Închide meniul

„Pe stilul lui Gigi Becali!” Ionuț Negoiță, luat prin surprindere de Dan Șucu! Reacție fermă despre preluarea acțiunilor de la Genoa

Viviana Moraru Publicat: 25 decembrie 2024, 12:08

Pe stilul lui Gigi Becali!” Ionuț Negoiță, luat prin surprindere de Dan Șucu! Reacție fermă despre preluarea acțiunilor de la Genoa

Ionuț Negoiță, în timpul unui interviu pentru AntenaSport

Ionuț Negoiță a reacționat, după ce Dan Șucu a devenit patron la Genoa. Fostul acționar de la Dinamo s-a declarat surprins de faptul că omul de afaceri român a decis să investească și la formația din Serie A.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Șucu a preluat 77% din acțiunile clubului Genoa, într-o afacere care se ridică la suma de peste 40 de milioane de euro.

Ionuț Negoiță, reacție fermă după ce Dan Șucu a preluat Genoa

Ionuț Negoiță a recunoscut că a fost surprins chiar și atunci când Dan Șucu a decis să investească la Rapid. Fostul patron de la Dinamo a declarat că discursul omului de afaceri se aseamănă cu discursul pe care el îl avea în momentul în care s-a decis să se implice la formația din Ștefan cel Mare.

„Eu am rămas surprins, cum și alții au rămas surprinși de mine că am intrat la Dinamo, că Dan Șucu a preluat Rapidul, în primul rând. Și eu, și Dan Șucu suntem oameni de business, zic eu destul de echilibrați. Și eu am fost o surpriză pentru mine: m-a luat valul.

Fotbalul te face să-ți dorești, să te implici, să vrei să faci ceva mai mult ca alții. Doar că fotbalul e un fenomen complex. Eu am fost surprins că a preluat și Genoa. Vorbim de un club din afară… Afară noroiul e mai adânc, ca o figură de stil.

Reclamă
Reclamă

Am auzit cam ce-și dorește Dan Șucu. Parcă mă văd și mă aud pe mine acum 13-14 ani, pe vremea când am pătruns la Dinamo.

Eu zic că am ajuns să cunosc fenomenul fotbal și e complicat. Șansele să aibă succes? Eu le consider mici. În general, în fotbal, oriunde.

Eu nu m-am regăsit în fenomen și vă dau scris că în 4-5 ani și Dan Șucu va ajunge la aceleași concluzii ca ale mele acum câțiva ani. Este o zonă alunecoasă, rotundă, mai degrabă pe stilul lui Gigi Becali!”, a declarat Ionuț Negoiță, conform gsp.ro.

Reclamă

Italienii au dezvăluit care este, de fapt, planul lui Dan Șucu la Genoa

Jurnaliștii italieni au venit cu noi detalii despre surpriza de proporții dată de Dan Șucu. Patronul Rapidului a preluat 77% dintre acțiunile clubului Genoa și a plătit în total 40 de milioane de euro. Este doar începutul, anunță Calcio e Finanza.

Dan Șucu a plătit o majorare de capital de 40 de milioane de euro pentru a prelua 77% dintre acțiuni. A preluat ștafeta de la 777 Partners, un fond american în criză, care era nevoit să-și vândă activele fotbalistice.

Intenția noului acționar majoritar, explică Gazzetta dello Sport, este de a achiziționa, într-un timp destul de scurt, întregul capital social, diluân astfel și mai mult valoarea acelui 23% aflat încă în mâinile celor de la 777.

Obiectivul declarat al omului de afaceri român este acela de a avea o echipă capabilă să rămână permanent la mijlocul clasamentului în Serie A. Pe viitor Șucu ar putea aduce compatrioți deosebit de bogați, precum Florin Talpeș și frații Pavăl„, a transmis calciofinanza.it.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va impune Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:44

Roberto Martinez “aruncă” un nou nume în cursa pentru Balonul de Aur. Alegere ieşită din comun

22:41

Dan Şucu, gata să transfere un jucător de naţională la Rapid. Înlocuitor pentru Andrei Borza

22:14

Cătălin-Cedric Ghigea | Scandalul „Tiregate”: Investigația FIA asupra McLaren și viitorul corectitudinii tehnice în Formula 1

22:10

“Telenovela” Nico Williams se apropie de final. Spaniolul şi-a dat acordul pentru mutare

22:01

VideoJurnal Antena Sport | Adrian Mutu nu visează la naţionala mare, dacă Mircea Lucescu pleacă

21:51

EXCLUSIVLouis Munteanu s-a decis şi rămâne la CFR Cluj. Gigi Becali îşi ia adio de la transferul de Champions League

1 Cum arată clasamentul în grupa noastră de calificare după România – Cipru 2-0 şi San Marino – Austria 0-4! 2 FotoRomânia – Cipru 2-0. A doua victorie a tricolorilor în preliminariile World Cup 2026! Tănase şi Man au marcat 3 Foto“Iubirea vieţii mele”. Ianis Hagi, declaraţii superbe înainte să devină tată. Elena, soţia lui, şi-a etalat burtica de gravidă 4 EXCLUSIVLovitura pe care Dan Şucu i-o dă lui Gigi Becali. Bogdan Planic, la un pas de Rapid. Negocieri intense 5 UPDATEDennis Politic a semnat cu FCSB! 6 Mircea Lucescu a făcut praf arbitrajul după România – Cipru 2-0: “Catastrofal”! De ce l-a certat pe Moldovan
Citește și