Dan Petrescu îşi avertizează jucătorii după Maccabi Petah Tikva – CFR Cluj 0-1: „Sunt îngrijorat”. Marea problemă a clujenilor

Alex Masgras Publicat: 9 august 2024, 8:33

Dan Petrescu îşi avertizează jucătorii după Maccabi Petah Tikva – CFR Cluj 0-1: „Sunt îngrijorat. Marea problemă a clujenilor

Dan Petrescu îşi avertizează jucătorii după Maccabi Petah Tikva – CFR Cluj 0-1: "Sunt îngrijorat". Marea problemă a clujenilor

Dan Petrescu / Profimedia

Dan Petrescu îşi avertizează jucătorii după Maccabi Petah Tikva – CFR Cluj 0-1. Formaţia din Gruia s-a impus în prima manşă a turului 3 preliminar Conference League. În cazul în care obţin calificarea, clujenii vor evolua împotriva câştigătoarei din dubla CSKA 1948 – Pafos.

La finalul partidei cu Maccabi Petah Tikva, Dan Petrescu a apreciat modul în care jucătorii săi au evoluat în prima repriză, dar s-a plâns de ratările pe care le-au avut aceştia.

Chiar dacă este încântat pentru rezultatul din tur, Petrescu a recunoscut că este îngrijorat pentru calificare. De asemenea, „Bursucul” a semnalat şi problema pe care o are cu fundaşii:

„A fost doar primul meci. Sunt conștient că o să fie meci greu săptămâna următoare. Este o echipă bună, au experiență. Mulți au jucat la nivel internațional la U21.

Prima repriza a fost bună, am ratat ocazii incredibile. Nu ai cum să ratezi așa ceva în Europa. 1-0, per total e puțin. Puteam să câștigăm mai mult. Ne-am făcut meciul al doilea mai greu. Ținem cont de faptul că echipa de azi va juca și joi.

Sunt fericit pentru rezultat și pentru atitudinea băieților. A fost greu, echipa obosită, cald, am suferit. Prima repriză a fost bună, a doua am suferit. Sper să nu avem prea multe accidentări.

Sunt îngrijorat pentru calificare, dar acum mă focusez pe campionat. Avem o problemă cu fundașii”, a declarat Dan Petrescu, la conferinţa de presă.

Maccabi Petah Tikva – CFR Cluj 0-1. Muhar i-a adus victoria lui Dan Petrescu! CFR, favorită la play-off-ul Conference League

Meciul Maccabi Petah Tikva – CFR Cluj, scor 0-1, a fost LIVE SCORE pe AS.ro. Victorie pentru jucătorii lui Dan Petrescu, în prima manşă din turul 3 preliminar al Conference League.

Jucătorii lui Dan Petrescu au avut startul perfect pe stadionul Georgi Asparuhov din Sofia. Karlo Muhar a marcat încă din minutul 9. Mogoş putea dubla avantajul CFR-ului la jumătatea primei reprize, dar a luat la ţintă bara. După pauză, ocaziile au lipsit şi „feroviarii” au obţinut o victorie la limită.

Returul va fi săptămâna viitoare, în Gruia. CFR Cluj este favorită la calificarea în play-off-ul Conference League.

Va fi din nou Florin Tănase un jucător decisiv pentru FCSB?

„Am planul făcut” Antrenorul Spartei Praga, anunţ clar înaintea returului cu FCSB! Şi-a făcut strategia pentru meciul din Ghencea

15:05

Scandal după proba feminină de maraton! Câștigătoarea este acuzată că și-a împins o adversară înainte de final

14:34

Mihai Stoica, impresionat de rivala Dinamo! Ce echipe vede în lupta pentru play-off: „Ele şi-au depus candidatura!”

14:31

CFR Cluj – Unirea Slobozia LIVE TEXT (22:00). Echipa lui Dan Petrescu caută a doua victorie din Liga 1. Echipele probabile

1 VIDEOFC Porto – Gil Vicente 3-0. Start perfect de sezon pentru „dragoni”. Show total în Liga Portugal, live în AntenaPLAY 2 Team Romania la Jocurile Olimpice – ziua 15 | Cătălina Axente, învinsă la lupte libere! Incze, eșec în recalificări 3 Gloria Buzău – Rapid 1-1. Neil Lennon, fără victorie pe banca rapidiştilor. Criză uriaşă în Giuleşti. Budescu, gol din penalty 4 Gigi Becali i-a găsit rapid înlocuitor lui Alexandru Musi: „Gata!”. Decizia luată de patronul FCSB 5 NEWS ALERTTAS a dat decizia! Ana Maria Bărbosu a câştigat medalia de bronz. Anunţul făcut de Federaţia Română de Gimnastică 6 Ce notă a primit Florinel Coman după debutul oficial la Al-Gharafa! „Mbappe de România”, peste Joselu