Închide meniul

Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB! Ia un jucător din Liga 1: “O găselniţă de-a mea”

Bogdan Stănescu Publicat: 8 noiembrie 2024, 15:43

Comentarii
Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB! Ia un jucător din Liga 1: O găselniţă de-a mea

Gigi Becali / Profimedia Images

Gigi Becali a anunţat, după victoria campioanei României cu Midtjylland, cu 2-0, că va realiza un nou transfer la FCSB. Patronul roş-albaştrilor a pus ochii pe un jucător din Liga 1, căruia nu a vrut să îi decline identitatea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Becali a asigurat că îl va testa pe acesta, propunându-i un contract pe numai un sezon. FCSB l-a transferat deja pe portarul Lukas Zima, de la Petrolul. Zima se va alătura în perioada de mercato roş-albaştrilor. El va fi rezerva lui Târnovanu.

Gigi Becali va transfera la FCSB un jucător din Liga 1

„(n.r.: Nume important din Liga 1?) Găselniță de-a mea, încerc. Fac contract pe un an. Dacă nu e bun, «ia banii și du-te», dacă nu-mi place de el”, a spus Gigi Becali la fanatik.ro.

Gigi Becali l-a criticat surprinzător pe Daniel Bîrligea după victoria roş-albaştrilor cu Midtjylland. Chiar dacă a marcat chiar în startul reprizei secunde, Bîrligea nu a avut evoluţia pe care Becali o aştepta de la el.

A dat golul, dar nu mi-a plăcut. A avut o ocazie mare, nu trebuia să rateze. Eram liniștit că dă gol la faza aia. Vreau mai multă implicare, mai multe realizări, cifre. A dat golul ăla aseară doar pentru că a insistat”, a mai declarat Gigi Becali, pentru sursa citată.

Reclamă
Reclamă

FCSB este aproape de calificarea în play-off-ul Europa League după victoria cu campioana Danemarcei. După 4 etape disputate, FCSB are 9 puncte. Etapa trecută, campioana României a fost învinsă fără drept de apel, cu 4-0, de Rangers, într-un meci disputat pe Ibrox.

FCSB mai are de jucat cu Olympiacos, acasă, cu Hoffenheim, în deplasare, cu Qarabag, în deplasare, şi cu Manchester United, acasă, în grupa principală din Europa League.

FCSB – Midtjylland 2-0. Campioana României, aproape de play-off-ul Europa League

FCSB a învins-o pe Midtjylland, scor 2-0, în grupa principală a Europa League. Campionii României au făcut spectacol pe Arena Naţională şi sunt la un pas de calificarea în play-off-ul competiţiei. Au 9 puncte după primele patru etape.

Reclamă

Florin Tănase a deschis scorul după un sfert de oră, din lovitură liberă. Mingea a fost deviată de zid, iar portarul danezilor a fost „spectator”. Repriza a doua a început incredibil. Bîrligea a profitat de o eroare a portarului oaspeţilor şi a marcat după numai 7 secunde.

Euforic, Gigi Becali a lăudat mai mulţi fotbalişti roş-albaştri după victoria cu Midtjylland, dar pe unul, Mihai Popescu, l-a ridicat în slăvi. În două dintre cele partide disputate de FCSB în grupa principală din Europa League, Mihai Popescu a evoluat şi în bandă. Este vorba despre meciurile cu RFS şi Rangers.

Tot după meci, Gigi Becali a anunţat şi când va reveni pe teren Darius Olaru. Căpitanul roş-albaştrilor va fi apt pentru meciul cu U Cluj din campionat, de duminica aceasta. U Cluj – FCSB va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro duminică, de la ora 21:00.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55
Athletic Bilbao – Barcelona 0-1. Lamine Yamal a adus victoria uriașă pentru catalani
23:35
“El va fi în staff!” Anunţul lui Gigi Becali despre venirea lui Adi Iilie
23:31
VIDEOCursa Marelui Premiu al Australiei LIVE VIDEO (6:00). George Russell va pleca din pole position
23:19
Tănase, despre plecarea lui Charalambous: “Antrenorii plătesc când nu sunt rezultate!” Ce spune despre atacul lui Becali
23:07
Mirel Rădoi, prima variantă pentru FCSB. Gigi Becali l-a sunat deja: “Acum că nu mai am antrenori, pot să discut cu el”
22:55
Marius Șumudică, eșec devastator în Arabia Saudită! Umilit în fața propriilor suporteri
1 Suporterii FCSB i-au ironizat pe jucătorii lui Elias Charalambous! Ce au scandat la finalul primei reprize cu U Cluj 2 Michael Ballack, declaraţii cutremurătoare despre moartea fiului său: “Mă tulbură prea mult….” 3 Sorana Cîrstea, calificare „en-fanfare” în turul trei la Indian Wells! Victorie contra numărului 20 mondial 4 BREAKING NEWSElias Charalambous şi-a dat demisia: “Este ultima mea zi la echipă!” Şi Pintilii a plecat 5 VIDEO“Cazul Ganea” s-a repetat! Un internaţional român a prins de gât arbitrul! Scenele sunt şocante 6 Decizia luată de fanii FCSB-ului, în ziua meciului cu U Cluj: „Așa e normal să fie”
Citește și