Manchester United vrea să-l vândă pe Harry Maguire, pe o sumă de „nimic”. Britanicul în vârstă de 31 de ani a ajuns în 2019 la „Diavolii roșii” în schimbul a 87 de milioane de euro. Acum, la patru ani și jumătate de la transferul pe Old Trafford, englezul este pe cale să plece.
ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
În ultimii ani, Harry Maguire și-a pierdut treptat statutul de titular, iar acum Manchester United a decis să ia o măsură drastică. Aflat în ultimul an de contract cu „Diavolii”, englezul a jucat în doar 9 meciuri în această stagiune.
Manchester United vrea să-l vândă pe „nimic” pe Harry Maguire. Suma este infimă față de cea din 2019
Reclamă
Recomandări
Citește și:
- „Here we go!”. Manchester City a bătut palma și face un nou transfer
- Man City nu se oprește: după ce a dat 245 de milioane pe doi mijlocași, mai pregătește 140 de milioane pentru al treilea
- Nebunie la debutul lui Iraola la Liverpool! Gol din penalty în minutul 90+8
- Manchester City, victorie dramatică în prelungiri cu Bournemouth! Fundașii l-au salvat pe Maresca
- Un meci cu Manchester United și a fost suficient! Decizie fără precedent luată de un club din Premier League

































