EXCLUSIV

“Miţă Iosif, rapidistul, merge la dinamovişti” Mihai Iosif şi-a explicat decizia de a prelua rivala Rapidului!

Bogdan Stănescu Publicat: 25 octombrie 2024, 14:30

Comentarii
Miţă Iosif, rapidistul, merge la dinamovişti Mihai Iosif şi-a explicat decizia de a prelua rivala Rapidului!

Mihai Iosif / AntenaSport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mihai Iosif şi-a explicat decizia de a prelua rivala Rapidului! Fostul antrenorul al giuleştenilor o pregăteşte acum pe CS FC Dinamo, echipa lui Nicolae Badea, care a promovat în Liga a 3-a.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Iosif colaborează la CS FC Dinamo cu Dănuţ Lupu, cu care a mărturisit că are o relaţie bună.

“Miţă Iosif, rapidistul, merge la dinamovişti” Mihai Iosif şi-a explicat decizia de a prelua rivala Rapidului!

(n.r: Miţă Iosif, rapidistul, merge la dinamovişti Cum a venit decizia asta?) Viaţa de antrenor nu ştii unde te poate duce. Asta ne este meseria şi antrenăm acolo unde suntem doriţi.

(n.r. Mulţi spun că dacă nu era Miţă Iosif poate Rapidul nu ar mai fi fost acum acolo unde este) A fost ceva fantastic, de unde am plecat, unde am ajuns, în condiţii extraordinar de grele.

Aici e o echipă nou-promovată şi avem obiectiv intrarea în play-off. Cu Dănuţ Lupu mă înţeleg bine. Cu toţii ne înţelegem bine. La început a fost un pic mai dificil, e o echipă nou-promovată, să încropim un lot, dar lucrurile tind să meargă spre bine.

Reclamă
Reclamă

(n.r.: despre visul lui) Visul ar fi să revin în Liga 1 şi poate, vreodată, să mă întorc la Rapid şi să iau campionatul.

100% Dinamo trebuie să aibă un stadion propriu”, a declarat Mihai Iosif în exclusivitate pentru AntenaSport.

Chiar dacă o antrenează pe CS FC Dinamo, Mihai Iosif continuă să meargă la meciurile Rapidului. A fost la meciul cu Farul, câştigat de giuleşteni cu 5-0, şi nu exclude să fie prezent pe stadion şi la derby-ul giuleştenilor cu FCSB, de pe Arena Naţională. FCSB – Rapid se dispută duminică, de ora 21:00. Meciul va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Reclamă

„Sub nicio formă!” Mihai Iosif a sărit în apărarea lui Daniel Niculae: „Ce putea să spună? Să refuze galeria?”

Mihai Iosif i-a luat, în vară, apărarea lui Daniel Niculae, după plecarea acestuia de la Rapid. Fostul preşedinte a părăsit formaţia din Giuleşti pe 7 iunie, în urma scandalului în care a fost implicat în această primăvară. Niculae a fost ulterior înlocuit cu Viorel Moldovan.

La finalul sezonului regular, mai ales după victoria cu 4-0 în faţa celor de la FCSB, Rapid avea mari speranţe înainte de play-off-ul din Liga 1. Lucrurile au stat complet diferit, iar clubul a fost zguduit de rezultatele din teren, dar şi de problemele în care au fost implicaţi Daniel Niculae şi liderul galeriei, Liviu Ungurean.

Mihai Iosif a fost de părere că Daniel Niculae nu are de ce să fie criticat pentru ce s-a întâmplat pe finalul sezonului trecut la Rapid.

„(N.r. De ce a căzut Rapidul?) Nu-mi dau seama ce s-a întâmplat, a fost o cădere bruscă, e clar că a fost ceva intern. S-a rupt ceva, nu ştiu ce, doar cei de acolo ştiu. S-a văzut că nu a fost galeria, nu a mai avut aceleaşi rezultate.

(N.r. E de criticat Daniel Niculae?) Sub nicio formă! Niciodată! Este un tot unitar…suporterii fac parte din club, au vrut să participe la un spectacol frumos. Putea să fie anunţat, chiar dacă ştia. El ce putea să spună, să refuze galeria? Ce se întâmpla dacă refuza? Tot se dădeau torţele”, declara Mihai Iosif, la AS.ro LIVE.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:09

România U17 și-a aflat adversarele de la Campionatul Mondial din Qatar! În ce grupă au fost repartizați tricolorii

17:45

Avem adversarele româncelor la Roland Garros! Cu cine vor juca Sorana Cîrstea, Gabriela Ruse și Jaqueline Cristian

17:28

Octavian Popescu, ironie la adresa lui Gică Hagi? Fotografia publicată de fotbalistul FCSB-ului

17:05

Canada – Norvegia, 17:20, LIVE VIDEO. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei

17:04

Cum a aflat Mikel Arteta că Arsenal a cucerit titlul în Anglia! Dezvăluirea făcută de tehnicianul „tunarilor”

16:58

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 21 mai

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și