“Ne gândim doar la calificare” Elias Charalambous, categoric înainte de Maccabi – FCSB (miercuri, 21:00, Antena 1 şi AntenaPLAY)

Viviana Moraru Publicat: 30 iulie 2024, 20:03

Comentarii
Ne gândim doar la calificare Elias Charalambous, categoric înainte de Maccabi – FCSB (miercuri, 21:00, Antena 1 şi AntenaPLAY)

Elias Charalambous, în timpul unei conferinţe de presă/ AntenaSport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Elias Charalambous a transmis un mesaj clar, înainte de Maccabi Tel Aviv – FCSB, returul din turul secund preliminar din Champions League. Antrenorul cipriot a declarat că se gândeşte doar la calificare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Maccabi Tel Aviv – FCSB va fi în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 21:00. În meciul tur, cele două echipe au remizat, scor 1-1.

Elias Charalambous, mesaj clar înainte de Maccabi – FCSB (miercuri, 21:00, Antena 1 şi AntenaPLAY)

Elias Charalambous s-a declarat convins că micile detalii vor face diferenţa în returul care se va disputa la Budapesta. Antrenorul campioanei are mare încredere în echipa sa, dând asigurări că jucătorii sunt concentraţi 100%.

De asemenea, întrebat dacă FCSB este pregătită şi pentru lovituri de departajare, Elias Charalambous a oferit un răspuns clar. Acesta a declarat că roş-albaştrii sunt pregătiţi pentru orice, pentru a obţine calificarea în turul trei preliminar din Champions League.

Charalambous le-a mulţumit şi celor de la Botoşani, pentru faptul că duelul din Liga 1, care ar fi trebuit să se dispute sâmbătă, a fost amânat, dat fiind faptul că roş-albaştrii sunt angrenaţi în preliminariile competiţiilor europene.

Reclamă
Reclamă

Din punctul meu de vedere, aşa cum v-am spus la început, câştigătoarea era clar că se va decide după meciul de mâine. Ne cunoaştem mai bine acum, cu siguranţă meciul se va decide la mici detalii. Trebuie să fim concentraţi 100%, să ne păstrăm energia, să fim competitivi şi în cea mai bună formă, pentru a putea trece în următorul tur.

Simt şi sunt sigur că jucătorii mei sunt concentraţi şi abia aşteaptă să joace mâine. Singurul lucru pe care îl avem în minte e să ne calificăm. Ştim că va fi greu, dar repet, trebuie să dăm tot ce avem mai bun pentru a ne face fanii fericiţi.

Aşa cum am mai spus-o, va fi 50-50. Am arătat că suntem două echipe egale. Un meci de genul acesta va fi decis de mici detalii, aşa văd eu lucrurile. Şansele sunt egale.

Reclamă

Nu ştiu dacă vor fi 90 de minute, dar vor fi prelungiri. (N.r. Sunteţi pregătiţi şi pentru penalty-uri) Suntem pregătiţi pentru orice. În toate sesiunile de antrenamente, avem penalty-uri, nu aşteptăm doar astfel de meciuri pentru a ne antrena. Suntem pregătiţi, jucătorii sunt motivaţi.

Vreau să le mulţumesc celor de la Botoşani, e ceva special pentru fotbalul românesc, toată lumea vrea să trecem mai departe. Asta aduce un plus fotbalului românesc. E un lucru bun pentru noi. Din nou, mulţumim, Botoşani”, a declarat Elias Charalambous, la conferinţa de presă.

Alexandru Băluţă, mesaj ferm înainte de meciul cu Maccabi

Alex Băluţă a transmis un mesaj ferm înainte de meciul cu Maccabi, care va fi miercuri, de la ora 21:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Băluţă ştie unde se va juca calificarea în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor.

În tur, FCSB şi Maccabi Tel Aviv au terminat la egalitate, scor 1-1, dar echipa lui Elias Charalambous a ratat mai multe ocazii uriaşe. FCSB va lupta pentru calificarea în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor miercuri, de la ora 21:00, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Mă simt pregătit pentru acest meci, toţi baieţii sunt pregătiţi. Suntem încrezători că vom putea să scoatem un rezultat pozitiv şi să ne calificăm. Suntem siguri că vom face o partidă foarte bună. Va trebui să începem foarte bine jocul şi să nu ne mai jucăm cu ocaziile pe care le avem. Dorinţa mea în momentul ăsta e să reuşim această calificare şi să ieşim din nou campioni anul acesta„, a spus Alexandru Băluţă în exclusivitate pentru AntenaSport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:35

Joyskim Dawa și-a decis viitorul! Impresarul fundașului de la FCSB a făcut anunțul

16:31

Explicațiile unui medic după accidentarea “horror” a lui Ismael Kone: “O astfel de lovitură NU duce la fractură”

16:22

„Eu cred cu tărie!” Florin Prunea vede România la Campionatul Mondial din 2030! Laude pentru Gică Hagi

16:20

Transfer de Champions League la Universitatea Craiova. Oltenii s-au înţeles cu Ronaldo

15:44

Iranul va depune o plângere la FIFA cu privire la „restricţiile” care i-au fost „impuse” în timpul Cupei Mondiale

15:10

Tricouri contrafăcute, de 2.000.000 de euro, confiscate înaintea Cupei Mondiale 2026

1 Nuno Campos a decis: 2 jucători de la Dinamo, liberi să se transfere 2 FotoCine este Denisa Fazakas, iubita lui Istvan Kovacs. Cum arată şi din ce face bani 3 Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul 4 Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire” 5 Real Madrid pregătește mega-oferta de 220 de milioane de euro! Totul pentru marele vis al lui Florentino Perez 6 Gigi Becali, schimbare de ultim moment la FCSB! Formaţia bucureşteană are un nou patron în acte
Citește și