Închide meniul

„Sper să nu fie ultimul”. Anunţ surpriză înainte de Lyon-FCSB. Previziunea lui Mihai Stoichiţă uimeşte pe tostă lumea

Gabriel Zamfirescu Publicat: 10 martie 2025, 10:05

Reclamă
„Sper să nu fie ultimul. Anunţ surpriză înainte de Lyon-FCSB. Previziunea lui Mihai Stoichiţă uimeşte pe tostă lumea

Jucătorii FCSB-ului / Profimedia

FCSB a pierdut manşa tur din optimile de finală ale Europa League, scor 1-3, pe propriul stadion, cu Lyon. Chiar dacă patronul campioanei, Gigi Becali spune că echipa sa nu mai are nicio şansă, Mihai Stoichiţă nu e aşa sigur de eliminarea celor de la FCSB. Mai mult, directorul tehnic al FRF spune că echipa lui Elias Charalambous poate realiza o revenire spectaculoasă pe terenul celor de la Lyon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoichiţă e mult mai optimist ca Gigi Becali. Asta deşi patronul campioanei vrea să joace cu rezervele în returul dim Franţa, contra celor de la Lyon.

Mihai Stoichiţă pariază pe FCSB

Mihai Stoichiţă a fost impresionat de victoia celor de la FCSB cu Craiova lui Mirel Rădoi şi mizează şi pe remontada în Europa League. Asta deşi Lyon s-a impus cu 3-1 în primul meci, din România. ”FCSB se antrenează foarte bine pentru meciurile internaționale în aceste meciuri (n.r. precum cel cu Universitatea Craiova). Sper să nu fie ultimul (n.r. meci al FCSB-ului din Europa). Eu sunt optimist și sper să nu fie ultimul.

Și dacă ar fi, este o campanie superbă a FCSB-ului. Iar dacă alte echipe joacă de la egal la egal cu FCSB, poate la anul vor face performanță pe plan european”, a spus Stoichiță, după meciul FCSB-Universitatea Craiova 1-0.

Pentru a se califica în sferturile Europa League, ”roș-albaștrii” trebuie să se impună în Franța la cel puțin trei goluri diferență, sau la două goluri pentru a duce ”dubla” în prelungiri. În schimb, patronul Gigi Becalini nu e se mai gândeşte la o revenire norocoasă. Spune că rezervenele vor intra pe teren, la meciul contra celor de la Lyon.Vrea să se concentreze pe Liga 1, acolo unde FCSB e favorită la titlu. Asta după ce a terminat sezonul regulat pe primul loc. Are un avans de un punct faţă de CFR Cluj, în fruntea Ligii 1 şi două peste Craiova lui Rădoi.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va pleca Marius Şumudică de la Rapid, înainte de finalul sezonului?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:56

Marius Măldărăşanu reacţionează după demisia lui Marius Şumudică! Ce spune despre venirea la Rapid

15:54

Jamie Vardy pleacă de la Leicester după 13 ani

15:10

Gigi Becali a dat verdictul! Ce se întâmplă cu Marius Şumudică după ce şi-a dat demisia: „Strategia lor”

14:42

Dan Şucu a luat decizia! Cine va fi antrenorul Rapidului dacă pleacă Marius Şumudică

14:40

CFR Cluj-Farul (ora 20.30). Dan Petrescu şi Gică Hagi se bat pentru finala Cupei României

14:15

Carlos Alcaraz s-a retras de la turneul de la Madrid

1 Şefii Rapidului au ales deja noul antrenor, după ce Marius Şumudică şi-a anunţat demisia. Vine la pachet cu primul transfer 2 „E periculos cu cei mari”. Italienii, laude la scenă deschisă pentru Cristi Chivu, după ce Parma a învins-o pe Juventus 3 Andrei Nicolescu a anunţat revoluţia la Dinamo: „Vom aduce 10-12 jucători” 4 Cristi Chivu, reacţie de clasă după ce Parma a învins-o pe Juventus: „Băieţii merită felicitări” 5 Marius Şumudică ar putea rămâne la Rapid, chiar dacă i-a anunţat deja pe fani că şi-a dat demisia 6 Surpriza uriaşă anunţată de Ionuţ Negoiţă! Dan Şucu va pleca de la Rapid: „Se adună multe lucruri”
Citește și