Închide meniul

Irina Begu este jucătoarea din România cea mai bine clasată. Pe ce loc este Sorana Cîrstea

Publicat: 3 martie 2025, 9:29 / Actualizat: 3 martie 2025, 11:03

Reclamă
Irina Begu este jucătoarea din România cea mai bine clasată. Pe ce loc este Sorana Cîrstea

Irina Begu, în Beijing China, 27 septembrie 2024 - Profimedia

Jucătoarea de tenis Irina Begu este pe locul 74, după o urcare de o poziţie, în clasamentul WTA dat publicităţii luni, ea având 907 puncte.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

A doua jucătoare din România în clasamentul WTA este Jaqueline Cristian, care a urcat şase locuri şi este 79, cu 876 puncte.

Irina Begu este jucătoarea din România cea mai bine clasată

Gabriela Ruse a coborât trei locuri şi este pe 104, cu 720 puncte, în timp ce Anca Todoni a coborât tot trei locuri şi este pe 105, tot cu 720 puncte.

Sorana Cîrstea, ajunsă în sferturi la Austin, a urcat 9 locuri şi este pe 111, cu 680 puncte. Ana Bogdan a coborât două locuri şi este pe 158, cu 464 puncte. Lider al clasamentul WTA este Arina Sabalenka, sportiva din Belarus având 9076 puncte.

Pe locul doi este poloneza Iga Swiatek, cu 7985 puncte, iar pe trei este Coco Gauff, cu 6333 puncte.

Reclamă
Reclamă

Sorana Cîrstea a fost eliminată în sferturile de finală ale turneului pentru Austin

Sorana Cîrstea a fost eliminată în sferturile de finală ale turneului WTA 250 din SUA, de la Austin. Cîrstea a fost învinsă în sferturi de McCartney Kessler (SUA, cap de serie 5 şi locul 56 WTA), scor 5-7, 6-4, 6-1.

Meciul a durat două ore şi 18 minute. Premiul pentru prezenţa în sferturile de finală este de 6.815 dolari şi 54 de puncte

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga dubla Real Madrid - Atletico Madrid, din optimile Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:03

„Avem presiune”. Zeljko Kopic a dezvăluit obiectivul celor de la Dinamo în play-off. Ce spune despre plecările lui Homawoo şi Selmani

23:00

LIVE VIDEOSporting – Estoril se joacă ACUM! Viktor Gyokeres s-a distrat cu apărarea oaspeţilor

22:53

„Parcă înscrie doar contra noastră”. Daniel Niculae, descumpănit după înfrângerea cu Dinamo: Ce le-a cerut celor de la Hermannstadt înaintea meciului cu Rapid

22:45

„Nu a fost atât de deplasat!” Conducerea Rapidului a sărit în apărarea lui Marius Şumudică după derby-ul cu FCSB: „A avut şi reacţii mai virulente”

22:32

Cătălin Cîrjan abia aşteaptă să revină pe Arena Naţională, după Dinamo – Hermannstadt! Ce obiectiv are în play-off: „Suntem caractere puternice”

22:15

„În seara asta nu am fost eu”. Ianis Stoica, ovaţionat de fanii lui Dinamo. Ce spune depre venirea la câini + Le-a pus gând rău celor de la Rapid

1 „Are FCSB vreo şansă cu Lyon?” Gică Hagi a dat un răspuns din 3 cuvinte la conferinţa de presă 2 „Nu facem caterincă şi circ!” Gigi Becali a ieşit la atac, după acuzaţiile grave ale lui Marius Şumudică: „Să ceară doping!” 3 Italienii au reacţionat imediat după înfrângerea Parmei! Ce i-au reproşat lui Cristi Chivu: „Un mare pas înapoi” + Şi Dennis Man, criticat 4 „Normal că înnebunesc”. Ştefan Târnovanu, prima reacţie după scandalul cu Cristi Săpunaru. Ce s-a întâmplat, de fapt, în finalul meciului 5 „Nu ne face pe noi idioţi, că nu eşti tu deşteptul pământului!” Gigi Becali şi Marius Lăcătuş, dialog aprins după Rapid – FCSB 0-0 6 Cristi Săpunaru a cedat nervos, în Rapid – FCSB. Căpitanul giuleştenilor, dispută aprinsă cu Ştefan Târnovanu
Citește și