Ce au scris jurnaliştii britanici despre Radu Drăguşin, după partida Tottenham-Alkmaar 1-0. Nota primită de „dragon”

Alexandra Costea Publicat: 25 octombrie 2024, 9:22

Comentarii
Ce au scris jurnaliştii britanici despre Radu Drăguşin, după partida Tottenham-Alkmaar 1-0. Nota primită de dragon”

Radu Drăguşin a fost titular în meciul Tottenham-Alkmaar - Profimedia

Ce au scris jurnaliştii britanici despre Radu Drăguşin, după partida Tottenham-Alkmaar 1-0. Internaţionalul român a fost integralist în meciul din etapa a 3-a din faza ligii din Europa League. Londonezii au reușit să câștige cele trei puncte după o partidă la limită.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Singurul gol al partidei a fost marcat de brazilianul Richarlison din penalty, în minutul 53.

Ce au scris jurnaliştii britanici despre Radu Drăguşin, după partida Tottenham-Alkmaar 1-0. Nota primită de „dragon”

Englezii au analizat presataţiile fotbaliştilor de la Spurs. Nici Radu Drăguşin nu a scăpat de ochii critici ai britanicilor, care au concluzionat că internaționalul român a avut o prestație ”mixtă”. Conform acestora, „dragonul” a avut momentele bune, dar şi câteva în care a fost nesigur. Radu Drăguşin a jucat timp de 96 de minute în partida Tottenham-Alkmaar.

”O nouă prestație mixtă. Pe de o parte, bun cu mingea într-un moment, pe de altă parte nu chiar în următorul. Uneori părea puternic, dar apoi vulnerabil, mai ales când cei de la AZ Alkmaar îl presau”, a fost concluzia trasă de cei de la The Sun.

De asemenea, britanicii au apreciat prestaţia din meciul de joi seară a lui Radu Drăguşin.

Reclamă
Reclamă

Românul a fost puternic în toate duelurile și mai degrabă liniștit cu mingea la picior. Nu a fost pus în dificultate prea mult, totuși. A jucat mult mai bine decât ultima oară, împotriva lui Qarabag, deși acest lucru nu spune multe. A părut calm până în minutul 57, când a avut o ezitare și AZ a avut o ocazie de gol. ”, au transmis jurnaliștii britanici.

Ce note au primit fotbaliştii de la Tottenham după victoria împotriva lui Alkmaar

În urma acestei victoriei de joi seara, Tottenham a acumulat 9 puncte în trei etape și ocupă locul doi în clasamentul Europa League. Tot atâtea puncte au și Lazio și Anderlecht. Cu toate acestea, italienii se află în fruntea clasamentului datorită golaverajului superior, +8, față de +5 cât au englezii, respectiv +4 cât au belgienii.

James Madisson a fost considerat cel mai bun jucător din tabăra londonezilor (8,5), în timp ce Timo Werner a primit nota 3. Iată ce note au primit fotbaliştii de la Tottenham din partea Spurs Web:

Reclamă
  • Forster (8)
  • Gray (6)
  • Drăgușin (5)
  • Davies (5)
  • Udogie (7)
  • Betancur (7,5)
  • Bergvall (7)
  • Maddison (8,5)
  • Moore (8)
  • Richarlison (7)
  • Werner (3)

Drăguşin a revenit pe teren într-un meci european după ce a fost eliminat în prima etapă din faza principală a Europa League. Atunci Tottenham a câştigat partida contra Qarabag cu 3-0.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:35

Chirilă, şedinţă tactică cu Andrei Nicolescu la finalul meciului cu Craiova. Ce şi-au spus cei doi: “Eram în lume mea”

8:12

Neluţu Varga, în extaz! Ce le-a promis jucătorilor săi după victoria cu Rapid: “Îmi fac datoria”

0:35

Daniel Pancu, categoric după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Mă gândesc doar la primul loc”

0:28

Iuliu Mureșan jubilează după CFR Cluj – Rapid 1-0. În ce context se va gândi la câștigarea titlului

0:12

Costel Gâlcă, sincer după CFR Cluj – Rapid 1-0: „N-am arătat bine din punct de vedere al inteligenței”

0:09

Alexandru Dobre, semnal de alarmă după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Asta trebuie să facem”

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 6 S-au săturat de umilinţe! Ce a făcut galeria lui Dinamo la finalul meciului cu Craiova
Citește și