Închide meniul

Dan Şucu i-a scris lui Gigi Becali după victoria FCSB-ului cu PAOK! Ce schimb de replici au avut cei doi: “Mă enervezi”

Bogdan Stănescu Publicat: 22 februarie 2025, 8:21

Comentarii
Dan Şucu i-a scris lui Gigi Becali după victoria FCSB-ului cu PAOK! Ce schimb de replici au avut cei doi: Mă enervezi

Gigi Becali şi Dan Şucu / colaj Profimedia Images

Dan Şucu l-a felicitat pe Gigi Becali pentru victoria FCSB-ului cu PAOK, cu 2-0, din retur şi calificarea roş-albaştrilor în optimile Europa League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a trecut de PAOK cu scorul general de 4-1. Pentru campioana României urmează o dublă cu Olympique Lyon.

Dan Şucu i-a dat mesaj lui Gigi Becali după FCSB – PAOK 4-1: “Mă enervezi”

Gigi Becali a dezvăluit mesajul pe care i l-a trimis Dan Şucu. “Mă enervezi”, i-a transmis Dan Şucu lui Gigi Becali, motivând că nu-i convine că trebuie să îl felicite mereu pe patronul FCSB-ului pentru victorii importante.

Să faci și tu ca Dan Șucu. «Domn’e, mă cam enervezi». «Dar de ce te enervez?». Zice «Mă cam enervați că sunt obligat să te sun de mai multe ori să te felicit».

Nu mai voiam să fiu cu voi în contre, eu doar conduceam afacerea meaEu nu făceam nimic rău. Eu doar ziceam că eu comand ce e al meu. Să nu uitați că dintre toți patronii care au plecat cu mine, nu mai e niciunul. Să țineți cont de un lucru, fotbalul e foarte greu”, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

FCSB o va întâlni pe Olympique Lyon pe 6 martie, într-un meci care se va disputa la Bucureşti. Returul va fi la Lyon, pe 13 martie. Dacă trece şi de Lyon, FCSB ar putea să o întâlnească din nou pe Manchester United, care se va duela în optimi cu Real Sociedad.

Pentru FCSB urmează, până la meciul cu Lyon, derby-ul cu Dinamo, care se va disputa duminică, de la ora 20:00, pe Arena Naţională şi va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

FCSB are 7 puncte peste Rapid în campionat

FCSB a fost detronată aseară din postura de lider de U Cluj. “Şepcile roşii” s-au impus la limită, cu 1-0, printr-un gol marcat de Fabry, fostul jucător al formaţiei UTA, la debutul acestuia la U Cluj.

Reclamă

Echipa lui Neluţu Sabău are acum 2 puncte peste FCSB, care ocupă locul 2 în campionat. Pe locul 3 e Universitatea Craiova, cu 48 de puncte, unul mai puţin decât FCSB.

Între FCSB şi Rapid e o diferenţă de 7 puncte în campionat. Giuleştenii mai au trei meciuri de disputat în sezonul regular, toate fiind dificile: cu Farul în deplasare, cu FCSB acasă şi cu Hermannstadt în deplasare. Sibienii s-au apropiat la 4 puncte de Rapid după ce au învins cu 2-1 Gloria Buzău.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va impune Dennis Man la PSV Eindhoven?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:53
Carlo Ancelotti nu l-a convocat pe Vinicius la naţionala Braziliei. Motivul din spatele deciziei şoc
11:37
Louis Munteanu, ofertă uriaşă de la Valencia. Condiţiile puse pentru realizarea transferului definitiv
11:28
Lionel Messi revine în lotul naţionalei Argentinei. Noul star al lui Real Madrid, convocat şi el
11:15
Gigi Mustaţă, decizie surprinzătoare înainte de Aberdeen – FCSB. Câţi fani ai campioanei vor fi prezenţi în Scoţia
10:39
Ce a spus Mihai Stoica despre Siyabonga Ngezana, după gafa uriaşă din derby-ul cu Rapid: “Am curaj să fac pariu”
10:32
Jannik Sinner, anunţ despre participarea la US Open după ce s-a retras în finala de la Cincinnati
1 Gigi Becali are un nou favorit la FCSB: “E o dulceaţă de fotbalst” 2 Gigi Becali a desfiinţat-o pe Rapid, după derby-ul cu FCSB: “Foarte slabă! Cum să te baţi la titlu?” 3 Gigi Becali a făcut praf doi titulari de la FCSB, după remiza cu Rapid: “N-a contat. Am dat ordin să nu mai facă asta” 4 Gabi Torje, impresionat de un atacant din Liga 1: “Pentru mine, e numărul 1” 5 Florinel Coman pleacă de la Al Gharafa! Unde va ajunge jucătorul dorit şi de Gigi Becali la FCSB 6 „Dezastruos!” Echipa pe care Dan Petrescu o vedea „100% campioană în România” s-a prăbușit complet
Citește și