Închide meniul

Câte bilete a vândut Rapid cu 4 zile înaintea derby-ului cu FCSB! Se anunță o atmosferă incendiară pe Arena Națională

Alex Ioniță Publicat: 26 februarie 2025, 20:38

Comentarii
Câte bilete a vândut Rapid cu 4 zile înaintea derby-ului cu FCSB! Se anunță o atmosferă incendiară pe Arena Națională

Derby-ul Rapid - FCSB se va juca duminică / Hepta

Oficialii celor de la Rapid au anunțat câte bilete au fost vândute, cu 4 zile înaintea derby-ului cu FCSB. Fanii echipei antrenate de Marius Șumudică promit o atmosferă incendiară la duelul cu marea rivală.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Derby-ul dintre Rapid și FCSB se va juca pe Arena Națională duminică, de la ora 20:00. Partida care contează pentru etapa cu numărul 29 a sezonului de Liga 1 va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Rapid a anunțat câte bilete au fost vândute cu 4 zile înaintea derby-ului cu FCSB

Potrivit oficialilor clubului din Giulești, fanii au achiziționat 20.000 de bilete pentru duelul cu FCSB. Este de așteptat ca numărul acestora să crească considerabil în zilele următoare.

„Ne pregătim de un meci intens, într-o atmosferă superbă, caracteristică giuleștenilor. Până acum, 20.000 de Rapidiști și-au ales locul pe Arena Națională, pentru duelul de duminică seară cu FCSB! #Impreuna”, au notat oficialii clubului Rapid.

De menționat este și faptul că fanii campioanei vor fi prezenți la meci, în număr mare. Astfel, atmosfera de pe Arena Națională se anunță a fi una incendiară, demnă de un duel între cele două mari rivale.

Reclamă
Reclamă

Cum a reacționat Marius Șumudică după ce a aflat că derby-ul Rapid – FCSB va fi arbitrat de Radu Petrescu

Marius Șumudică a oferit o primă reacție, după ce a aflat că Radu Petrescu a fost delegat de CCA la Rapid – FCSB. Acesta va fi la centrul duelului dintre cele două mari rivale.

Marius Șumudică a spus că nu își dorește ca derby-ul de duminică să fie arbitrat de Adrian Cojocaru sau de Radu Petrescu. Într-o declarație recentă, „Șumi” dădea de înțeles că vrea ca echipa sa să fie respectată la duelul cu FCSB.

Tehnicianul echipei din Giulești a revenit asupra declarațiilor inițiale și a transmis că respectă toți arbitrii din România. Totuși, Șumudică a ținut să menționeze și că nu a scăpat de ce îi era frică.

Reclamă

„Dacă de dimineață aveam o opinie, în nume propriu, fără să implic Rapid, atenție! Spuneam că nu mi-i doresc pe Radu Petrescu și pe Adrian Cojocaru, văd că acum, după-amiază, apar informații cum că Radu Petrescu va fi delegat la Rapid – FCSB.

Eu doar mi-am prezentat opțiunile, am văzut că este la modă să spui pe cine nu vrei arbitru la meciul tău. Eu respect pe toți arbitrii din România, n-am vreo problemă contra unuia sau altuia. Mi-era frică să nu fie delegat Radu Petrescu și, se pare, că de ce mi-e frică nu scap!”, a spus Marius Șumudică, conform sursei citate anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:55
Fundaş din Italia, transferat de Universitatea Craiova! E oficial
19:35
LIVE TEXTBotoşani – Oţelul 0-0. Luptă teribilă pentru play-off. Gazdele au lovit bara
19:33
Presa din Italia, cucerită de Cristi Chivu! Românul, lăudat pentru schimbările aduse la Inter
19:08
Anunţul lui Gigi Becali despre transferul lui Marian Huja la FCSB
18:58
Mihai Stoica a făcut praf arbitrul de la FCSB – Csikszereda: „Nu faci decât să ne creezi suspiciuni”
18:34
Meme Stoica, anunţ despre atacantul care ajunge la FCSB: “Aşa a hotărât Gigi”
1 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 2 FCSB transferă un atacant brazilian. Vine să se bată cu Bîrligea pentru postul de titular! 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Jucătorul dorit de Chivu va juca la Atletico 4 Un club uriaş din Europa îl transferă pe Benzema. Francezul va avea un salariu de 20 de milioane de euro! 5 Ilie Bolojan, decizie în cazul impozitului de 36.000 de euro pe care fundaţia lui Mihai Neşu trebuie să-l plătească 6 Gigi Becali și-a ieșit din minți după FCSB – Csikszereda 1-0: „Facem cerere, să-l scoată”
Citește și