Închide meniul

„Te duci la balamuc!” Dumitru Dragomir a răbufnit la adresa arbitrajelor după FCSB – Universitatea Craiova: „A fost cât Casa Poporului”

Alex Masgras Publicat: 10 martie 2025, 17:47

Reclamă
„Te duci la balamuc! Dumitru Dragomir a răbufnit la adresa arbitrajelor după FCSB – Universitatea Craiova: „A fost cât Casa Poporului

Dumitru Dragomir / Profimedia

Dumitru Dragomir, fostul preşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, este nemulţumit de arbitrajele din România. Dragomir a tras un semnal de alarmă înaintea debutului în play-off.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După meciul dintre FCSB şi Universitatea Craiova, câştigat de campioana României cu 1-0, Dragomir a declarat că Siyabonga Ngezana trebuia eliminat mult mai devreme, după faultul comis asupra lui Alisson Safira.

Dumitru Dragomir, avertisment înaintea play-off-ului: „Să vezi arbitraje atunci”

Fostul preşedinte al LPF este de părere că arbitrajele vor reprezenta o problemă în play-off şi le ia apărarea antrenorilor:

„Nu înțeleg, au cam comis-o arbitrii. Cel mai marmotă dintre toți a fost neamțul care a fluierat FCSB – Lyon. I-a ciupit bine de tot, să știi. (n.r. – Aseară a fost al doilea galben la Ngezana?) Da, pe primul putea să nu-l dea, dar al doilea a fost cât Casa Poporului.

Eu mă așteptam să câștige jocul Craiova pe final, cât au jucat în superioritate. FCSB era obosită, nu mai puteau să stea în picioare. Și arbitrii sunt oameni, la fel ca noi. Să vezi arbitraje în play-off. Ai zece meciuri, zece nenorociri.

Reclamă
Reclamă

Dacă ai nenorocul să te pârlească un arbitru te duci la balamuc. Meseria de antrenor de fotbal e grea de tot”, a declarat Dumitru Dragomir, la fanatik.ro.

Ion Crăciunescu l-a desfiinţat pe arbitrul Marian Barbu

Ion Crăciunescu plusează şi spune că arbitrul putea să-l elimine direct pe Ngezana. Nu i-a iertat nici pe oamenii lui Mirel Rădoi pentru jocul prestat pe Arena Naţională. “Da, este al doilea cartonaş galben la Ngezana. Putea să fie şi direct cartonaş roşu. Îl calcă pe picior. Şi atunci poţi să o iei şi aşa. Nu arbitrul a făcut diferenţa, ci prezenţa inexplicabil de slabă a Universităţii Craiova.

Mă aşteptam la altceva. Spuneam că au alt moral, sunt acolo unde trebuie, dar e dezamăgire totală Craiova. S-au prezentat foarte slab, n-au putut să emită niciun fel de pretenţie după cum au jucat.

Reclamă

La ce să te aştepţi? Când te prezinţi în felul ăsta, chiar nu-i înţeleg. Ai teren bun, nu poţi să spui că n-ai avut terenul bun. A fost terenul foarte bun, n-au fost durităţi mari. Şi atunci? Toată echipa a fost la pământ. Îmi venea să nu mă mai uit la televizor”, a spus Crăciunescu, citat de fanatik.ro.

Comentarii


Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:54

Cum arată clasamentul meciurilor directe din sezonul regular, între echipele care se bat la titlu! FCSB, imbatabilă

23:51

Mesajul războinic transmis de Alex Mitriţă la o zi după ce Universitatea Craiova a fost învinsă de FCSB!

22:59

Andrei Nicolescu a răbufnit după ce „câinii” au ajuns la 2 puncte de FCSB: „Nu e niciun dezastru la Dinamo”! Ce a spus despre titlu

22:50

Basarab Panduru l-a făcut praf pe un titular al lui Dinamo: „Nu merită să joace”

22:36

Discursul lui Zeljko Kopic, înaintea bătăliilor finale din playoff: „Suntem aici și vom lupta până la final”

22:26

„Titlul e un vis prea greu pentru voi deocamdată?” Răspunsul lui Cătălin Cîrjan, după ce a marcat, iar Dinamo s-a apropiat la 2 puncte de FCSB!

1 VIDEOAndrei Vlad, dezbrăcat de fanii de la Aktobe după ultimul meci. Imagini virale în Kazahstan 2 Replică dură pentru Daniel Bîrligea! Atacantul celor de la FCSB, în conflict cu fosta echipă: „Gust amar” 3 „Suntem de râsul lumii”. Acuzaţii dure după FCSB-Universitatea Craiova. Ion Crăciunescu a dat un verdict devastator 4 Decizie de ultimă oră a LPF! A fost programată prima etapă din play-off. Cererea celor de la FCSB a fost ignorată 5 Mesajul lui Vinicius pentru Andrei Raţiu! Ce i-a spus brazilianul după duelul direct. Spaniolii au reacţionat imediat 6 „Barbule, dă-l afară!” Mihai Rotaru a ieşit la atac, după FCSB – Universitatea Craiova 1-0: „Facem adresă către CCA”
Citește și