favoriţi, dar noi nu credem asta. Este un meci 50-50 şi jucăm împotriva unei echipe care a avut un sezon fantastic. Ne-am antrenat foarte bine”, a declarat Luka Modric, potrivit marca.com.

Nacho, căpitanul madrilenilor, a prefaţat şi el finala Champions League. La fel ca Modric, acesta a recunoscut că jucătorii celor de la Real Madrid au resimţit presiunea în săptămâna premergătoare finalei:

Reclamă
Reclamă

“Aş spune că a fost o săptămână dificilă din cauza emoţiilor de a juca o finală. Este un meci special şi un moment unic pentru club”, a spus şi Nacho.

Cel mai mare fan Real Madrid din România: dacă galacticii se impun în Liga Campionilor, va câştiga la pariuri un milion de euro

Cel mai mare fan Real Madrid din România, măcar pentru seara de sâmbătă, va fi un parior din Braşov. În cazul în care „galacticii” vor câştiga trofeul Ligii Campionilor, în faţa Borussiei Dortmund, acesta va pune mâna pe o sumă uimitoare de bani.

Jucătorul de care vorbim a mizat pe nu mai puţin de 12 evenimente, 11 dintre ele fiind deja câştigătoare. Ultimul hop este ca Real Madrid să pună mâna pe a 15-a Ligă din istoria clubului blanco.

Reclamă

Pariorul a plasat la o agenţie din Braşov cinci bilete identice, fiecare având o miză de doi lei şi o cotă totală de 421064. Cu un bonus consistent de 35%, acesta a ajuns să aibă un câştig potenţial de un milion de lei pe fiecare dintre cele cinci bilete. Altfel spus, câştigul său total, brut, ar fi de un milion de euro!!! Cu doar doi euro investiţi!!!

Un moment care cu siguranţă îi va schimba viaţa omului în cauză. Asta doar dacă Real Madrid va câştiga trofeul Ligii Campionilor 2023-2024. 1.33 are cotă în acest moment campioana Spaniei la adjudecarea trofeului competiţiei inter-cluburi. Atât de aproape este jucătorul de momentul la care toţi pariorii visează cu ochii deschişi.

Cele mai mari cote ante-post „prinse” pe biletul ce poate deveni câştigător sâmbătă sunt cele avute de Panathinaikos la câştigarea Euroligii (8) şi de Jannik Sinner la adjudecarea titlului de la Australian Open (5.50).

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:51 19 oct.
Charles Leclerc, mirat şi el că a prins podiumul în calificări în SUA: “O mare surpriză”
1:42 19 oct.
“Cu Max nu se ştie niciodată” Reacţia lui Lando Norris după ce a terminat pe 2 calificările în SUA!
1:33 19 oct.
Reacţia lui Max Verstappen după ce a obţinut pole-position-ul în Statele Unite: “Maşina a fost foarte puternică”
1:10 19 oct.
România – Franţa, 18:00, LIVE VIDEO. Tricolorii vor aurul la European, după calificarea istorică în finală
0:46 19 oct.
România – Germania, 14:00, LIVE VIDEO. Tricolorele luptă pentru aur în finala Campionatului European!
23:59
VIDEOMax Verstappen pleacă din pole-position în MP al Statelor Unite! Cursa e duminică, de la 22:00 (Antena 3 CNN, AntenaPLAY)
1 VIDEORomânia, în finala Campionatului European la masculin şi la feminin! Victorie istorică pentru tricolori 2 Neluţu Varga pregăteşte “bomba” la CFR Cluj. Îl vrea pe Marius Şumudică antrenor, după revenirea lui Marian Copilu 3 Anunţul lui Gigi Becali despre plecarea lui Charalambous şi Pintilii 4 E oficial! Ioan Ovidiu Sabău a plecat de la Universitatea Cluj 5 Metaloglobus – FCSB 2-1. Scor umilitor! “Lanterna clasamentului” a îngropat speranţele de titlu ale lui Gigi Becali! 6 CFR, transferul momentului. Ce fotbalist a “furat” de la Rapid!
Citește și