Închide meniul

Suma pe care o va primi Istvan Kovacs după ce va arbitra Liverpool – PSG

Publicat: 9 martie 2025, 12:54

Comentarii
Suma pe care o va primi Istvan Kovacs după ce va arbitra Liverpool – PSG

Istvan Kovacs, în timpul meciului Real Madrid - Manchester City 3-1 - Profimedia Images

Istvan Kovacs are parte de un sezon excelent. După ce a fost la centru la Real Madrid – Manchester City, în returul play-off-ului pentru optimile Ligii Campionilor, arbitrul nostru a primit o nouă partidă de gală.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Kovacs va arbitra Liverpool – PSG, returul din optimile Ligii şi unul dintre cele mai aşteptate meciuri din această fază a competiţiei. Pentru acest meci, arbitrul va încasa şi o sumă importantă de bani.

Suma pe care o va încasa Istvan Kovacs după Liverpool – PSG

Conform givemesport.com, arbitrii care sunt delegaţi la meciurile din optimile Ligii Campionilor sunt răsplătiţi cu câte 6.400 de euro de către UEFA. Suma creşte ulterior, din faza sferturilor de finală.

În sferturi şi semifinale, fiecare arbitru primeşe 8.100 de euro pe meci, în timp ce arbitrul care conduce ultimul act încasează 10.900 de euro.

Istvan Kovacs va conduce Liverpool – PSG

„Centralul” român va conduce duelul dintre Liverpool (Anglia) şi PSG (Franţa), programat marţi, 11 martie, de la ora 22:00, pe Anfield. În tur, la Paris, formaţia britanică s-a impus cu scorul de 1-0.

Reclamă
Reclamă

Istvan Kovacs va fi ajutat de asistenţii Mihai Marica şi Ferencz Tunyogi şi de al patrulea oficial Horaţiu Feşnic. În camera VAR se vor afla Bastian Dankert (Germania) şi Tomasz Kwiatkowski (Polonia).

Va fi cel de-al şaptelea joc arbitrat de Kovacs în ediţia 2024-2025 a Ligii Campionilor după Real Madrid – Dortmund 5-2, Inter – Arsenal 1-0, Bayern – PSG 1-0, Steaua Roşie Belgrad – PSV 2-3, Juventus – Benfica 0-2 şi Real Madrid – Manchester City 3-1.

Retur de foc pe Anfield

Liverpool a obţinut un rezultat miraculos pe Parc des Princes şi a are prima şansă de a atinge sferturile de finală ale Ligii Campionilor. PSG a rămas cu nişte statistici uimitoare pentru un eşec, 27-2 la şuturi spre poartă şi 10-1 la şuturi pe poartă.

Reclamă

Chiar şi aşa, la singura minge cadrată, Harvey Elliott, intrat de un minut pe teren în locul “absentului” Mo Salah, a stabilit scorul final, 1-0, unul care o transformă pe Liverpool în favorita certă pentru sferturi.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:25
LIVE VIDEOAl treilea antrenament al MP al Mexicului e ACUM. Cursa e duminică (21:45, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)
20:18
Alex Chipciu, show după nebunia din Oţelul – U Cluj 1-2: “Îmi trebuiau picioare noi” / “Îţi vine să-ţi dai cu parul”
19:55
Kevin De Bruyne s-a accidentat imediat după ce a marcat în Napoli – Inter! Starul belgian, în lacrimi
19:51
LIVE TEXTNapoli – Inter 2-1. Derby cu locul 1 pe masă pentru Cristi Chivu. Oaspeții au lovit de două ori bara
19:49
CFR Cluj – Farul, 21:00, LIVE TEXT. Echipa din Gruia, la primul meci după demiterea lui Mandorlini. Echipele de start
19:37
Chelsea – Sunderland 1-2. Nou-promovata a marcat golul victoriei în minutul 90+3 şi e, pentru moment, pe 2 în Premier League
1 Ce a spus Sabrina Voinea când şi-a văzut nota de locul 4 după exerciţiul de la sol. S-a uitat dezamăgită spre mama ei 2 Dinamo vrea să dea marea lovitură! Ce fotbalist de la Steaua vrea să transfere 3 Gigi Becali a dezvăluit marele regret de la FCSB: “I-am dat salariu ca prostul. E un pariu pierdut” 4 Zeljko Kopic a spus motivul pentru care i-a schimbat pe Cătălin Cîrjan şi Alex Musi în meciul cu FC Argeş! 5 Ce au scris spaniolii despre Ionuţ Radu, după ce Celta Vigo a învins-o pe Nice în Europa League 6 Ştefan Baiaram a vrut să îi returneze lui Mirel Rădoi cadoul de 18.000 de euro! Dezvăluirea lui Mihai Rotaru
Citește și