Închide meniul
VIDEO

Moment savuros în vestiarul lui Arsenal, după victoria uriaşă cu Real Madrid. Declan Rice, în prim plan: „Hei, tu…”

Publicat: 9 aprilie 2025, 8:39

Reclamă
Moment savuros în vestiarul lui Arsenal, după victoria uriaşă cu Real Madrid. Declan Rice, în prim plan: „Hei, tu…

Declan Rice, filmat de Gabriel Magalhaes, după Arsenal - Real Madrid 3-0/ Colaj Instagram

A fost un moment savuros în vestiarul lui Arsenal, după victoria cu Real Madrid, scor 3-0, din turul confruntării din sferturile Champions League. Declan Rice a fost în prim plan, după „dubla” de senzaţie marcată în poarta „galacticilor”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Declan Rice a fost declarat jucătorul meciului, după ce a marcat de două ori cu Real Madrid, în doar 12 minute. Mijlocaşul englez a punctat din două lovituri libere de vis.

Moment savuros în vestiarul lui Arsenal, după victoria cu Real Madrid

Imediat după succesul uriaş cu Real Madrid, care ar putea să o ducă pe Arsenal în semifinalele Champions League, jucătorii lui Mikel Arteta au sărbătorit în vestiar.

Declan Rice a fost cel mai lăudat de colegi, după cele două goluri superbe marcate. Gabriel Magalhaes a avut chiar o cerinţă savuroasă de la coechipierul său.

„Hei, tu! Dă-mi piciorul tău drept! Dă-mi-l, te rog. Eşti incredibil, frate”, i-a spus Magalhaes lui Rice, într-un videoclip postat pe reţelele de socializare.

Reclamă
Reclamă

Declan Rice a reuşit o performanţă cum rar vezi pe terenul de fotbal! Mijlocaşul englez al lui Arsenal a înscris două goluri din două lovituri libere bătute senzaţional în meciul „Tunarilor” cu Real Madrid.

Mai întâi, Rice a deschis scorul în minutul 58 al meciului Arsenal – Real Madrid, după ce a executat fabulos o lovitură liberă de la circa 25 de metri. Rice a bătut cu mult efect, balonul a ocolit zidul, iar Thibaut Courtois, care a avut până la această fază o prestaţie foarte bună, nu a putut interveni.

Reclamă

În minutul 70, Declan Rice avea să îl răpună din nou pe Thibaut Courtois, tot din lovitură liberă. De data aceasta, a bătut în vinclu. Cu cele două goluri marcate din două lovituri libere cu Real Madrid, Rice a reuşit să stabilească un record. Este primul fotbalist care înscrie două goluri din lovituri libere într-un meci dintr-o fază eliminatorie a UEFA Champions League.

Carlo Ancelotti, „dărâmat” după ce Arsenal a umilit-o pe Real Madrid

Carlo Ancelotti a fost „dărâmat” după ce Real Madrid a pierdut la scor de neprezentare prima manşă a sfertului de finală din Liga Campionilor cu Arsenal. Antrenorul italian a admis că aceasta este o „înfrângere grea”.

”Timp de o oră echipa a jucat bine, după am luat acele goluri din lovituri libere. Echipa a căzut mental, e o înfrângere grea. Mai ales din cauza a ceea ce nu am putut face în repriza secundă.

În retur, trebuie să facem totul pentru a ne redresa. Echipa a căzut psihic după cele două goluri. Înainte de cele două goluri, jocul a fost echilibrat, am avut posesia.

Trebuie să privim înainte, să ne sacrificăm, să ne gândim ce putem face, să facem totul împreună. Este foarte complicat să ne gândim la calificare, dar trebuie să încercăm din primul minut până în ultimul.”, a spus Carlo Ancelotti conform celor de la Marca.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:36

Carlo Ancelotti, răspuns categoric despre plecarea de la Real Madrid: „Este destul de clar”

16:26

Specialiştii au dat verdictul în lupta la titlu din Liga 1, după etapa a patra de play-off. Detaliul remarcat

16:25

Lotul României pentru Campionatul Mondial, Divizia I/A

15:53

FRF şi-a anunţat victoria în procesul în care s-a judecat cu Adrian Mititelu! Ce spune patronul FCU

15:33

Al Sharjah – Al Taawon LIVE VIDEO (19:00, AntenaPLAY). Cosmin Olăroiu luptă pentru finala Ligii Campionilor Asiei 2

15:29

EXCLUSIVRăzvan Sava a revenit la antrenamentele lui Udinese. Obiectivul uriaş pe final de sezon

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 3 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 4 Verdictul specialistului după faza controversată din meciul CFR Cluj – Rapid 1-1! 5 Gigi Becali a anunţat cine va juca vârf în FCSB – CFR! „Nu plătesc cauza lui Bîrligea. Ce? E Maradona?” 6 „L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel”
Citește și