Închide meniul
NEWS ALERT

Dorinel Munteanu, revenire de senzaţie în Liga 1! Echipa cu care s-a înţeles

Publicat: 13 martie 2025, 13:09

Comentarii
Dorinel Munteanu, revenire de senzaţie în Liga 1! Echipa cu care s-a înţeles

Dorinel Munteanu, în timpul unui meci - Profimedia Images

Dorinel Munteanu va fi noul antrenor al lui Sepsi. Tehnicianul de 56 de ani va fi numit la finalul sezonului în locul lui Valentin Suciu, care va duce această campanie până la final.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sepsi şi Dorinel au ajuns la un numitor comun, după cum anunţă golazo.ro. Mai trebuie doar ca Munteanu să semneze contractul.

Dorinel Munteanu s-a înţeles cu Sepsi

Dorinel Munteanu a rămas liber de contract după despărţirea de Oţelul Galaţi, din această iarnă. Încă de atunci, Munti a spus că va relua activitatea la finalul sezonului, nedorind să ia un proiect din mers.

Pe de altă parte, Munteanu a refuzat alte trei oferte înainte să accepte contractul propus de echipa care va începe play-out-ul de pe locul 2, la egalitate de puncte cu liderul Hermannstadt (21). Voluntari, FC U Craiova 1948 şi Botoşani sunt cluburile care l-au mai dorit pe fostul mijlocaş al Generaţiei de Aur.

“În afară de FC Voluntari, e adevărat că am avut contacte cu cele două echipe (n.r. FCU Craiova 1948 şi FC Botoşani), dar dânşii au înţeles opţiunea mea, dar a lua o pauză, de a mă putea linişti că nu puteam fi eficient după Oţelul Galaţi, pentru că acolo implicându-mă total am avut nevoie de această pauză.

Reclamă
Reclamă

Sigur, fiecare antrenor vrea să antreneze şi e clar că nu va trece mult timp şi voi fi din nou pe bancă. În primă fază trebuie să iau în calcul orice ofertă, după mă voi decide, dar acum sunt în perioada de pauză.

În continuare ţin la acest oraş, la această echipă (n.r. – Oţelul Galaţi), au fost momente grele când am preluat-o, ştiam la ce lucru greu mă înham. Acum mă gândesc bine la orice ofertă, nu pot spune că aş vrea o echipă de Liga 3, dar vreau o echipă unde se doreşte performanţă. Pe termen lung, nu pe termen scurt, că acelea sunt performanţe sporadice”, a declarat Dorinel Munteanu, la Sport Total FM, la începutul anului.

CFR Cluj, Universitatea Cluj, FCSB, Oţelul, Dinamo, Mordovia Saransk, Kuban Krasnodar, Gabala, Astra, Concordia Chiajna şi CSM Reşiţa se numără printre echipele antrenate de Munteanu.

Reclamă

Dorinel Munteanu a câştigat titlul în Liga 1 (2010-2011) şi Supercupa României (2011), ambele cu Oţelul Galaţi.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 7 mart.
Athletic Bilbao – Barcelona 0-1. Lamine Yamal a adus victoria uriașă pentru catalani
23:35 7 mart.
“El va fi în staff!” Anunţul lui Gigi Becali despre venirea lui Adi Iilie
23:31 7 mart.
VIDEOCursa Marelui Premiu al Australiei LIVE VIDEO (6:00). George Russell va pleca din pole position
23:19 7 mart.
Tănase, despre plecarea lui Charalambous: “Antrenorii plătesc când nu sunt rezultate!” Ce spune despre atacul lui Becali
23:07 7 mart.
Mirel Rădoi, prima variantă pentru FCSB. Gigi Becali l-a sunat deja: “Acum că nu mai am antrenori, pot să discut cu el”
22:55 7 mart.
Marius Șumudică, eșec devastator în Arabia Saudită! Umilit în fața propriilor suporteri
1 Suporterii FCSB i-au ironizat pe jucătorii lui Elias Charalambous! Ce au scandat la finalul primei reprize cu U Cluj 2 Michael Ballack, declaraţii cutremurătoare despre moartea fiului său: “Mă tulbură prea mult….” 3 BREAKING NEWSElias Charalambous şi-a dat demisia: “Este ultima mea zi la echipă!” Şi Pintilii a plecat 4 Sorana Cîrstea, calificare „en-fanfare” în turul trei la Indian Wells! Victorie contra numărului 20 mondial 5 VIDEO“Cazul Ganea” s-a repetat! Un internaţional român a prins de gât arbitrul! Scenele sunt şocante 6 Universitatea Craiova, atacată dur înainte de startul play-off-ului: „Rotaru e un om nimic”
Citește și