Închide meniul

PAOK – Malmo 3-4 (d.p). Dramă pentru Răzvan Lucescu. Campioana Greciei, eliminată din Liga Campionilor

Viviana Moraru Publicat: 13 august 2024, 23:10 / Actualizat: 14 august 2024, 20:46

Comentarii
PAOK – Malmo 3-4 (d.p). Dramă pentru Răzvan Lucescu. Campioana Greciei, eliminată din Liga Campionilor

Răzvan Lucescu, în timpul meciului Malmo - PAOK/ Profimedia

PAOK – Malmo 3-4 (d.p). Final de coşmar pentru Răzvan Lucescu. În minutul 90+6, PAOK Salonic era calificată în playoff-ul Ligii Campionilor. Zetterstrom a marcat la capătul unei faze încurcateşi a trimis meciul în prelungiri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Malmo a dat lovitura în prima repriză de prelungiri prin Christiansen şi s-a calificat în playoff-ul Ligii Campionilor. Pentru PAOK au marcat Taison (21), Koulierakis (43) şi Zivkovic (45+4), în timă ce pentru Malmo au punctat Nanasi, în minutele 10 şi 45, Zatterstrom (90+7).şi Christiansen (99).

LIVE SCORE PAOK – Malmo 3-4

Min 120: FINAL DE MECI! PAOK Salonic a fost eliminat[ dramatic de Malmo.

Min. 99: Dezastru pentru echipa lui Răzvan Lucescu. Christiansen a marcat iar, Malmo conduce cu 4-3.

Min. 90+6: PAOK – Malmo 3-3. Final ireal. Zetterstrom a marcat în minutul 90+6 şi a trimis partida în prelungiri.

Reclamă
Reclamă

Min. 45+4: PAOK – Malmo 3-2. Nebunie curată. PAOK a marcat în minutul 4 al prelungirilor primei reprize prin Zivkovic.

Min. 45: PAOK – Malmo 2-2. Sebastian Nanasi a egalat după numai două minute.

Min. 43: PAOK – Malmo 2-1.  Koulierakis a marcat cu un şut fenomenal de 40 de metri.

Reclamă

Min. 10: PAOK – Malmo 1-1. Taison a marcat din lovitură liberă şi a egalat situaţia şi la general.

Min. 10: PAOK – Malmo 0-1. Sebastian Nanasi a deschis scorul cu o lovitură de cap din 4 metri, iar suedezii sunt calificaţi la acest scor în playoff-ul Ligii Campionilor.

Min. 1: A început partida care va decide posibila adversară a FCSB-ului în playoff-ul Ligii Campionilor.

PAOK – Malmo, LIVE SCORE, 20:30. Echipele de start

PAOK: Kotarski – Sastre, Kedziota, Koulierakis, Baba – Ozdoev, Camara – Zivkovic, Konstantelia, Taison – Thomas.

Malmo: Dahlin – Larsen, Jansson, Zetterstrom, Busanello – Rieks, Pena, Johnsen, Nanasi – Thelin, Botheim.

În cazul în care FCSB se va califica în play-off-ul Champions League, campioana se va duela pentru un loc în grupa competiţiei cu învingătoarea dublei PAOK – Malmo.

FCSB se confruntă cu Sparta Praga, în Ghencea, pentru a se califica în play-off-ul celei mai tari competiţii europene inter-cluburi. Partida se va disputa azi, de la 21:30, live text, pe AS.ro.

PAOK a eliminat-o pe Borac Banja Luka, în turul secund preliminar. Campioana Greciei s-a impus cu scorul de 5-2, la general.

De cealaltă parte, Malmo a trecut de Klaksvik, pentru a se califica în turul trei preliminar din Champions League. Campioana Suediei s-a impus cu 6-4, la general.

După returul cu Malmo, PAOK va debuta în noul sezon din campionatul Greciei, campionat care se vede live în AntenaPLAY.

Răzvan Lucescu o avertizează pe Malmo înaintea returului de la Salonic

Răzvan Lucescu o avertizează pe Malmo înaintea returului de la Salonic. PAOK va juca în manşa secundă a turului 3 preliminar UEFA Champions League pe teren propriu contra suedezilor de la Malmo.

Meciul tur din Suedia s-a încheiat la egalitate, scor 2-2. Răzvan Lucescu are mare încredere în echipa sa înaintea returului, mai ales că PAOK va avea parte de susţinerea fanilor, chiar dacă Malmo este o echipă experimentată în cupele europene:

Va fi un meci diferit, un alt mediu. Vom avea parte de susţinerea fanilor noştri. Malmo e o echipă cu experienţă în Europa, cu experienţă în meciurile din deplasare. Va fi importantă susţinerea fanilor pentru noi. Primul meci a fost dificil pentru ambele echipe.

Am petrecut o săptămână pentru a ne pregăti şi pentru a consolida încrederea pe care o avem din ultimele trei meciuri bune din Europa. Avem o mentalitate de învingători, o mentalitate a unei echipe care nu renunţă niciodată”, a spus Răzvan Lucescu, citat de sport24.gr.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:41
Pep Guardiola a ales! Cine este înlocuitorul perfect pentru Bernardo Silva
16:38
VIDEOImaginile dezastrului pe Arena Națională. Acoperişul a cedat, iar gazonul riscă să fie inundat!
16:17
Adus ca o vedetă, ținut mai mult pe bancă! Motivul pentru care Alessandro Murgia nu joacă la U Cluj
16:06
Carlos Alcaraz, protagonist într-un turneu inedit. Liderul mondial va înfrunta jucători amatori
15:55
“Îmi pare rău!” Mesajul lui Denis Drăguș înaintea meciurilor cu Moldova și Austria
15:55
EXCLUSIVValeriu Iftime, după ce a dus Botoşani pe primul loc în Liga 1: “N-am aer. Am făcut poză cu clasamentul”
1 Gică Hagi negociază revenirea pe bancă! Unde ar putea antrena “Regele” 2 Gigi Becali, cucerit de un fotbalist de la FCSB: “Avem un jucător de pe altă planetă” 3 “Revine Florinel Coman la FCSB?” Anunţul lui Gigi Becali, după ce “Mbappe” a fost prezent la FCSB – Universitatea Craiova 1-0 4 Valeriu Iftime i-a atacat pe Gigi Becali şi Elias Charalambous: “Străinii se uită ca la nişte sălbatici” 5 “Suntem legaţi”. Sorin Cârţu, discurs furibund după ce Universitatea Craiova a pierdut cu FCSB: “E incredibil, nu mai înţeleg!” 6 Moartea care l-a marcat pe Daniel Pancu. A plâns în direct: ”Jucam un amical când a venit vestea”
Citește și