Mihai Stoica, anunţ despre revenirea lui Nicolae Stanciu la FCSB: “Are un cec în alb din partea lui Gigi Becali!”

Viviana Moraru Publicat: 14 octombrie 2024, 8:24

Comentarii
Mihai Stoica, anunţ despre revenirea lui Nicolae Stanciu la FCSB: Are un cec în alb din partea lui Gigi Becali!

Mihai Stoica şi Nicolae Stanciu/ Colaj Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mihai Stoica a făcut un anunţ despre revenirea lui Nicolae Stanciu la FCSB. MM a dezvăluit că mijlocaşul este aşteptat la formaţia campioană, însă decizia de a se întoarce în Liga 1 îi va aparţine în totalitate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După meciul cu Cipru, Nicolae Stanciu a fost întrebat despre un eventual transfer la FCSB. Acesta a dat de înţeles că şi-ar putea prelungi contractul la Damac, formaţie la care evoluează în prezent.

Mihai Stoica, anunţ despre revenirea lui Nicolae Stanciu la FCSB

Mihai Stoica a transmis şi el că Nicolae Stanciu ar reprezenta un câştig uriaş pentru FCSB, însă a subliniat că acesta ar putea continua în fotbalul saudit, dată fiind forma sa din prezent.

MM a transmis şi că ar reprezenta o lipsă de respect din partea oficialilor de la FCSB, faţă de ceilalţi jucători ai campioanei, dacă s-ar continua zvonurile privind revenirea lui Nicolae Stanciu.

“Ce rămâne din asta e că Stanciu are un cec în alb din partea lui Gigi, dar eu cred că el va încerca să mai joace în străinătate. Totuși, are 31 de ani, iar la cum se prezintă, nu are cum să nu găsească o echipă. Ce ai putea să-i reproșezi unui fotbalist ca Stanciu? La nivelul acesta, e bun. E foarte bun.

Reclamă
Reclamă

Când a ajuns el la Al Ahli, nu era echipa de acum. Acum au vreo 9 fotbaliști care au jucat la cel mai înalt nivel în Europa. Îi au pe Mendy în poartă, Ibanez, Demiral, Kessié, doar superfotbaliști.

Cred că, în primul rând, ar fi clar o lipsă de respect pentru jucătorii pe care îi avem noi să vorbesc despre cât de mult ne dorim să vină alții”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Nicolae Stanciu a vorbit despre transferul la FCSB

Nicolae Stanciu a vorbit despre transferul la FCSB, după Cipru – România 0-3. Gigi Becali i-a transmis căpitanului echipei naţionale că e binevenit oricând la FCSB.

Reclamă

”Din iarnă, la FCSB?”, a fost întrebat Nicolae Stanciu de către jurnalişti, după victoria naţionalei cu Cipru, din deplasare.

Din iarnă e greu. Voi intra în ultimele șase luni de contract. Cred că va fi greu din iarnă. Din vară, dacă nu voi semna prelungirea, voi deveni liber.

Cu mine nu a vorbit nimeni (n.r. de la FCSB). Nu am voie să vorbesc. Mă simt bine acolo (n.r. la Damac). Vedem din vară”, a declarat Nicolae Stanciu, despre un posibil transfer la FCSB.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:21

Dinamo a mai rezolvat o mutare în mercato-ul de vară. “Câinii” aduc un jucător de la o echipă de top

11:55

Senegal – Irak LIVE VIDEO (22:00, Antena 3 CNN și AntenaPLAY). Duel pentru locul 3 din Grupa I

11:26

Ferrari vs. Mercedes pe scena din munți

11:14

A plecat de la FCSB, dar poate rămâne în Liga 1. Jucătorul a dat cărțile pe față, după ce Gigi Becali a renunțat la el

11:12

“S-a terminat cu Zeljko Kopic”. A picat revenirea pe bancă a fostului antrenor de la Dinamo

11:04

Tragerea la sorți a țintarului noului sezon de Liga 1 LIVE TEXT, de la ora 15:00

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026? S-au stabilit patru meciuri 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi” 4 VideoGreşeală uriaşă de arbitraj în Ecuador – Germania. Gol marcat după ce Pavlovic i-a dat un picior în faţă unui adversar 5 UPDATERăsturnare de situaţie! Gigi Becali a făcut anunţul despre Florin Tănase: “E rezolvată”. A anunţat şi un transfer 6 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite”
Citește și