Închide meniul

Probleme pentru Răzvan Lucescu înainte de PAOK – FCSB! Două vedete ale grecilor ratează meciul tur! Anunţul presei elene

Alex Masgras Publicat: 11 februarie 2025, 8:17

Comentarii
Probleme pentru Răzvan Lucescu înainte de PAOK – FCSB! Două vedete ale grecilor ratează meciul tur! Anunţul presei elene

Răzvan Lucescu, în timpul unui meci / Profimedia

Răzvan Lucescu are probleme înaintea manşei tur a dublei dintre PAOK şi FCSB, din play-off-ul pentru optimile de finală Europa League. Campioana României nu se va putea baza pe mai mulţi jucători importanţi în această dublă, precum Darius Olaru sau Octavian Popescu, dar nici antrenorul român nu are o viaţă mai uşoară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Înaintea primului meci, care va avea loc joi seară, la Salonic, Răzvan Lucescu nu se va putea baza pe mai mulţi jucători importanţi.

Răzvan Lucescu are bătăi de cap înainte de PAOK – FCSB

Andrija Zivkovic și Fedor Chalov s-au pregătit separat şi nu vor intra deloc în planurile antrenorului român, în timp ce Kirill Despodov, o altă piesă importantă a campioanei Greciei din acest sezon, este incert din cauza unui virus. El nu s-a antrenat luni.

“Andrija Zivkovic și Fedor Chalov se pregătesc separat și nu intră în planurile lui Răzvan Lucescu pentru meciul cu FCSB.

Andrija Zivkovic, 28 de meciuri, șapte goluri și cinci assist-uri pentru PAOK în acest sezon, are o accidentare la genunchi care îl ține departe de gazon de la jumătatea lunii ianuarie.

Reclamă
Reclamă

Fedor Chalov, 29 de meciuri, patru goluri și trei assist-uri în acest sezon, are probleme musculare și meciul cu FCSB va fi al treilea consecutiv pe care îl ratează din cauza accidentării.

Kirill Despodov, și el jucător de bază la PAOK în acest sezon, este incert pentru meciul cu FCSB, din cauza unui virus, care nu i-a permis să se antreneze luni”, au anunţat grecii de la gazzetta.gr.

În grupa principală din Europa League, FCSB a încheiat pe locul 11 şi a ratat calificarea directă în optimile de finală la golaveraj. În schimb, PAOK Salonic a încheiat pe locul 22, după cele 8 meciuri din grupa principală.

Reclamă

Presa din Grecia a reacționat după ce Gigi Becali a anunțat echipa de start pentru duelul cu PAOK

Presa elenă nu s-a putut abține după declarațiile făcute de Gigi Becali cu 4 zile înaintea duelului dintre PAOK şi FCSB, din play-off-ul pentru optimile Europa League. Jurnaliștii au reacționat după ce patronul campioanei României a anunțat primul 11 pe care se bazează pentru partida de pe Toumba.

Declarațiile patronului au venit la scurt timp după ce FCSB a învins-o pe Sepsi, scor 3-0, în etapa cu numărul 26 din Liga 1.

Jurnaliștii eleni s-au arătat surprinși de decizia patronului de a anunțat echipa de start cu 4 zile înainte de duelul cu PAOK.

„Incredibil! Patronul Stelei (n.r – FCSB) dezvăluie echipa de start pentru meciul cu PAOK”, a titrat grecii de la Sportal.

Mai mult, ziariștii au atrasa atenția asupra faptului că nu este normal ca patronul unei echipe să anunțe primul 11, subliniind că „antrenorii încearcă de obicei din răsputeri să ascundă față de adversari”.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:38
Imaginile dezastrului pe Arena Națională. Acoperişul a cedat, iar gazonul riscă să cedeze!
16:17
Adus ca o vedetă, ținut mai mult pe bancă! Motivul pentru care Alessandro Murgia nu joacă la U Cluj
16:06
Carlos Alcaraz, protagonist într-un turneu inedit. Liderul mondial va înfrunta jucători amatori
15:55
“Îmi pare rău!” Mesajul lui Denis Drăguș înaintea meciurilor cu Moldova și Austria
15:55
EXCLUSIVValeriu Iftime, după ce a dus Botoşani pe primul loc în Liga 1: “N-am aer. Am făcut poză cu clasamentul”
15:21
Marca a făcut anunţul: ce se întâmplă cu Lamine Yamal înainte de El Clasico
1 Gică Hagi negociază revenirea pe bancă! Unde ar putea antrena “Regele” 2 Gigi Becali, cucerit de un fotbalist de la FCSB: “Avem un jucător de pe altă planetă” 3 “Revine Florinel Coman la FCSB?” Anunţul lui Gigi Becali, după ce “Mbappe” a fost prezent la FCSB – Universitatea Craiova 1-0 4 Valeriu Iftime i-a atacat pe Gigi Becali şi Elias Charalambous: “Străinii se uită ca la nişte sălbatici” 5 “Suntem legaţi”. Sorin Cârţu, discurs furibund după ce Universitatea Craiova a pierdut cu FCSB: “E incredibil, nu mai înţeleg!” 6 Moartea care l-a marcat pe Daniel Pancu. A plâns în direct: ”Jucam un amical când a venit vestea”
Citește și