Închide meniul

“Gigi Becali a profitat de situația de la CFR!” Mihai Stoica, toate detaliile despre transferul lui Daniel Bîrligea la FCSB!

Alex Ioniță Publicat: 3 septembrie 2024, 22:45

Comentarii
Gigi Becali a profitat de situația de la CFR! Mihai Stoica, toate detaliile despre transferul lui Daniel Bîrligea la FCSB!

Mihai Stoica / Profimedia

Mihai Stoica a făcut dezvăluiri despre transferul lui Daniel Bîrligea la FCSB! Oficialul campioanei nu s-a ferit de cuvinte.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali l-a achiziționat pe Daniel Bîrligea de la CFR Cluj în schimbul sumei de 2,2 milioane de euro. Acum, președintele consiliului de administrație de la FCSB a dezvăluit modul prin care acest transfer a fost posibil.

Mihai Stoica, dezvăluiri despre transferul lui Daniel Bîrligea la FCSB!

“MM” a spus că Gigi Becali a profitat de situația de la CFR Cluj și că transferul a fost posibil pentru că ardelenii au ratat calificarea în Conference League.

Totodată, Mihai Stoica a spus că îl apreciază pe Daniel Bîrligea, chiar dacă acesta nu va juca, la FCSB, în același sistem ca la CFR Cluj.

“Gigi a profitat de situația de la CFR. Ei au un lot foarte mare, nu au luat în calcul că nu vor juca în Conference League. Sunt costuri foarte mari. Trebuie respectate regulamentele, sunt monitorizați de UEFA.

Reclamă
Reclamă

Pot să nu mai joci în Europa! Noi vorbim de CFR în general, există multe cluburi monitorizate.

Eu i-am spus că îmi place foarte mult de Bîrligea, dar noi jucăm altceva față de ce joacă CFR. Totuși, nu poți să îi găsești defecte. Mi-a zis că putem să îl luăm, pe 2 milioane.

Eu nu l-am văzut vreodată să nu aibă chef. Am văzut mulți alții”, a spus Mihai Stoica, la primasport.ro.

Reclamă

Daniel Bîrligea, prezentat oficial la FCSB

Daniel Bîrligea a fost prezentat oficial la FCSB. Atacantul a semnat cu campioana, după ce Gigi Becali le-a plătit celor de la CFR Cluj o „avere”.

Nu mai puţin de două milioane de euro a plătit FCSB în schimbul lui Daniel Bîrligea. CFR Cluj a păstrat şi un procent de 15% dintr-un viitor transfer al atacantului.

Daniel Bîrligea a fost prezent şi la conferinţa de presă susţinută de Gigi Becali astăzi, la Palat. Atacantul va purta tricoul cu numărul nouă la formaţia campioană, tricou rămas liber după plecarea lui Andrea Compagno.

Bîrligea nu a fost convocat de Mircea Lucescu la naţională, astfel că se va alătura lotului condus de Elias Charalambous, în această săptămână.

„Bine ai venit, Daniel Bîrligea!

FCSB anunță transferul lui Daniel Bîrligea, de la CFR Cluj. Atacantul în vârstă de 24 de ani a semnat astăzi contractul și a fost prezentat oficial într-o conferință de presă.

Daniel va purta tricoul cu numărul 9 și se va alătura joi lotului condus de Elias Charalambous.

Clubul nostru îi urează Bun venit și să aibă parte de cât mai multe succese în tricoul roș-albastru!”, a notat FCSB, pe paginile oficiale de socializare.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui schimbaţi antrenorii la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:03
Tragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026 e vineri, de la ora 19:00, LIVE în AntenaPLAY. Toate detaliile
13:00
Mircea Lucescu, “spion” în Turcia. Decizia luată după ce a refuzat să meargă la tragerea la sorți
12:35
Vali Creţu, făcut praf după comportamentul de la Belgrad: “De băiat de peluză. Să vii cu atitudinea asta…”
12:34
Dennis Man, titular din nou în PSV – Volendam (LIVE SCORE, 13:15). Interul lui Cristi Chivu joacă la 16:00
12:07
Andrei Nicolescu i-a dat replica lui Stipe Perica după tensiunile apărute la Dinamo: “Îmi doresc să fie supărat”
11:37
LIVE VIDEORomânia – Germania e acum în AntenaPLAY. Tricolorii debutează la Cupa Mondială Echipe Mixte 2025
1 FotoAfacerea în care a pierdut 25 de milioane de euro românul celebru care are avion privat, dar merge cu metroul 2 VIDEOOscar Piastri, pole-position în Marele Premiu din Qatar. Cursa e duminică de la 18:00 (Antena 3 CNN și AntenaPLAY) 3 “Asta mi-a spus” Decizia lui Nicolae Stanciu în privinţa viitorului său! 4 Marea companie din România care i-a adus lui Cristi Borcea “300 de milioane de euro”. Afaceristul a recunoscut 5 Genoa, o nouă victorie în Serie A. Ce a făcut Nicolae Stanciu 6 Decizia incredibilă luată de Marius Şumudică: “Nu pot să fiu chiar cârpă! Nu mai calc acolo cât oi trăi”
Citește și