Cum a ratat o avere un parior! „Blestemul” celor două goluri anulate ale lui Romelu Lukaku

Publicat: 25 iunie 2024, 18:01

Cum a ratat o avere un parior! „Blestemul celor două goluri anulate ale lui Romelu Lukaku

Cum a ratat o avere un parior! "Blestemul" celor două goluri anulate ale lui Romelu Lukaku

Romelu Lukaku, în meciul cu Slovacia / Hepta

Un parior a ratat o avere, în timpul EURO 2024. Mihai a fost aproape să câştige peste 100.000 de euro, însă a fost lovit de „blestemul” celor două goluri anulate ale lui Romelu Lukaku, din meciul cu Slovacia.

Pariorul a fost aproape să dea o lovitură uriaşă, însă singurul meci care l-a scos a fost cel al Belgiei, cu Slovacia. Slovacii au reuşit să producă surpriza şi au învins-o pe favorita grupei.

Cum a ratat o avere un parior

Pariorul a mers pe faptul că Belgia nu va pierde duelul cu Slovacia, şi se va marca un gol în repriza secundă. Slovacia s-a impus cu 1-0, însă Romelu Lukaku a avut două goluri anulate.

Acesta a fost singurul meci care nu i-a ieşit pariorului, de pe un bilet cu cota de 1460. Acesta putea câştiga suma de 110.000 de euro, dat fiind faptul că a plasat acelaşi bilet, de 65 de ori.

Pariorul a bifat 20 de meciuri, din cele 21 plasate pe bilete. Cota meciului care l-a scos a fost una extrem de mică, de doar 1.30. Mihai a plasat un pariu şi pe meciul României cu Belgia, acesta fiind câştigător, dat fiind faptul că a mers pe Belgia, că va câştiga oricare repriză a duelului.

Romelu Lukaku a avut două goluri anulate în meciul Belgia – Slovacia 0-1! Atacantul Belgiei a trimis mingea în poartă de două ori în repriza secundă, dar ambele sale reuşite au fost anulate cu VAR.

VAR-ul a decis în minutul 57 că prima reuşită a lui Lukaku trebuie anulată pentru offside. În minutul 88, a doua reuşită a lui Lukaku a fost anulată pentru un henţ al lui Openda. Openda îi pasase decisiv lui Lukaku.

Lukaku a trecut de la extaz la agonie în ambele situaţii în care reuşitele i-au fost anulate cu VAR.

• Albania – Spania, 2

Romelu Lukaku, în depresie la EURO 2024! Gol anulat „la milimetru” în Belgia – România

Romelu Lukaku, starul Belgiei, intră în depresie la EURO 2024. Atacantul lui Domenico Tedesco a avut un nou gol anulat la turneul final din Germania. S-a bucurat degeaba în meciul Belgia – România, din Grupa E. El a mai avut două reuşite care nu au fost validate şi împotriva Slovaciei.

În minutul 63, Lukaku a primit o pasă perfectă pe culoar şi nu i-a dat nicio şansă lui Niţă. A sărbătorit alături de coechipieri, dar a primit o veste teribilă din cabina VAR.

Autor a 85 goluri la echipa naţională, Lukaku nu şi-a putut îmbunătăţi statisticile. După ce a fost analizată faza, s-a decis că Romelu era în „poziţie de ofsaid milimetrică” în momentul pasei. Golul acestuia nu a contat.

În cazul în care nu ar fi fost sistemul VAR la EURO 2024, Romelu Lukaku era pe primul loc în topul golgheterilor. Niciun alt jucător nu a marcat de trei ori. Georges Mikautadze, Jamal Musiala şi Ivan Schranz au câte două reuşite.

Cotat la 30 de milioane de euro, Romelu Lukaku vine după un sezon în care a înscris pe bandă rulantă pentru AS Roma. A avut 21 de reuşite şi 4 pase de gol în cele 48 de meciuri din toate competiţiile.

Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

Dan Petrescu, mesaj direct despre FCSB după CFR Cluj – UTA 1-3! Ce a spus despre marea rivală

22:40

Eliza Samara – Man Kuai, LIVE VIDEO în AntenaPLAY (duminică, 7:45)! Românca luptă la WTT China Smash

22:04

LIVE VIDEOBenfica – Gil Vicente se joacă ACUM, în AntenaPLAY. Meciul serii din Liga Portugal

22:02

Reacţia lui Dan Petrescu, după ce i s-a cerut demisia de la CFR: „Când nu sunt aici, sunt bun!” Discurs dur după eşecul cu UTA

1 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie” 2 FotoAdelina Chivu, dezvăluiri tulburătoare despre cea mai cumplită accidentare a lui Cristi Chivu: „Era într-o euforie că n-a murit” 3 VIDEOAdina Diaconu, victorie clară cu Balazova la China Smash 2024! Competiţia este exclusiv în AntenaPLAY 4 „Un moment greu!” Vlad Chiricheş, dezvăluiri despre suferinţa prin care a trecut la FCSB. Cât l-au afectat criticile lui Becali 5 „Îi măresc contractul şi îi iau un apartament!” Ce jucător va răsplăti Gigi Becali, după FCSB – RFS 4-1 6 VIDEOAl Ahly – Zamalek 1-1 (3-4 d.l.d). Zamalek a câştigat Supercupa CAF după un meci nebun. Dramatism total în AntenaPLAY