Închide meniul

Cotele la câștigarea Champions League, după a doua etapă! Patru favorite, în afara locurilor de calificare directă în optimi

Viviana Moraru Publicat: 3 octombrie 2024, 9:18

Comentarii
Cotele la câștigarea Champions League, după a doua etapă! Patru favorite, în afara locurilor de calificare directă în optimi

Kylian Mbappe, în meciul cu Lille/ Profimedia

Specialiștii au publicat cotele la câștigarea Champions League, după a doua etapă a grupei. Manchester City rămâne favorita competiției, fiind urmată de Real Madrid și Arsenal.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

A doua etapă din Champions League a adus numeroase surprize. Real Madrid a fost învinsă de Lille. Francezii le-au administrat „galacticilor” prima înfrângere a sezonului. Și Bayern a pierdut, fiind învinsă de Astom Villa.

Cotele la câștigarea Champions League, după a doua etapă

Manchester City nu a avut emoții în etapa a doua din Champions League și a învins-o pe Slovan Bratislava cu scorul categoric de 4-0. „Cetățenii” sunt favoriți să cucerească un nou trofeu în acest sezon, având o cotă de 3,75.

Pe locul secund în topul bookmakerilor se clasează Real Madrid. Trupa lui Carlos Ancelotti are o cotă de 4, pentru a-și apăra trofeul cucerit sezonul trecut.

A treia favorită este Arsenal, cu o cotă de 9. „Tunarii” au învins-o clar pe PSG în etapa a doua a grupei, scor 2-0, iar în prima etapă au remizat cu Atalanta.

Reclamă
Reclamă

Cotate cu șansa a patra la câștigarea Champions League sunt Barcelona și Bayern. Catalanii au făcut show și au învins-o pe Young Boys cu 5-0, în timp ce bavarezii au pierdut duelul cu Aston Villa, din etapa a doua a grupei.

Clasamentul este unul surprinzător, după primele două meciuri disputate de fiecare echipă. Nu mai puțin de patru favorite, din cele menționate mai sus, se regăsesc în afara locurilor care asigură calificarea directă în optimile competiției.

Bayern, Barcelona și Real Madrid ocupă locurile 15, 16, respectiv 17, în timp ce Arsenal se clasează pe 13. Lider este Borussia Dortmund, care a făcut scor cu Celtic, 7-1, în a doua rundă. Pe locul doi se clasează, în mod surprinzător, Brest. Francezii, care se află la prima participare în Champions League, s-au impus cu 4-0 în duelul cu Salzburg.

Reclamă

Manchester City ocupă locul opt, cu patru puncte. Liverpool, care este cotată cu a cincea șansă la câștigarea Champions League, ocupă locul cinci, după ce în runda a doua a învins-o pe Bologna, scor 2-0.

Surprize uriaşe în Liga Campionilor! Bayern şi Real Madrid, învinse

Real Madrid a suferit prima înfrângere a sezonului în deplasarea cu Lille. David a înscris singurul gol al meciului, din penalty, în minutul 45+3. După pauză Ancelotti l-a forţat şi pe Mbappe, dar starul galacticilor nu a putut să smulgă măcar un punct.

Şi Bayern a suferit o înfrângere incredibilă, pe terenul lui Aston Villa. Englezii au cerut de două ori eliminarea lui Upamecano, dar arbitrul român Radu Petrescu nu le-a dat dreptate şi i-a scos din minţi. Duran a dat golul izbăvirii în minutul 79, iar Emiliano Martinez a fost eroul lui Villa în prelungiri.

A fost nebunie totală la Leipzig – Juventus. Golul lui Sesko le-a ajutat pe gazde să intre în avantaj la pauză. Vlahovic a restabilit egalitatea în minutul 50, dar imediat Di Gregorio a văzut cartonaş roşu şi i-a lăsat pe torinezi în inferioritate numerică. Seko a reuşit „dubla” din penalty. Chiar şi în 10 oameni, Juventus a izbutit remontada. Vlahovic (68) şi Conceicao (82) au înscris şi au ajutat gruparea din Serie A să se impună cu 3-2.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:36
Răsturnare de situație în cazul primarului care a anunțat că desființează echipa: “Nu ne plimba prin Liga 2”
10:07
Real Madrid, omagiu pentru Diogo Jota înainte de meciul cu Liverpool. Gestul emoționant al lui Alexander-Arnold
10:06
“Vrei să devii antrenoare?” Simona Halep a răspuns fără să stea pe gânduri
9:17
Un jurnalist din Italia l-a dat de gol pe Dan Șucu. Legenda care așteaptă “unda verde” să semneze cu Genoa
9:13
Universitatea Craiova şi Dinamo au intrat pe fir! Se bat pe jucătorul dorit de FCSB
8:43
Rapid pregătește primul transfer al iernii. Mutarea de titlu pe care vor să o facă giuleștenii
1 Ilie Dumitrescu: “Dumnezeu să-l odihnească!” Prima reacţie după ce a murit o legendă a Stelei 2 “Se desființează echipa!” Decizie şoc în fotbalul românesc: Constantin Budescu și-a reziliat contractul 3 Cutremur în gimnastică! O româncă e direct implicată: abuz sexual și violență! S-a cerut închisoare! 4 Adevărul despre demisia lui Mirel Rădoi. Mihai Rotaru: “Şi am încheiat” 5 Neluțu Varga, răspuns ferm pentru Gigi Becali despre transferurile lui Louis Munteanu și Emerllahu la FCSB 6 Trei jucători, daţi afară de la FCSB! Gigi Becali a anunţat lista neagră
Citește și