Închide meniul

Gigi Becali, prima reacţie după Rapid – FCSB 0-0. A făcut praf arbitrajul: “Îl distruge pe viaţă!”

Publicat: 2 martie 2025, 22:16

Gigi Becali, prima reacţie după Rapid – FCSB 0-0. A făcut praf arbitrajul: Îl distruge pe viaţă!

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Profimedia

Gigi Becali a oferit prima reacţie, după ce Rapid şi FCSB au remizat, scor 0-0, în derby-ul etapei a 28-a din Liga 1. Patronul campioanei a distrus arbitrajul şi a subliniat că eliminarea lui Joyskim Dawa a fost dictată mult prea uşor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a rămas în inferioritate numerică, după ce Joyskim Dawa a fost eliminat în minutul 36. Fundaşul campioanei a primit două cartonaşe galbene, în doar patru minute.

Gigi Becali, prima reacţie după Rapid – FCSB 0-0

Gigi Becali a transmis că Rapid ar fi trebuit să aibă şi ea un jucător eliminat. Acesta a transmis că faultul comis de Kait asupra lui David Miculescu ar fi trebuit sancţionat cu cartonaş roşu. Patronul campioanei l-a făcut praf pe Radu Ghinguleac, tuşierul meciului.

“Nici nu îl calcă. Îl calcă foarte puţin. Având în vedere că i l-au dat pe primul foarte uşor. Ghinguleac e de vină la primul, nu Radu Petrescu. Încerc să mă întreb, Ghinguleac era un om corect. E un mare semn de întrebare. Eu spun că e portocaliu la Dawa. Poate îl atinge puţin.

Dacă nici ăsta nu e de roşu, la Miculescu, păi care mai e de roşu. Nu dau vina pe Petrescu, ci pe Ghinguleac. Ăsta e de roşu, nu e nici măcar pe talpă. (Kuit cu Miculescu)

Reclamă
Reclamă

Dacă nici ăsta nu e de roşu, care mai e? Îi rupe piciorul, îl distruge pe viaţă.

Poate fi 11 metri şi la Ngezana. Trebuia să intervină VAR. Nu am o problemă nici cu Aioni. Nu atinge mingea, îi dă cu braţul în gură. Nu a intervenit VAR. La Dawa două atingeri şi îi dai două galbene nu e în regulă. Cu Ghinguleac ăsta trebuie să avem grij. Uite, 11 metri clar. Nu am informaţii de Ghinguleac, dar cum să intervii, să dai două galbene aiurea.”, a declarat Gigi Becali, conform primasport.ro.

Verdictul dat imediat, după ce Joyskim Dawa a fost eliminat în Rapid – FCSB

Marius Lăcătuş a oferit un verdict în direct, imediat după ce Joyskim Dawa a fost eliminat în derby-ul dintre Rapid şi FCSB. Fostul internaţional a transmis clar faptul că fundaşul campioanei merita să fie eliminat, pentru faultul comis asupra lui Alexandru Dobre.

Reclamă

Marius Lăcătuş a transmis că faultul comis de Joyskim Dawa asupra lui Alexandru Dobre, fault pentru care fundaşul campioanei a văzut al doilea galben, este unul evident. „Fiara” este de părere astfel că decizia „centralului” a fost una corectă.

Eu cred că îl lovește intenționat. Îl lovește. Așa văd eu. Mă așteptam ca FCSB să controleze jocul, să pună presiune constant, dar lucrurile nu au fost așa.

Rapid a început bine jocul, a avut o posesie mai bună, o prezență mai bună în jumătate adversă de teren. FCSB a avut două situații foarte clare. După ce a ratat Miculescu, parcă cei de la Rapid s-au potolit”, a declarat Marius Lăcătuş, conform digisport.ro, după ce Joyskim Dawa a fost eliminat în Rapid – FCSB.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:51 5 iun.

Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner

0:13 5 iun.

Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate

0:05 5 iun.

Germania – Portugalia 1-2. Lusitanii s-au calificat în finala Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat

23:57

Recordul stabilit de Cristiano Ronaldo, după ce a marcat în Germania – Portugalia. Cifre impresionante pentru starul lusitan

23:15

Video“Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21

22:37

Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Înlocuitor de la FCSB pentru Ștefan Baiaram, la naționala U21! Decizia luată de Daniel Pancu, înainte de EURO 4 Petrolul, primul transfer din mandatul lui Liviu Ciobotariu! Ce salariu va încasa jucătorul 5 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 6 Andrei Prepeliță este noul antrenor de la Unirea Slobozia! Contractul semnat de tehnician
Citește și