Închide meniul

Ce se întâmplă cu dinamoviştii accidentaţi în Derby de România. Amănunte despre Dennis Politic şi Selmani

Gabriel Zamfirescu Publicat: 31 martie 2025, 14:14

Comentarii
Ce se întâmplă cu dinamoviştii accidentaţi în Derby de România. Amănunte despre Dennis Politic şi Selmani

Zeljko Kopic este antrenorul lui Dinamo / Profimedia

Zeljko Kopic a încasat lovitură după lovitură la Derby de România. Duelul cu FCSB a fost pierdut, scor 1-2, chiar dacă Dinamo a avut 1-0. Maai mult, tehnicianul croat al “câinilor” a fost nevoit să facă şi trei schimbări din cauza accidentărilor. La o zi după meci, dinamoviştii au aflat ce se întâmplă cu accidentaţii de la disputa de pe Arena Naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Zeljko Kopic a primit numai veşti proaste la meciul cu FCSB, dar şi la finalul disputei. A fost nevoit să îi schimbe pe Dennis Politic, Andrei Mărginean și Josue Homawoo din cauza accidentărilor. Mai mult, Astrid Selmani a ajuns la spital.

Noi probleme pentru Zeljko Kopic

Astrit Selmani a ajuns la spital după Dinamo-FCSB 1-2. Asta pentru că a fost suspect de comoţie după un duel cu Vali Creţu. A ajuns la Spitalul Florească, unde i s-a făcut un CT. Se pare că atacantul nu are nimic grav, deşi acuzase stări de ameţeală. Marţi va repeta CT-ul, dar ar putea să fie pe teren duminică, la meciul cu Rapid, conform digisport.ro.

În schimb, probleme mai mari ar fi la Dennis Politic. Sursa citată spune că proaspătul tricolor a suferit o nouă leziune musculară. Această accidentare îl face să piardă aproximativ o lună. Politic a mai suferit o accidentare asemănătoare şi a lipsit 4 săptămâni de pe gazon.

Nici starea lui Maxime Civis nu ar fi prea bună. Acesta r fi suferit o întindere la meciul contra celor de la FCSB, dar Zeljko Kopic speră să îl aibă apt pentru disputa contra giuleştenilor. Disputa dintre Rapid şi Dinamo este una crucilă pentru ambele echipe. Dacă Dinamo are două înfrângeri din două meciuri, giuleştenii au un punct în primele două etape. Astfel, victoria e obligatorie pentru ambele echipe dacă mai vor să prindă podiumul Ligii 1, obiectivul pe care şi l-au fixat la startul play-off-ului. Dinamo nu are însă drept de joc în cupele europene pentru că se află în insolvenţă.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:23
Eugen Neagoe nu s-a ferit de cuvinte, după Botoșani – Petrolul 1-0: „Le-am spus și lor realitatea”
20:03
VideoJurnal Antena Sport | Încep finalele pentru titlu
20:00
LIVE VIDEOBraga – Sporting 0-0. Gruparea din Lisabona vrea să se apropie de liderul Porto
20:00
LIVE TEXTFCSB – U Cluj 1-1. Campioana face „încălzirea” pentru play-out. Repriză „încinsă” pe Arena Națională
19:57
VideoJurnal Antena Sport | Singuri acasă
19:50
VideoJurnal Antena Sport | Tot Giuleştiul are farmec
1 Ce dezastru! Ce s-a ales de apartamentele lui Cristi Borcea din Dubai 2 Gafa care îl poate costa pe Neluţu Varga plecarea lui Daniel Pancu. Acum s-a aflat 3 VIDEOGeorge Russell, pole position în Marele Premiu al Australiei. Dublă Mercedes în primele calificări ale sezonului 4 S-a stabilit lista finală a candidaţilor la şefia FRF. Cu cine se bate Răzvan Burleanu 5 Decizia luată de Adrian Ilie, după ce Gigi Becali i-a propus să revină la FCSB: “I-am promis” 6 Lista preliminară a stranierilor convocaţi de Mircea Lucescu pentru barajul Turcia – România. Surprizele lui Il Luce
Citește și