Inter – AC Milan 1-2. Victorie dramatică în minutul 89 în „Derby della Madonnina”. A fost show total în Man. City – Arsenal 2-2

Publicat: 22 septembrie 2024, 23:45

Inter – AC Milan 1-2. Victorie dramatică în minutul 89 în Derby della Madonnina”. A fost show total în Man. City – Arsenal 2-2

Inter - AC Milan 1-2. Victorie dramatică în minutul 89 în „Derby della Madonnina”

Inter – AC Milan 1-2 a fost derby-ul etapei a 5-a din Serie A. Marile rivale din Milano s-au întâlnit pentru a 181-a oară în campionat.

Milan a dat lovitura în minutul 89, prin Matteo Gabbia care a marcat cu o lovitură perfectă de cap. Milan a deschis scorul prin Pulisic, dar inter a egalat prin Dimarco. Barcelona a făcut show în deplasarea de la Villarreal, în timp ce City şi Arsenal şi-au împărţit punctele.

Inter – AC Milan 1-2. Victorie dramatică în minutul 89 în „Derby della Madonnina”

Min. 90+5: FINAL DE MECI! Milan a câştigat dramatic derby-ul cu Inter Milano.

Min. 89: Inter – AC Milan 1-2. Matteo Gabbia a marcat cu o lovitură perfectă de cap.

Min. 26: Inter – AC Milan 1-1! Dimarco a marcat cu un şut perfect, din interiorul careului, la colţul lung. Lautaro Martinez i-a pasat decisiv.

Min. 10: Inter – AC Milan 0-1! Pulisic a dat lovitura. Mijlocaşul a marcat după o cursă senzaţională, după ce tot el a recuperat la 40 de metri de poarta Interului.

Min. 1: A început meciul!

Manchester City – Arsenal și Villareal – Barcelona LIVE SCORE

Min. 83: Villareal – Barcelona 1-5! Raphinha a reușit „dubla”.

Min. 75: Villareal – Barcelona 1-4! A înscris și Raphinha.

Min. 58: Villareal – Barcelona 1-3! Torre și-a trecut numele pe lista marcatorilor.

Min. 90+8: Manchester City – Arsenal 2-2! Stones a restabilit egalitatea.

Min. 38: Villareal – Barcelona 1-2! Perez a redus din diferență.

Min. 35: Villareal – Barcelona 0-2! Lewandowski a reușit „dubla”.

Min. 20: Villareal – Barcelona 0-1! Lewandowski a dat lovitura.

Min. 45+8: Trossard a fost eliminat, după ce a încasat al 2-lea cartonaș galben.

Min. 45+1: Manchester City – Arsenal 1-2! Gabriel a înscirs, cu o lovitură de cap.

Min. 22: Manchester City – Arsenal 1-1! Calafiori a restabilit egalitatea, cu un șut excelent.

Min. 9: Manchester City – Arsenal 1-0! Erling Haaland a dat lovitura! A primit o pasă excelentă de la Savinho și l-a învins fără probleme pe Raya.

Echipele de start în Manchester City – Arsenal:

Manchester City a fost depăşită de Liverpool în clasament, dar poate reveni pe primul loc în Premier League cu o victorie împotriva lui Arsenal. Şi trupa lui Arteta poate deveni noul lider.

Starurile lui Pep Guardiola au victorii pe linie în această ediţie de campionat şi cel mai bun atac. Erling Haaland a înscris 9 dintre cele 11 goluri ale „cetăţenilor” şi spulberă record după record.

Inter – AC Milan LIVE SCORE. Echipele probabile

Inter Milano: Sommer – Pavard, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Carlos Augusto – Martinez, Thuram

Antrenor: Simone Inzaghi

AC Milan: Torriani – Emerson Royal, Pavlovic, Tomori, Theo Hernandez – Fofana, Rejinders – Pulisic, Loftus-Cheek, Leao – Morata

Antrenor: Paulo Fonseca

Inter tocmai a reuşit să obţină o remiză albă pe terenul lui Manchester City, în grupa principală din Champions League.

Avem nevoie de un Inter special. Am consumat multă energie la Manchester, dar când ai în faţă astfel de meciuri, mereu găseşti energie în plus. Nu ar trebui să ne gândim la cele 6 derby-uri pe care le-am câştigat la rând. Acestea fac parte din amintirile plăcute, dar nu îţi aduc puncte sau goluri.

Vom avea nevoie de o nouă performanţă gigantică. Ne simţim puternici împotriva tuturor adversarilor„, a declarat Simone Inzaghi înaintea derby-ului, potrivit gazzetta.it.

Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

„Un moment greu!” Vlad Chiricheş, dezvăluiri despre suferinţa prin care a trecut la FCSB. Cât l-au afectat criticile lui Becali

23:55 26 sept.

Cum arată clasamentul din grupa de Europa League, după prima etapă! FCSB, peste favoritele competiţiei

23:50 26 sept.

Tottenham, victorie clară cu Qarabag, după ce Drăguşin a fost eliminat! Ajax a făcut spectacol cu Beşiktaş! Rezultatele serii

23:45 26 sept.

Darius Olaru, dublă de senzaţie în FCSB – RFS! Florin Tănase i-a dat un assist genial căpitanului roş-albaştrilor

1 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici” 2 FotoAdelina Chivu, anunţ despre revenirea lui Cristi Chivu în fotbalul românesc: „Crezi că mai înţelege ceva de aici?” 3 FCSB – RFS 4-1. FCSB a dat recital la debutul în grupa principală din Europa League. Darius Olaru, „dublă” spectaculoasă! 4 FotoLewis Hamilton şi-a ales favoritul dintre Lionel Messi şi Cristiano Ronaldo: „La finalul zilei sunt fanul lui” 5 Program prelungit şi trasee modificate pentru mai multe linii STB, pentru meciul FCSB – RFS. Anunţul făcut 6 Prima reacţie a lui Răzvan Lucescu, după Galatasaray – PAOK 3-1: „Am luat două goluri din cauza naivităţii”