Închide meniul

“A fost un măcel!” Laszlo Dioszegi și-a făcut praf jucătorii după FCSB – Sepsi 3-0! Patronul nu s-a abținut: “Jalnic!”

Alex Ioniță Publicat: 9 februarie 2025, 22:45

Comentarii
A fost un măcel! Laszlo Dioszegi și-a făcut praf jucătorii după FCSB – Sepsi 3-0! Patronul nu s-a abținut: Jalnic!

Laszlo Dioszegi este patronul de la Sepsi / Captură AntenaSport

Laszlo Dioszegi nu s-a abținut și și-a făcut praf jucătorii după FCSB – Sepsi 3-0. Patronul echipei din Covasna s-a enervat după ce a văzut prestația fotbaliștilor săi, din cadrul partidei de pe Arena Națională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sepsi a avut o prestație “de coșmar” în prima repriză a partidei de pe Arena Națională. Campioana României a marcat de 3 ori în doar 28 de minute, prin Bîrligea (min. 8 și min. 15) și prin Radunovic (min. 28).

Laszlo Dioszegi nu s-a abținut și și-a făcut praf jucătorii după FCSB – Sepsi 3-0

La finalul partidei de pe Arena Națională, patronul celor de la Sepsi a transmis că, în opinia sa, FCSB ar fi putut să marcheze 10 goluri în poarta lui Gyenge.

Laszlo Dioszegi a mai transmis că jucătorii lui Sepsi au avut o prestație jalnică în fața campioanei și a dat de înțeles că șansele covăsnenilor la play-off au scăzut dramatic după această înfrângere.

Totodată, Dioszegi a mai anunțat faptul că nu va mai aduce niciun jucător la echipă, până la finalul perioadei de mercato.

Reclamă
Reclamă

„Trebuie să spunem lucrurilor pe nume. Astăzi (n.r. duminică, 9 februarie) a fost o singură echipă pe teren, care putea să marcheze și 10 goluri. Dacă avea nevoie de 10 goluri, marca și 10. Am jucat lamentabil. E prea devreme să spun ceva, dar echipa a arătat jalnic.

(n.r. care sunt șansele să intrați în play-off) Mai sunt 4 etape, dar după o înfrângere scad șansele. Anul acesta dacă am jucat în total 45 de minute în cele cinci meciuri e mult.

Trebuie să spunem adevărul. Mergem acasă și ne gândim ce trebuie să facem în continuare. În prima repriză nu am găsit mingea, a fost un măcel. (n.r. mai aduceți jucători?) Nu mai e timp să aducem, defilăm cu ce avem”, a spus Laszlo Dioszegi, după meci.

Reclamă

Gigi Becali a ridicat în slăvi un jucător după victoria cu Sepsi

Gigi Becali a avut o primă reacţie după ce FCSB a făcut show cu Sepsi şi a trecut pe primul loc în clasamentul Ligii 1. Becali l-a lăudat şi pe Andrei Gheorghiţă, jucător ce a fost adus în această iarnă de la Poli Iaşi.

Daniel Bîrligea a fost lăudat şi el de patronul de la FCSB, după ce a reuşit o dublă cu Sepsi.

„Nu că e bună, e o seară foarte foarte bună! L-am lăsat în teren pe Bîrligea ca să facă hat-trick, altfel îl schimbam şi îl odihneam. Cisotti, nu mai avem nicio grijă cu Olaru, îl înlocuieşte cu brio. Pe Gheorghiţă l-am scos pentru că vreau să jucăm cu el la Salonic. Dacă nu poate Miculescu, o să jucăm cu Gheorghiţă. Nu merge în Europa cu 1.70, sau 1.63. Trebuie forţă, 1.80 metri.

În Europa nu merge. Mi-am dat seama cu Sparta Praga. Mi-am dat seama că nu merge la fotbal cu 1.65 sau 1.70. Că pâc, te dă la o parte. Gheorghiţă l-am scos la pauză ca să joc cu el la Salonic. Are mare lejeritate cu mingea, nu îţi dai seama. Rămâne cu mingea la picior.

Am vorbit cu el ieri şi i-am spus vreau tupeu, nu te cert. Dacă piezi mingea acolo, nu e pericol, la mijloc e pericol. I-am zis să joace fără emoţii şi aşa a făcut. Nu a pierdut nicio minge”, a spus Gigi Becali la gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:23
LIVE TEXTFCSB – Feyenoord 1-0. Siabonga Ngezana a deschis scorul pe Arena Naţională
22:18
Gestul galeriei la adresa jucătorilor Universităţii Craiova. Nu s-a văzut la tv
21:58
Ludogorets – PAOK 3-3! Răzvan Lucescu, egal dramatic în Europa League. 5 minute de analiză VAR în prelungiri
21:40
Universitatea Craiova – Sparta Praga 1-2. Oltenii au terminat “în ceaţă”, oaspeţii s-au impus în ultimele minute de joc
21:24
Răzvan Marin, gol superb în Conference League! Execuţie direct în vinclu a internaţionalului român
21:11
VideoJurnal Antena Sport | Mircea Lucescu, nemulţumit după suspendarea lui Drăguş
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 3 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea” 4 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 5 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie 6 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
Citește și