Închide meniul

Dan Şucu pregăteşte revoluţia la Rapid. Viorel Moldovan, OUT de la clubul din Giuleşti. Ce se întâmplă cu Cristi Săpunaru

Publicat: 31 martie 2025, 17:02

Comentarii
Dan Şucu pregăteşte revoluţia la Rapid. Viorel Moldovan, OUT de la clubul din Giuleşti. Ce se întâmplă cu Cristi Săpunaru

Dan Şucu, Marius Şumudică şi Viorel Moldovan / Profimediaimages

Dan Şucu pregăteşte revoluţia la Rapid, din sezonul următor. Viorel Moldovan are şanse mari să se despartă de clubul de sub Grant, iar poziţia sa, de preşedinte, ar urma chiar să fie desfiinţată din club.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe lângă schimbările pregătite la nivelul conducerii, Dan Şucu va lua o decizie importantă şi în privinţa lui Marius Şumudică. Antrenorul are şi el şanse să plece din Giuleşti, după “înţepăturile” primite în ultima perioadă de la Victor Angelescu.

Dan Şucu pregăteşte revoluţia la Rapid | Viorel Moldovan, OUT

Conform gsp.ro, Viorel Moldovan va părăsi Rapidul la finalul sezonului. Cu această plecare, giuleştenii se pregătesc să facă o reformă drastică în cadrul clubului.

Concret, postul de preşedinte ar urma să fie desfiinţat, după plecarea lui Viorel Moldovan. Fostul internaţional a preluat această funcţie la începutul sezonului, după ce Daniel Niculae s-a despărţit de echipă.

O altă schimbare îl vizează şi pe Cristi Săpunaru. Fundaşul urmează cursurile de director sportiv din cadrul FRF şi ar urma să ocupe această funcţie la Rapid, din sezonul viitor.

Reclamă
Reclamă

Giuleştenii nu mai au un director sportiv, după ce în acest sezon, Daniel Sandu a fost numit şef al departamentului de scouting din cadrul clubului.

Sunt şanse ca Victor Angelescu să devină preşedintele clubului, în cazul în care giuleştenii nu pot desfiinţa acest post, după o eventuală plecare a lui Viorel Moldovan. Angelescu este foarte apropiat de echipa de sub Grant, fiind acţionar minoritar.

Marius Şumudică, ca şi plecat de la Rapid

Marius Şumudică e ca şi plecat de la Rapid. Florin Prunea s-a declarat convins că antrenorul se va despărţi de giuleşteni la finalul sezonului, indiferent de rezultatele pe care le va mai obţine.

Reclamă

„Marius Șumudică e plecat deja. Să îți ataci propriul antrenor așa, e fără precedent. Nu am văzut așa ceva. L-ați adus de frica suporterilor, v-a realizat obiectivul și acum să-l ataci așa!

Angelescu nu vorbește de capul lui, e părerea domnului Șucu. El e pe plecare, poate să vorbească orice. Se ceartă cu toată lumea, se roagă să-l dea afară. Face orice să plece. Cum să mai stai într-un loc în care acționarul te boxează în orice zi?”, a declarat Florin Prunea, conform iamsport.ro.

Florin Prunea ştie şi pe cine va aduce Dan Şucu în locul lui Marius Şumudică. Un antrenor italian, care nu a mai pregătit nicio echipă din România până acum, este pe lista patronului din Giuleşti.

Din informațiile pe care le am, știu că va fi un antrenor străin. Nu îi știu numele, dar știu că e un antrenor italian. Nu a mai fost în România”, a mai spus Florin Prunea.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50
România – Canada LIVE VIDEO (21:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Amical de lux pentru „tricolorii” lui Lucescu
23:40
Spania a dat recital cu Bulgaria. Germania, eșec cu Slovacia. Rezultatele serii din preliminariile CM 2026
22:49
FCSB pune în vânzare pachetele de bilete pentru meciurile din Europa League! Cât costă abonamentele
22:46
Măsurile și recomandările Jandarmeriei înaintea meciului România – Canada. Program prelungit pentru transportul în comun
22:34
Dinamo a „pus ochii” pe un fundaș de la CFR Cluj! Anunțul lui Andrei Nicolescu: “Suntem interesați”
22:14
„Nu suntem pe dinafară”. Șeful Ferrari, avertisment pentru rivale înaintea Marelui Premiu al Italiei
1 Presa din Turcia a reacționat, după ce Ianis Hagi și-a găsit echipă: „Una dintre cele mai impresionante mutări” 2 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 3 Ianis Hagi, acord total cu noua echipă. Noul coleg a confirmat mutarea: “S-a făcut transferul” 4 Mircea Lucescu a numit jucătorul care are „ușa închisă” la echipa națională: “Prefer să nu-l mai chem” 5 “Telenovela” transferului lui Ianis Hagi se apropie de final. A ajuns în Turcia şi e gata să semneze 6 Kurt Zouma a devenit cel mai scump jucător din Liga 1! Cine se află în spatele starului de 10.000.000 de euro
Citește și