Închide meniul

Cum a ratat o avere un parior! „Blestemul” celor două goluri anulate ale lui Romelu Lukaku

Publicat: 25 iunie 2024, 18:01

Reclamă
Cum a ratat o avere un parior! „Blestemul celor două goluri anulate ale lui Romelu Lukaku

Romelu Lukaku, în meciul cu Slovacia / Hepta

Un parior a ratat o avere, în timpul EURO 2024. Mihai a fost aproape să câştige peste 100.000 de euro, însă a fost lovit de „blestemul” celor două goluri anulate ale lui Romelu Lukaku, din meciul cu Slovacia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pariorul a fost aproape să dea o lovitură uriaşă, însă singurul meci care l-a scos a fost cel al Belgiei, cu Slovacia. Slovacii au reuşit să producă surpriza şi au învins-o pe favorita grupei.

Cum a ratat o avere un parior

Pariorul a mers pe faptul că Belgia nu va pierde duelul cu Slovacia, şi se va marca un gol în repriza secundă. Slovacia s-a impus cu 1-0, însă Romelu Lukaku a avut două goluri anulate.

Acesta a fost singurul meci care nu i-a ieşit pariorului, de pe un bilet cu cota de 1460. Acesta putea câştiga suma de 110.000 de euro, dat fiind faptul că a plasat acelaşi bilet, de 65 de ori.

Pariorul a bifat 20 de meciuri, din cele 21 plasate pe bilete. Cota meciului care l-a scos a fost una extrem de mică, de doar 1.30. Mihai a plasat un pariu şi pe meciul României cu Belgia, acesta fiind câştigător, dat fiind faptul că a mers pe Belgia, că va câştiga oricare repriză a duelului.

Reclamă
Reclamă

Romelu Lukaku a avut două goluri anulate în meciul Belgia – Slovacia 0-1! Atacantul Belgiei a trimis mingea în poartă de două ori în repriza secundă, dar ambele sale reuşite au fost anulate cu VAR.

VAR-ul a decis în minutul 57 că prima reuşită a lui Lukaku trebuie anulată pentru offside. În minutul 88, a doua reuşită a lui Lukaku a fost anulată pentru un henţ al lui Openda. Openda îi pasase decisiv lui Lukaku.

Lukaku a trecut de la extaz la agonie în ambele situaţii în care reuşitele i-au fost anulate cu VAR.

Reclamă

Selecţiile pariorului, de pe biletul pierdut dramatic:

  • Real Madrid – Murcia, handicap -6,5
  • Bayern – Alba Berlin, peste 148,5 puncte
  • Olanda – Islanda, selecţie bet builder
  • Polonia – Turcia, peste 1,5 goluri
  • Ghana – Republica Centrafricană, Ghana marchează un gol, peste 2 goluri în meci
  • Stefano Napolitano – Adrian Mannarino, 2
  • Japonia – Siria, 1& 2-6 goluri
  • Australia – Palestina, 1& Peste 1,5 goluri
  • Ons Jabeur – Camila Osorio Serrano, 1
  • Moldova – Ucraina, selecţie bet builder
  • Sebastian Korda – Tristan Schoolkate, handicap game-uri -2,5 Korda
  • Portugalia – Islanda, selecţie bet builder
  • Germania – Scoţia, peste 0,5 în prima repriză şi peste 1,5 în repriza a doua
  • Italia – Albania, 1
  • Belgia – Slovacia, 1X şi peste 0,5 în a doua repriză
  • Austria – Franţa, câştigă oricare repriză 2
  • Croaţia – Albania, câştigă oricare repriză 1
  • Germania – Ungaria, peste 1,5 goluri
  • Belgia – România, câştigă oricare repriză 1
  • Elveţia – Germania, peste 1,5 goluri
  • Albania – Spania, 2

Romelu Lukaku, în depresie la EURO 2024! Gol anulat „la milimetru” în Belgia – România

Romelu Lukaku, starul Belgiei, intră în depresie la EURO 2024. Atacantul lui Domenico Tedesco a avut un nou gol anulat la turneul final din Germania. S-a bucurat degeaba în meciul Belgia – România, din Grupa E. El a mai avut două reuşite care nu au fost validate şi împotriva Slovaciei.

În minutul 63, Lukaku a primit o pasă perfectă pe culoar şi nu i-a dat nicio şansă lui Niţă. A sărbătorit alături de coechipieri, dar a primit o veste teribilă din cabina VAR.

Autor a 85 goluri la echipa naţională, Lukaku nu şi-a putut îmbunătăţi statisticile. După ce a fost analizată faza, s-a decis că Romelu era în „poziţie de ofsaid milimetrică” în momentul pasei. Golul acestuia nu a contat.

În cazul în care nu ar fi fost sistemul VAR la EURO 2024, Romelu Lukaku era pe primul loc în topul golgheterilor. Niciun alt jucător nu a marcat de trei ori. Georges Mikautadze, Jamal Musiala şi Ivan Schranz au câte două reuşite.

Cotat la 30 de milioane de euro, Romelu Lukaku vine după un sezon în care a înscris pe bandă rulantă pentru AS Roma. A avut 21 de reuşite şi 4 pase de gol în cele 48 de meciuri din toate competiţiile.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:22

Preşedintele Gabonului, mesaj după moartea lui Aaron Boupendza

14:11

Rapid, primul mesaj după moartea lui Aaron Boupendza: „Va rămâne mereu în amintirea noastră”

13:58

„Iese soarele și pe strada noastră”. Dinamo, reacție oficială după ce a fost semnat contractul pentru noul stadion

13:37

Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat

13:32

VIDEOBernadette Szocs s-a calificat în Stage 2, la Cupa Mondială, fără set pierdut

13:21

EXCLUSIVRăzvan Zăvăleanu, reacție fermă despre ieșirea lui Dinamo din insolvență: „Să nu se hazardăm”

1 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 2 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 3 PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 6 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență
Citește și