Dezastru pentru Pep Guardiola şi Erling Haaland! Manchester City avea 3-0 cu Feyenoord în minutul 75, dar nu a câştigat meciul

Iulian Focșăneanu Publicat: 27 noiembrie 2024, 0:25

Comentarii
Dezastru pentru Pep Guardiola şi Erling Haaland! Manchester City avea 3-0 cu Feyenoord în minutul 75, dar nu a câştigat meciul

Pep Guardiola, la finalul meciului cu Feyenoord / Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Este un dezastru istoric pentru Pep Guardiola şi Erling Haaland. Manchester City nu a reuşit să o învingă pe Feyenoord în Champions League, chiar dacă conducea cu 3-0 în minutul 75. Coşmarul continuă pentru campioana Angliei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Erling Haaland a reuşit o “dublă” pentru gruparea din Premier League şi a devenit cel mai tânăr jucător care contribuie la 50 de goluri în Liga Campionilor. Nimic nu anunţa ceea ce urma să se întâmple.

Dezastru pentru Pep Guardiola şi Erling Haaland în Manchester City – Feyenoord 3-3

Olandezii au revenit incredibil chiar pe Etihad. Defensiva lui Guardiola s-a întrecut în erori de “cascadorii râsului” şi le-au permis adversarilor să marcheze pe bandă rulantă.

Hadj Moussa (75), Gimenez (82) şi Hancko (89) au marcat în poarta lui Ederson şi au produs surpriza serii în Champions League.

Manchester City a devenit prima echipă din istoria Ligii care nu reuşeşte să câştige un meci după ce a condus cu 3-0 cu 75 de minute înainte de final.

Reclamă
Reclamă

A fost al 6-lea meci la rând, din toate competiţiile, în care City nu reuşeşte să câştige (5 înfrângeri şi 1 egal). Niciodată nu i s-a mai întâmplat aşa ceva lui Pep Guardiola.

Starul lui Pep Guardiola a deschis scorul în minutul 44, după un penalty obţinut chiar de el. Arbitrul român Radu Petrescu a fost la centru şi a arătat imediat punctul de la 11 metri. Decizia a fost confimată şi din cabina VAR.

Erling Haaland, cifre de senzaţie în UEFA Champions League. L-a depăşit pe Lionel Messi

Erling Haaland a deschis scorul în minutul 44, după un penalty obţinut chiar de el. Arbitrul român Radu Petrescu a fost la centru şi a arătat imediat punctul de la 11 metri. Decizia a fost confirmată şi din cabina VAR.

Reclamă

Atacantul de 24 de ani a înscris cu uşurinţă şi a devenit cel mai tânăr jucător care contribuie la 50 de goluri în Liga Campionilor. L-a depăşit chiar pe Lionel Messi! 45 de goluri şi 5 pase decisive a izbutit norvegianul.

Haaland a avut nevoie de 51 de meciuri pentru a ajunge la această bornă fenomenală. Numai Messi a reuşit în mai puţine partide, 49. Kylian Mbappe a reuşit performanţa similară în 54 de confruntări din Champions League.

Starul lui Manchester City a mai înscris o dată şi în startul reprizei secunde şi a ajuns la 280 de goluri marcate în toate competiţiile. Până la 24 de ani Messi punctase de 197 de ori, iar Cristiano Ronaldo de 132 de ori.

Haaland are cifre “extraterestre”. Atacantul lui City a ajuns la 46 de goluri în 44 de meciuri din Champions League. În Premier League a înscris 75 de goluri în 77 de apariţii.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:14 17 iun.

Irak – Norvegia LIVE VIDEO (1:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Echipele de start

23:59

VIDEOFranța – Senegal 3-1. “Dublă” a lui Mbappe la debutul la Mondial! Start perfect pentru Les Bleus

23:47

Anunț despre transferul lui Răzvan Sava la Universitatea Craiova

23:33

VideoFază controversată în Franța – Senegal! Kylian Mbappe a căzut în careu, însă nu a primit penalty!

23:32

Kylian Mbappe, inevitabil! Starul lui Real Madrid, cel mai bun marcator din istoria Franţei după golurile cu Senegal

23:17

Se introduc și în fotbalul european pauzele de 3 minute de la Mondial? Decizia UEFA

1 O nouă plecare de la FCSB! A decis să rezilieze. Cum l-a deranjat Gigi Becali! 2 FRF, înfrângere la TAS! E obligată să renunţe la o regulă importantă din Liga 1! Reacţia forului condus de Burleanu 3 “Mulțumim, Dennis Politic!” I-a fost anunţată plecarea. Ce se întâmplă cu atacantul FCSB-ului 4 Gigi Becali îl transferă pe Joao Paulo pe o sumă uriaşă: “Imediat îl dau” 5 Iranianul Mohebi, gesturi şocante la gol. Suporterii au reacţionat: “Nemernic terorist” 6 FCSB, gata să-l transfere pe Octavian Popescu. Ce echipă a făcut ofertă pentru el
Citește și