Închide meniul

Radu Drăguşin a rupt tăcerea după gafa uriaşă din partida cu Qarabaq şi după ce a fost făcut praf de englezi

Valentin Pîrcălabu Publicat: 27 septembrie 2024, 22:39

Radu Drăguşin a rupt tăcerea după gafa uriaşă din partida cu Qarabaq şi după ce a fost făcut praf de englezi

Profimedia

Radu Drăguşin a rupt tăcerea după gafa uriaşă din partida cu Qarabaq, iar englezii l-au făcut praf. Radu Drăguşin a fost eliminat în minutul 8 al partidei din Europa League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Radu Drăguşin a postat un mesaj pe reţelele de socializare în care şi-a recunoscut greşeala făcută şi promite că va învăţa din această experienţă.

Radu Drăguşin a rupt tăcerea după gafa uriaşă din partida cu Qarabaq, iar englezii l-au făcut praf

”Cu siguranță nu în acest fel mi-am dorit să încep această călătorie europeană, dar echipa este cel mai important lucru și colegii mei au făcut un joc incredibil și ne-au asigurat punctele.

Am făcut o greșeală din care trebuie să învăț și să continui să muncesc din greu. Sunt recunoscător pentru toate mesajele primite, recunoscător pentru toată susținerea.”, a scris Radu Drăgușin pe Instagram.

„O ruşine!” Radu Drăguşin, distrus de englezi după eliminarea din Tottenham – Qarabag 3-0: „Era momentul lui!”

La finalul meciului, jurnaliştii englezi au tras concluziile şi au oferit un verdict aspru pentru Radu Drăguşin. Aceştia au subliniat că Europa League era şansa internaţionalului român să prindă mai multe minute pe teren, însă şi-a irosit-o, după cartonaşul roşu văzut în meciul cu Qarabag.

Reclamă
Reclamă

Englezii au mai subliniat faptul că Drăguşin r fi trebuit să rişte şi să-şi lase adversarul să avanseze către poartă. Aceştia susţin că pentru Tottenham, în startul partidei, ar fi fost mai bine să fie condusă cu 1-0, şi să fie în efectiv complet, decât să rămână în inferioritate numerică.

„A fost o rușine! Cu ceea ce a făcut, Drăgușin nu doar că și-a pus echipa într-o situație dificilă, dar s-a pus și pe el într-o poziție incomodă. Europa League a fost menită să fie momentul lui de strălucire, iar acum va sta pe bară în câteva meciuri din faza ligii din cauza suspendării. Trebuia să-l lase pe adversarul său (n.r. – atacantul, Juninho) să scape, cu riscul unui 1-0. Mai bine un 1-0 în 11 jucători, decât 0-0 în zece„, au notat englezii de la spurs-web.com, publicaţie „de casă” a lui Tottenham, după succesul cu 3-0 cu Qarabag.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:00

Octavian Popescu l-a descris pe Denis Alibec în cinci cuvinte, după ce a revenit la FCSB

14:40

Cristi Chivu a lipsit de la negocierile finale cu Parma. Șanse tot mai mari să o preia pe Inter

14:00

Dinamo vrea să transfere doi jucători de la Farul, după plecarea lui Dennis Politic la rivala FCSB

13:35

Simona Halep, după ce Centrul Național de Tenis i-a preluat numele: „Aici am crescut și aici am ajuns locul 1 în lume”

13:06

Gigi Becali, reacție fermă după decizia în procesul pentru palmares cu CSA Steaua: „Mi l-au dat moștenire”

12:34

Cine va arbitra partida Austria – România, din preliminariile World Cup 2026. Brigadă din Italia delegată

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 3 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 4 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 5 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 6 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB
Citește și