Închide meniul

Harry Kane, dublă spectaculoasă la meciul 100 pentru Anglia: “Voi continua să îmi depăşesc limitele”

Dan Roșu Publicat: 11 septembrie 2024, 9:30

Comentarii
Harry Kane, dublă spectaculoasă la meciul 100 pentru Anglia: Voi continua să îmi depăşesc limitele

Harry Kane sărbătoreşte marcarea unui gol - Profimedia Images

Harry Kane (31 de ani) a reuşit o dublă spectaculoasă pentru naţionala Angliei, care a învins Finlanda cu 2-0, marţi seara, pe teren propriu, în eşalonul secund al Ligii Naţiunilor la fotbal, la selecţia sa cu numărul 100.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Kane are acum 68 de goluri în 100 de meciuri pentru naţionala “Three Lions”, fiind al zecelea jucător care atinge această bornă. El şi-a trecut în cont şi 17 pase decisive şi este şi jucătorul cu cele mai multe goluri marcate pe Wembley (27).

Harry Kane, dublă spectaculoasă la meciul 100 pentru Anglia

“A fost o noapte mare pentru mine, sunt foarte mândru de ce am reuşit. Vreau să marchez cât mai mult şi să îmi ajut echipa. De fiecare dată când cineva se îndoieşte de mine, asta mă motivează, pentru că vreau să le arăt că se înșală.

Dar nu e doar o reacţie la ce se spune despre mine, vreau în egală măsură să îmi demonstrez mie că pot fi mai bun, că am încă o “foame” de a face lucrurile mai bine.

Sunt conştient că e posibil să vină un moment când nu voi mai simţi acelaşi foc lăuntric, dar, atâta vreme cât îl am, voi continua să îmi depășesc limitele”, a spus vârful “Three Lions”, citat de Daily Mail.

Reclamă
Reclamă

Meciuri tari în Nations League

În derby-ul serii, Olanda a remizat cu Germania, 2-2. Gazdele au deschis scorul în al doilea minut, prin Tijani Reijnders, dar Germania avea avantaj la pauză, graţie golurilor înscrise de Joshua Kimmich (38) şi Deniz Undav (45+3). Echipa Oranje a egalat imediat după pauză, prin Denzel Dumfries (51).

Ungaria a fost ţinută în şah de Bosnia-Herţegovina (0-0), Cehia a trecut de Ucraina cu 3-2, iar Georgia a învins Albania în deplasare cu 1-0.

Grecia a obţinut a doua sa victorie, 2-0 cu Irlanda în deplasare, fiind la egalitate cu Anglia. Macedonia de Nord a învins Armenia cu 2-0, marcând ambele goluri după ce a rămas în inferioritate din finalul primei reprize, când a fost eliminat Gjoko Zajkov (45+4), fundaşul Universităţii Craiova. Mijlocaşul Isnik Alimi (Sepsi OSK) a jucat 59 de minute la gazde.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:39
Cristi Borcea, mesaj războinic înaintea derby-ului Dinamo – Rapid: „Ne dăm examenul”. Pe ce jucător mizează
13:20
Se „rupe” Arena Națională: câte bilete s-au vândut la Dinamo – Rapid. Nou record pentru Liga 1
13:00
LIVE VIDEORomânia – Germania se joacă ACUM. Tricolorele luptă pentru aur în finala Campionatului European!
12:50
Denis Alibec pleacă de la FCSB. Gigi Becali a luat decizia după rușinea cu Metaloglobus
12:26
Cursa Marelui Premiu al Statelor Unite, în direct pe Antena 3 CNN și live în AntenaPLAY (21:45). Verstappen, în pole
12:08
Mihai Rotaru, ironie pentru Gigi Becali: „Poate l-a sunat Mircea Lucescu și pe patronul de la Metaloglobus”
1 „Îi vom da”. Gigi Becali, revoluție totală la FCSB. Jucătorii la care e gata să renunțe, după eșecul cu Metaloglobus 2 VIDEORomânia, în finala Campionatului European la masculin şi la feminin! Victorie istorică pentru tricolori 3 Neluţu Varga pregăteşte “bomba” la CFR Cluj. Îl vrea pe Marius Şumudică antrenor, după revenirea lui Marian Copilu 4 Decizia radicală a lui Gigi Becali după ce FCSB a suferit umilinţa campionatului, fiind învinsă de Metaloglobus 5 Anunţul lui Gigi Becali despre plecarea lui Charalambous şi Pintilii 6 VIDEOMax Verstappen, pole position în Marele Premiu al Statelor Unite. Tur perfect la Austin
Citește și