Închide meniul

Sorin Cârţu, la capătul puterilor! Jucătorul care l-a scos din sărite după victoria cu Rapid: „Nu am ce să îi fac”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 30 martie 2025, 12:25

Reclamă
Sorin Cârţu, la capătul puterilor! Jucătorul care l-a scos din sărite după victoria cu Rapid: „Nu am ce să îi fac

Sorin Cârţu, în anul 2010 / Profimedia

Craiova lui Mirel Rădoi s-a impus cu scorul de 2-1 în faţa celor de la Rapid, dar Sorin Cârţu tot supărat este. Preşedintele de onoare al oltenilor l-a luat în colimator pe unul dintre oamenii de atac ai echipei sale. Este vorba despre Ştefan Baiaram. Fotbalistul l-a scos din sărite pur şi simplu pe Cârţu cu ratările sale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sorin Cârţu este extrem de supărat pe Ştefan Baiaram pe care l-a criticat chiar şi după victoria din Giuleşti.

Sorin Cârţu l-a atacat pe Ştefan Baiaram

Ştefan Baiaram are 26 de ratări singur cu portarul, iar Sorin Cârţu nu îşi dă seama ce se întâmplă cu fotbalistul Craiovei. „Baiaram e la al nu știu câtelea meci pe care îl joacă în Giulești… Dacă ar fi să jucăm după noi, am face-o numai aici, pentru că el joacă destul de bine când e pe teren în Giulești. (n.r. – A fost a 26-a oară când a ratat singur cu portarul în acest sezon) Nu am ce să îi fac, nu știu ce să-i mai fac! Am vorbit cu el, dar aici depinde tot de individualitate, de munca pe care o faci individual.

Cum a scăpat acolo și să dai cu stângul în felul acela… Eu vorbesc și din punctul meu de vedere, eu la vârsta lui dădeam cu ambele picioare la fel. E diferită situația aici. Eu tot timpul am făcut prin lucru, când scăpam în stânga nu mi-o făceam numai pe dreptul.. El, la momentul în care a scăpat acolo, trebuia să scoată mult mai mult în faza aia. I-a dat în cap, pentru că stângul lui e moale, nu este foarte periculos. Scapă mereu, își creează ocazii, a cerut în spatele apărării foarte bine, așa se face, trebuie să caute mereu diagonala. L-a jucat Mitriță foarte bine acolo, dar când ajungi în poziția aia ori dai la lung, iar în acea fază putea da și pe colțul scurt”, a transmis Sorin Cârțu, conform fanatik.ro.

După 2-1 cu Rapid pe Giuleşti, Craiova lui Mirel Rădoi a urcat pe locul 1 în Liga 1. Are 3 puncte avans faţă de FCSB şi două peste cei de la CFR Cluj. Oltenii speră ca ambele echipe să se încurce în această rundă pentru a-şi păstra locul 1. Campioana are meci cu Dinamo, în această seară, de la ora 20.30, pe Arena Naţională. De partea cealaltă, pentru echipa lui Dan Petrescu urmează derby-ul Clujului, cu Universitatea. Disputa va avea loc luni seara, de la ora 20.30, pe Arena Naţională.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va reuşi să ducă Marius Şumudică Rapidul în cupele europene?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
20:58

VideoJurnal AntenaSport | Elias Charalambous „i-a luat faţa” lui Laurenţiu Reghecampf

20:52

VideoJurnal AntenaSport | Anca Todoni visează să o egaleze pe Simona Halep

20:44

VideoJurnal AntenaSport | Kennedy Boateng vrea titlul cu Dinamo

20:39

VideoJurnal AntenaSport | Mirel Rădoi vrea eventul cu Universitatea Craiova

20:35

LIVE TEXTMetalul Buzău – Rapid 0-2. CSM Reşiţa – Hermannstadt 0-4. Bătălie pentru semifinalele Cupei României

20:20

„Aţi reuşit să redresaţi vestiarul?” Răspunsul lui Dan Petrescu înainte de CFR Cluj – Universitatea Craiova!

1 Gigi Becali n-a avut nicio ezitare! Femeia care nu face parte din familia sa pe numele căreia a pus 40 de hectare de pământ 2 Mircea Rednic pleacă de la UTA! A început deja negocierile cu o altă echipă 3 Prima mutare a verii de la Dinamo. Anunţul lui Andrei Nicolescu: „Am activat clauza” 4 FCSB, aproape de a-l pierde pe Florin Tănase! Oferta carierei pentru jucător. Ar putea deveni adversarul lui Andrei Raţiu 5 „Va fi pariu câștigător!” Mihai Stoica e convins că FCSB va da lovitura cu jucătorul pe care i l-a propus lui Gigi Becali 6 Universitatea Craiova vrea să transfere un fost jucător de la FCSB. Pe cine a pus ochii Mirel Rădoi
Citește și