Închide meniul

Angajaţii unui hotel din Bucureşti au fost uimiţi de gestul făcut de Gigi Becali. Ce a putut face milionarul român

Publicat: 17 decembrie 2024, 9:15

Comentarii
Angajaţii unui hotel din Bucureşti au fost uimiţi de gestul făcut de Gigi Becali. Ce a putut face milionarul român

Gigi Becali, în timpul unui interviu / Antena Sport

Gigi Becali a făcut un gest uriaş pentru angajaţii unui hotel de lux din Capitală. Patronul de la FCSB i-a răsplătit cum se cuvine pe cei care au avut grijă de haina sa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali nu se dezminte când vine vorba de a-i răsplăti pe cei din jurul său. Milionarul român i-a uimit pe anagajaţii unui hotel din Bucureşti cu un simplu gest.

Gigi Becali le-a oferit un bacşiş consistent angajaţilor unui hotel

Gigi Becali le-a oferit un bacşiş consistent oamenilor care se ocupă de garderobă la un hotel din Bucureşti. Astfel, omul de afaceri le-a dat 600 de lei bacşiş celor care au avut grijă de haina sa, scrie cancan.ro. Conform sursei citate, angajaţii hotelului au fost surprinşi plăcut de gestul milionarului român.

Nu este prima dată când Gigi Becali face astfel de gesturi. În trecut, Becali i-a oferit 1000 de lei unui livrator de mâncare.

Lovitura de final de an dată de Gigi Becali la FCSB: 10 milioane de euro

Gigi Becali şi-a făcut calculele şi anunţă că FCSB are profit de 10 milioane de euro în acest sezon, după parcursul excelent din grupa Europa League. 

Reclamă
Reclamă

Becali susţine că va câştiga şi peste un milion de euro în urma biletelor vândute pentru duelul stelar cu Manchester United. FCSB e pe locul 10 în Europa League, cu 11 puncte, la fel ca Rangers, echipa clasată pe 8, ultima poziţie care duce direct în optimile competiţiei.

„Noi suntem pe 8 normal, la egalitate de puncte. Avem meci accesibil cu Qarabag, zic, e o echipă mică, dar avem meci accesibil faţă de ceilalţi. Câştigi şi poţi să fii pe opt. Dar eu mizez pe Manchester. Nu-mi dă Dumnezeu ca să mă bată, poate să schimbe hotărârea, că am spus înainte Taina.

Un milion sigur îl scot, atât se ia la un meci cu Manchester, 1 milion, un milion jumate. Nu merg, ce să caut. Pentru mine e importantă biserica.

Reclamă

Luăm vreo 13-14 milioane, plus 6 pe Coman, sunt vreo 5-6 câştig, dar mai mult, am luat şi din sponsori. Vreo 25 în total, am cheltuit mai mult de 15, am dat şi pe Bîrligea două. Nu asta e important, cât câştigi, ci cât creşte societatea, cât valorează ea. Trebuie coeficient”, a spus Becali.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:43
Cristi Chivu a surprins, după victoria dramatică cu Juventus. Ce a spus despre jocul lui Inter
9:20
NBA All-Star Game 2026 LIVE VIDEO (luni, 00:00, AntenaPLAY). Toate detaliile despre ediția 75 de la Los Angeles
9:14
Alessandro Del Piero l-a criticat pe Cristi Chivu, după Inter – Juventus 3-2: “A greşit! Poate îşi va da seama”
9:10
Două reveniri importante la FCSB, pentru derby-ul cu Universitatea Craiova. Anunţul lui Mihai Stoica
8:39
Italienii cer o schimbare radicală în fotbal, după controversa uriașă din Inter – Juventus 3-2
8:29
“Innaceptabil”. Giorgio Chiellini a răbufnit, după scandalul din meciul cu Inter. Decizia luată la miezul nopţii de Juventus
1 UTA l-a vândut pe Valentin Costache. Echipa cu care s-a înțeles jucătorul și suma pe care o vor încasa arădenii 2 Se anunță „infern” pentru FCSB în Bănie! Câte bilete s-au vândut la meciul Universității Craiova contra campioanei 3 Marius Lăcătuş şi-a anunţat oficial retragerea: “Am şi eu o vârstă, nu-mi mai arde” 4 Câţi bani a încasat Radu Petrescu după gafa scandaloasă şi dezastrul provocat în Petrolul – FC Argeș 2-1 5 AC Milan i-a stabilit prețul lui Andrei Coubiș! Cât trebuie să plătească U Cluj pentru a-l transfera definitiv 6 LPF, cerere directă către Vassaras după ce Radu Petrescu a anulat un gol valabil: “Vă solicit public”
Citește și