Închide meniul

Gigi Becali a anunţat un alt transfer la FCSB, după victoria din derby-ul cu Dinamo: “Am vorbit cu Meme”

Publicat: 24 februarie 2025, 20:07

Comentarii
Gigi Becali a anunţat un alt transfer la FCSB, după victoria din derby-ul cu Dinamo: Am vorbit cu Meme

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Profimedia Images

Gigi Becali a anunţat că mai vrea să transfere un jucător, după ce FCSB a învins-o, cu 2-1, pe Dinamo în “Derby de România”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Patronul FCSB-ului îşi mai doreşte un atacant, chiar dacă l-a transferat pe Jordan Gele, care a şi marcat primul lui gol pentru roş-albaştri în derby-ul cu Dinamo. Gele a decis meciul în minutul 57, după ce a dat o minge peste Maxime Sivis şi a trimis ulterior balonul pe lângă portarul Roşca.

Gigi Becali l-a luat pe Jordan Gele, dar mai vrea un atacant

Aş mai vrea un atacant. (n.r: L-ați ochit pe atacantul ăsta?) Nuuu. Nu e vorba de asta, oricum Gheorghiță e sub vârstă. Am vorbit cu Meme, așa la modul de discuție”, a spus Gigi Becali pentru fanatik.ro.

Daniel Bîrligea va rata “dubla” cu Olympique Lyon. În aceste condiţii, FCSB se va baza tot pe Jordan Gele în atac, care a reuşit să marcheze cu Dinamo.

În vârstă de 32 de ani, atacantul francez a fost achiziţionat de Gigi Becali de la Unirea Slobozia pentru suma de 300.000 de euro. Gele e cotat de către site-ul de specialitate transfermarkt.com la 250.000 de euro.

Reclamă
Reclamă

Jordan Gele a evoluat în 24 de meciuri pentru Unirea Slobozia în acest sezon, marcând 5 goluri şi oferind 4 pase decisive. El a avut o medie a notelor de 6.7 pentru ilfoveni.

La FCSB a evoluat în două partide, marcând în derby-ul cu Dinamo. Gigi Becali preciza că Gele va fi rezerva lui Daniel Bîrligea. În condiţiile accidentării lui Bîrligea, Gele a apucat să debuteze rapid pentru roş-albaştri şi chiar să înscrie.

Gigi Becali l-a lăudat, dar l-a şi avertizat pe Gele după derby-ul cu Dinamo. Patronul campioanei României i-a transmis atacantului că vrea să fie ca Denis Alibec.

Reclamă

Driblingul acela de îl face, este de mare jucător. Nu mi-a plăcut când returna mingea. Vreau să joace în stil Alibec, să țină mingea la el”, a spus Gigi Becali pentru sursa citată. El a precizat că îl va testa pe Gele în derby-ul cu Rapid, care se va disputa duminică, de la ora 20:00, pe stadionul Giuleşti. Partida va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12
A părăsit terenul în lacrimi cu Danemarca și a tras un semnal de alarmă înaintea meciului cu Ungaria: „Asta trebuie să facem”
23:47 1 dec.
Selecționerul României, cu gândul la meciul „de foc” cu Ungaria după eșecul cu Danemarca de la Mondial: „Să rămânem calmi”
23:46 1 dec.
Donald Trump va fi prezent la tragerea la sorţi pentru Cupa Mondială de fotbal din 2026
23:29 1 dec.
Programul României în grupa principală de la Mondial! Meciul crucial al tricolorelor pentru sferturi
23:28 1 dec.
„Umilință uriașă”. Danezii nu s-au ferit de cuvinte după victoria cu România de la Campionatul Mondial
23:01 1 dec.
Misiune infernală pentru România la Mondial. Cum arată grupa principală 1. Cum ne putem califica în sferturi
1 VIDEOCe moment de 1 decembrie! România, victorie uriaşă de Ziua Naţională, la Cupa Mondială Echipe Mixte 2 E oficial! FCSB rămâne fără Siyabonga Ngezana. Unde merge fotbalistul 3 Transferul momentului pentru FCSB. A ajuns la București să semneze: “Mă bucur să fiu din nou aici” 4 Costel Gâlcă, transfer de titlu la Rapid. Ce jucător de 1.2 milioane de euro vrea din Serie A 5 Afacerea în care Dan Șucu are pierderi de 33,3 milioane de euro. Raport fiscal dezastruos pentru român 6 VideoScandal uriaş după depăşirea lui Lando Norris: “Trebuie să te duci la un control! Cât de lipsit de creier poţi fi?”
Citește și