VIDEO

Puștiul pentru care Real Madrid s-a luptat cu Barcelona a uimit pe toată lumea! Are 12 ani și a marcat 4 goluri într-un meci U19

Alex Ioniță Publicat: 5 octombrie 2024, 16:58

Comentarii
Puștiul pentru care Real Madrid s-a luptat cu Barcelona a uimit pe toată lumea! Are 12 ani și a marcat 4 goluri într-un meci U19

Aliaksei Mayorau / FOTO: X (Twitter) - Real Madrid La Fabrica

Puștiul pentru care Real Madrid s-a luptat cu Barcelona a uimit pe toată lumea! Aliaksei Mayorau este legitimat la grupele de juniori ale echipei din capitala Spaniei și a făcut spectacol într-un meci de U19, la doar 12 ani!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În această vară, Real Madrid s-a luptat cu Barcelona pentru semnătura puștiului din Belarus. În cele din urmă, a fost convins de gruparea „blanco”.

Puștiul pentru care Real Madrid s-a luptat cu Barcelona a uimit pe toată lumea!

Potrivit marca.com, Aliaksei Mayorau, care a mai evoluat la academiile lui Dinamo Minsk și Spartak Moscova, s-a remarcat în această vară în cadrul unui turneu internațional de juniori. Spaniolii au scris că Mayorau i-a uimit și pe antrenorii din “La Fabrica”, academia lui Real Madrid, iar aceștia l-au trimis la echipa U19 B, chiar dacă are doar 12 ani!

În decursul zilei de 5 octombrie, Mayorau a jucat al 2-lea meci în tricoul “blanco” și a făcut spectacol total, în duelul cu San Blas.

Puștiul a marcat 4 goluri și a oferit o pasă decisivă în cadrul acestui meci. A reușit și super goluri, după curse excelente, presărate cu dribilinguri spectaculoase.

Reclamă
Reclamă

Real Madrid, a doua favorită la câștigarea Champions League

Specialiștii au publicat cotele la câștigarea Champions League, după a doua etapă a grupei. Manchester City rămâne favorita competiției, fiind urmată de Real Madrid și Arsenal.

A doua etapă din Champions League a adus numeroase surprize. Real Madrid a fost învinsă de Lille. Francezii le-au administrat „galacticilor” prima înfrângere a sezonului. Și Bayern a pierdut, fiind învinsă de Astom Villa.

Reclamă

Manchester City nu a avut emoții în etapa a doua din Champions League și a învins-o pe Slovan Bratislava cu scorul categoric de 4-0. „Cetățenii” sunt favoriți să cucerească un nou trofeu în acest sezon, având o cotă de 3,75.

Pe locul secund în topul bookmakerilor se clasează Real Madrid. Trupa lui Carlos Ancelotti are o cotă de 4, pentru a-și apăra trofeul cucerit sezonul trecut.

A treia favorită este Arsenal, cu o cotă de 9. „Tunarii” au învins-o clar pe PSG în etapa a doua a grupei, scor 2-0, iar în prima etapă au remizat cu Atalanta.

Cotate cu șansa a patra la câștigarea Champions League sunt Barcelona și Bayern. Catalanii au făcut show și au învins-o pe Young Boys cu 5-0, în timp ce bavarezii au pierdut duelul cu Aston Villa, din etapa a doua a grupei.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine poate fi eroul României în meciul de baraj cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:23

Mirel Rădoi, avertisment pentru jucătorii de la FCSB înaintea barajului cu Turcia: “Va fi greu să prindă lotul”

13:09

Lyon – Celta Vigo (LIVE SCORE, 19:45). Ionuț Radu luptă pentru sferturile Europa League. Kovacs, la Roma – Bologna

12:49

Schimbarea de ultim moment pregătită de Neluţu Varga la CFR Cluj. Ce se întâmplă cu Ciprian Deac

12:30

VIDEOLuka Doncic, prestație de vis în a șaptea victorie la rând a lui LA Lakers. LeBron James nu s-a lăsat mai prejos

12:22

Selecții pe bază de zodiac și de „vibrații pozitive” la Cupa Mondială! Antrenorii pentru care superstițiile dictau convocările

12:18

EXCLUSIVFlorin Răducioiu a anticipat dezastrul de la FCSB: “Mă înjură steliștii acum”

1 FotoValeriu Argăseală, apariție publică rară la alegerile FRF. Cum arată acum președintele FCSB-ului, grav bolnav 2 Venea gratis la Universitatea Craiova, dar Mihai Rotaru l-a refuzat. Acum Manchester United îl transferă! 3 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 4 Veste proastă pentru Zeljko Kopic înaintea derby-ului cu Craiova! Dinamo a pierdut un jucător important 5 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă. Clubul Rapid a anunţat decesul: “Pierdere dureroasă” 6 Constantin Budescu se întoarce în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma
Citește și