“Ion Ţiriac s-a albit la faţă!” Momente incredibile în vila miliardarului român: “Am furat-o din casă! Am plâns ca un tâmpit!”

Publicat: 4 decembrie 2024, 10:27

Comentarii
Ion Ţiriac s-a albit la faţă! Momente incredibile în vila miliardarului român: Am furat-o din casă! Am plâns ca un tâmpit!

Ionuţ Chirilă dezvăluire savuroasă pentru Ion Ţiriac / Profimedia Images

Episod memorabil în vila lui Ion Ţiriac. Ionuţ Chirilă a făcut o dezvăluire fabuloasă din copilărie, când şi-a însoţit tatăl acasă la miliardarul român.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ioan Chirilă, unul dintre cei mai mari jurnalişti sportivi din istoria României, a mers cu fiul său acasă la Ion Ţiriac pentru a face un reportaj. Ionuţ Chirilă a dezvăluit că miliardarul român i-a spus să îşi aleagă un obiect din casă.

Ionuţ Chirilă, dezvăluire incredibilă despre Ion Ţiriac

Ionuţ Chirilă a dezvăluit că obiectul ales a fost o crosă de hochei, pe care Ion Ţiriac o primise de la cel mai bun hocheist canadian şi care avea o însemnătate sentimentală pentru el. Înainte de tenis, Ion Ţiriac a fost jucător de hochei.

Am furat-o din casă. Tata era lângă Ruia, unde avea nea Ion Țiriac vila. Și eu eram un copil, nu știu cât aveam, cinci-șase ani. Făceau un reportaj. El mi-a zis: ‘Du-te și alege-ți tu ce vrei de aici. Ia-ți o jucărie, ia-ți o…’

Da. Și eu m-am dus în vila aia somptuoasă și am început să caut prin toate cotloanele. Eu, cum sunt perseverent, așa… și am găsit într-un hol ceva care strălucea. M-am uitat în sus, că era mai mare decât mine (n.r. crosa). M-au frapat abțibildurile alea lucioase, cu reclame pe ele. Chiar erau fosforescente, era întuneric acolo. Așa am descoperit-o.

Reclamă
Reclamă

Și atunci eu vin cu cadoul pe care mi l-am luat singur. Vin cu crosa în mâini, o târam pe acolo. Nea Ion când mă vede se albește la față. Și zice lui tata: ‘Te rog eu, zi-i să-și ia orice de acolo, asta e cadou de la cel mai mare hocheist al tuturor timpurilor, canadian. Mi-a făcut personal cadou crosa asta’. Eu am început să plâng ca un tâmpit. Nu se înțelegea nimeni cu mine și ca atare după o oră de încercări am plecat cu crosa.

Crosă cu care am început să ies afară prin Mihai Bravu, pe unde copilăream eu. Să mă joc hochei cu ea pe gheață. Până când, după două luni de zile, plictisindu-mă de ea, am vândut-o pe două reviste cu mașini, una costa 3 lei și una 2 lei. Am văzut niște Porsche, niște Audi, ăla a venit și a zis: ‘Hai, că nu-ți dau o revistă, îți dau două!’. Și i-am dat crosa.

Da. Cred că dacă aveam crosa asta acum, primeam un Mercedes SL AMG de 250.000 de euro, cel puțin, la schimb”, a spus Ionuț Chirilă, potrivit iamsport.ro.

Reclamă

Ion Ţiriac, pe locul 2 în topul miliardarilor din România

Ion Ţiriac este pe locul doi în topul Forbes, cu o avere de 11 miliarde de lei (2.210.164.000 euro). Fostul mare jucător de tenis este la egalitate cu Daniel Dines (UiPath).

„Românii cu o avere de peste 500 de milioane de lei au împreună peste 123 de miliarde de lei, cu 10 miliarde mai mult decât în anul anterior. Topul Forbes al celor mai bogați oameni din România include, la fel ca și anul trecut, 30 de miliardari în lei”, au notat cei de la Forbes.

Topul 5 miliardari din România

  • 1. Frații Dragoș și Adrian Pavăl (Dedeman) – 17 miliarde de lei
  • 2. Ion Țiriac – 11 miliarde de lei
  • 3. Daniel Dines (UiPath) – 11 miliarde de lei
  • 4-5. Matei Zaharia și Ion Stoica (Databricks) – 6 miliarde de lei
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 21 mart.

Sorana Cîrstea este în optimi la WTA Miami! Meci fantastic făcut de prima rachetă a României

23:57 21 mart.

“Care naţională?” Mihai Stoica, reacţie acidă după ce Ştefan Târnovanu nu a fost convocat de Mircea Lucescu la barajul cu Turcia

23:37 21 mart.

“Puteam să apăr şi eu azi!” Dani Coman, discurs dur după gafa lui Căbuz din FC Argeş – U Cluj 0-1: “Fotbalul se joacă în faţă”

23:11 21 mart.

Cristiano Bergodi nu se gândeşte la titlu, după FC Argeş – U Cluj 0-1: “Nu există”. Ce a zis despre gafa lui Căbuz

23:08 21 mart.

Bogdan Andone nu s-a prezentat la flash-interviu după Argeș – U Cluj 0-1. Tehnicianul a acuzat probleme medicale

22:46 21 mart.

Andrei Coubiș a rupt tăcerea după victoria cu FC Argeș! De ce a ales U Cluj și ce a făcut diferența la Mioveni

1 L-a dat afară! Dan Șucu, decizie radicală la Rapid 2 Gigi Becali a pierdut omul lui de încredere la FCSB. Ce e nevoit să facă din nou patronul 3 NEWS ALERTConvocare de urgenţă la echipa naţională! Jucătorul chemat de Mircea Lucescu pentru Turcia – România 4 Mirel Rădoi a încalcat regulilele la meciul cu UTA. De ce FCSB va scăpa fără sancțiuni 5 Reacţia lui Mirel Rădoi după ce Gigi Becali l-a criticat pe Daniel Bîrligea! Ce a spus antrenorul despre atacant 6 Mutările care ar readuce Dinamo în lupta pentru titlu. Cristi Borcea: “Din detalii se câștigă războaiele”
Citește și