Închide meniul

Carlo Ancelotti, întrebat direct despre oferta de 350 de milioane de euro pentru Vinicius: “Vrea să facă istorie”

Publicat: 24 ianuarie 2025, 14:29

Comentarii
Carlo Ancelotti, întrebat direct despre oferta de 350 de milioane de euro pentru Vinicius: Vrea să facă istorie

Carlo Ancelotti, întrebat direct despre oferta de 350 de milioane de euro pentru Vinicius | Profimedia

Carlo Ancelotti a fost întrebat direct despre oferta de 350 de milioane de euro pentru Vinicius din Arabia Saudită. Conform informaţiilor apărute în spaţiul public, Al Ahli, Al Nassr şi Al Hilal sunt cluburile care îl vor pe starul de la Real Madrid.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Carlo Ancelotti a fost întrebat direct despre posibilitatea ca Real Madrid să îşi piardă starul. Antrenorul italian a spus că nu se pune problema, în acest moment, ca Vinicius să îşi dorească să plece.

Carlo Ancelotti, întrebat direct despre oferta de 350 de milioane de euro pentru Vinicius

“Ce știu eu este că este foarte fericit aici. Și vrea să facă istorie aici. Suntem cu toții pe această linie.

Cred că au uitat că am câștigat cu el deja două Ligi Campionilor. Este un jucător de necontestat, fără îndoială. Pot spune ce văd: un jucător fericit, care face istorie și care vrea să continue“, a spus Carlo Ancelotti când a fost întrebat de viitorul lui Vinicius, conform as.com.

În ultimele zile, presa a relatat că Arabia Saudită pregăteşte o ofertă record de 350 de milioane de euro pentru a-l convinge pe brazilian, cu trei cluburi interesate (Al Ahli, Al Nassr şi Al Hilal).

Reclamă
Reclamă

Vinicius Junior ar putea doborî recordul de cel mai scump transfer din istoria fotbalului. Un club din Arabia Saudită a pus banii pe masă: 350 de milioane de euro pentru starul brazilian. Vinicus a ajuns la Real Madrid în 2018, iar cluburile saudite se luptă pentru transferul său.

După ce presa internațională a scris că Al-Hilal este gata să ofere 300 de milioane de euro pentru transferul lui Vinicius de la Real Madrid, Al-Ahli intră în lupta pentru transferul brazilianului. Aceştia au ridicat ștacheta, anunță jurnalistul Ben Jacobs.

Potrivit acestuia, șeicii sunt gata să-şi golească conturile şi pun pe masă 350 de milioane pentru transferul starului de la Real Madrid.

Reclamă

”Afaceriștii saudiți intenționează să îl transfere pe Vini Jr și sunt pregătiți să cheltuiască suma record de 350 de milioane de euro. Al-Ahli este clubul, dar Al-Nassr și Al-Hilal și-au exprimat, de asemenea, interesul. Nimic posibil acum, dar Vini Jr o țintă saudită concretă și ambițioasă”, a transmis jurnalistul.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:45
Dorin Goian, încrezător de forța naționalei României: „Plecăm cu prima șansă”
17:37
Marcel Răducanu are încredere în tricolori înainte de România – Canada: “Să rămânem optimiști!”
17:18
VIDEOMomente incredibile în timpul unui meci de fotbal! Jucătorii, nevoiți să se pună pe burtă
17:15
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 5 septembrie
17:12
Jucătorul pentru care Gigi Becali îi plătea lui Hagi peste 2 milioane de euro, la un pas să semneze cu Steaua!
17:11
Meciul Franța U21 – Luxemburg U21 a fost anulat după un accident! Ce s-a întâmplat
1 Mircea Lucescu a numit jucătorul care are „ușa închisă” la echipa națională: “Prefer să nu-l mai chem” 2 Spania a dat recital cu Bulgaria. Germania, eșec cu Slovacia. Rezultatele serii din preliminariile CM 2026 3 Salariul uriaş pe care Kurt Zouma îl are la CFR Cluj: “S-a enervat Neluțu” 4 “E ultimul preţ” Suma pe care i-a cerut-o Neluţu Varga lui Gigi Becali, pentru un nou transfer de la CFR la FCSB 5 Mesajul transmis de Vladislav Blănuță, după scandalul provocat în Ucraina. Ce a postat Dinamo Kiev 6 Dinamo Kiev, reacție fermă după scandalul uriaș provocat de Vladislav Blănuță în Ucraina: „Greșeli din trecut”
Citește și