Închide meniul

Malcom Edjouma, plin de încredere după ce FCSB s-a calificat în turul 2 UCL! Ce a spus despre penalty-ul cu U Cluj

Alex Masgras Publicat: 16 iulie 2024, 23:35

Comentarii
Malcom Edjouma, plin de încredere după ce FCSB s-a calificat în turul 2 UCL! Ce a spus despre penalty-ul cu U Cluj

Malcom Edjouma, în FCSB - Virtus / Hepta

Malcom Edjouma este plin de încredere după ce FCSB s-a calificat în turul 2 UCL. Campioana României s-a impus cu 4-0 în returul care a avut loc în Ghencea şi se pregăteşte pentru dubla cu Maccabi Tel Aviv.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Malcom Edjouma, revenit la FCSB în această vară, a marcat două goluri în duelul cu Virtus, la doar câteva zile după ce a comis un penalty în meciul de campionat, cu U Cluj.

Malcom Edjouma, plin de încredere după ce FCSB s-a calificat în turul 2 UCL! Ce a spus despre penalty-ul cu U Cluj

Mijlocaşul de 27 de ani şi-a recunoscut greşeala şi nu consideră că şi-a luat revanşa prin cele două goluri marcate, dar are mare încredere că FCSB poate trece toate tururile preliminare din UEFA Champions League:

“Sunt foarte fericit să joc în aceste meciuri. E important să avem încredere în noi. I-am atins în punctul sensibil. Așa am câștigat. Avem lotul format. Au câștigat campionatul sezonul trecut. Putem avansa.

Meci după meci putem să avem și mai multă încredere în noi. (n.r. cum a fost meciul cu ”U”?) Am făcut o greșeală, asta e. Dar acum știu că nu trebuie să mai fac așa ceva. Nu mi-am luat revanșa! Am jucat doar pentru echipă. Am înscris, situațiile astea sunt la tot pasul.

Reclamă
Reclamă

(n.r. ajungeți în grupele UCL?) Totul e posibil. Cred că trebuie să avem aceeași atitudine pentru restul meciurilor.

(n.r. despre Maccabi) E o echipă bună, puternică. Trebuie să fim pregătiți. O să vedem mai mult după weekend”, a declarat Malcom Edjouma, la finalul meciului cu Virtus.

Gigi Becali a anunţat că transferul lui Arnold Garita la FCSB a picat! Ce l-a deranjat: „Gata, la revedere”

Gigi Becali a anunţat că transferul lui Arnold Garita la FCSB a picat! Patronul roş-albaştrilor se înţelesese cu Garita, dar a renunţat la atacantul camerunez. Becali a fost deranjat de atitudinea lui Arnold Garita. Camerunezul nu ar fi fost punctual, iar acest lucru l-a făcut pe Becali să decidă că nu îl va mai aduce la FCSB.

Reclamă

”I-am dat telefon impresarului şi i-am zis, gata, la revedere. Dacă am semnat contractul şi la semnătură bani, 20.000 pe lună, stai că vin azi, stai că vin mâine. La mine nu iei contractul în mână până nu văd vizita medicală, contractul nu-l vezi. Până nu văd genunchii, contractul nu-l vezi. Până nu spune doctorul cum sunt genunchii, contractul nu-l vezi. Că vine azi, că vine mâine… Haide, bă, dă-i telefon că nu mă mai interesează.

El a semnat, dar a semnat doar el. Semnezi tu prima dată şi vine contractul la mine, că aşa fac eu, semnătura mea e ultima.

Noi punem, de exemplu, dacă e la antrenament şi se accidentează la gleznă e problema noastră, că s-a accidentat la noi. Îmi asum responsabilitatea asta, că nu-mi bat joc de oameni. Dar dacă la RMN arată că la genunchi are ceva şi se accidentează tot acolo la genunchi, nu mai e problema mea.

Eu te iau şi cu defecţiuni, dacă ar avea, dar scriem în contract că el îşi asumă că dacă se accidentează şi recidivează în cutare loc atunci eu să pot să reziliez contractul. Dacă semnează aşa, îl iau. Gata, la revedere cu Garita. Stăm să ne jucăm? Trebuia să vină azi, ieri”, a spus Gigi Becali la primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:00
EXCLUSIVGică Popescu, sfat pentru Radu Drăguşin! Care trebuie să fie cel mai important criteriu în alegerea echipei
21:25
Cristiano Ronaldo, lider absolut în topul celor mai bine plătiți sportivi din 2025. Pe ce loc se află Messi
20:59
Florin Bratu, verdict surprinzător în lupta pentru titlu: “Ea e favorita, nu FCSB, nu Craiova”
20:44
VideoJurnal Antena Sport | Campioana olimpică Magda Rusu, aranjată de o fostă colegă pentru petrecerea de Anul Nou
20:34
VideoJurnal Antena Sport | Adrian Petre sărbătoreşte Revelionul alături de colegii de la Survivor
20:34
Veste bună pentru Zeljko Kopic! Jucătorul dorit de Dinamo, șanse mari să fie cedat în această iarnă
1 EXCLUSIVStațiunea din România unde Gică Popescu petrece cu familia Revelionul: “Ne simțim foarte bine” 2 E oficial! Louis Munteanu a semnat cu DC United! 3 Universitatea Craiova vrea să-i dea lovitura lui Dinamo! Anunțul venit din Italia 4 Salariul uriaș pe care îl va primi Louis Munteanu la DC United. Cifrele afacerii 5 EXCLUSIVAlimentul la care Gică Popescu a renunțat. Doar de Crăciun a făcut o excepție 6 EXCLUSIVIftime și FC Botoșani, negocieri cu un fost jucător al FCSB-ului!
Citește și