Mihai Stoica, dezvăluiri incredibile despre Charalambous! Ce face la FCSB: „Doar atunci merge la hotel”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 12 aprilie 2025, 8:12

Comentarii
Mihai Stoica, dezvăluiri incredibile despre Charalambous! Ce face la FCSB: „Doar atunci merge la hotel

Mihai Stoica / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB, Mihai Stoica a vorbit despre Elias Charalambous. Acesta susţine că cipriotul este omul potrivit pentru echipa campioană, dar a oferit şi amănunte mai puţin ştiute din vestiarul echipei care este pe primul loc în Liga 1, în acest moment.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica a dezvăluit relaţia apropiată dintre Elias Charalambous şi jucătorii celor de la FCSB. Mai mult, cipriotul se implică în partea tactică de la echipă.

Mihai Stoica îl laudă pe Elias Charalambous

Mihai Stoica a vorbit despre momentul în care Elias Charalambous a implinit doi ani pe banca celor de la FCSB. „Aia cu Kiki e fenomenală, cu Kiki după geam. A făcut cinste la toată lumea. A zis că o să dea o masă pentru ăștia doi ani. E de aniversat, de ce nu? Nici nu mă gândeam. Depinde când mă întrebi.

Cred că în vară deja înțelesesem ce aduce în primul rând din punct de vedere tactic și al analizelor pe care le face. Noi am avut mereu jucători buni. Ei vor mereu să fie antrenați de antrenori de nivelul lor sau mai buni”, a povestit Stoica, citat de primasport.ro.

Stoica nu s-a oprit aici. L-a comparat pe Elias Chaaralambous cu Cosmin Olăroiu, antrenorul eurofantasticilor. „Jucătorii caută mereu alibiuri. Când vii cu anumite figuri pe banca tehnică, jucătorii nu au niciun chef. A fost important cum cei din staff-ul tehnic s-au înțeles, chiar și în afara orelor de program.

Reclamă
Reclamă

Eu cred că de-acolo a plecat acest vibe. Jucători buni am avut și în trecut. Când vii și prezinți o analiză tactică a noastră, iar jucătorii văd și fac ce le-ai transmis și iese bine, atunci crești în ochii jucătorilor.

Eu m-am săturat să aud la alți antrenori care spun cât de mult lucrează. Cosmin Olăroiu nu avea viață. Dar e un job de vis, nu e cazul să te victimizezi, pentru că o faci din plăcere.

Elias Charalambous chiar muncește mult, de fiecare dată când mă duc acolo, el stă în bază. El stă în bază în continuare, când vine familia, merge la hotel și stă cu familia, atât”, a continuat Mihai Stoica.

Reclamă

Oficialul campioanei spune că Chaaralambous nu îi studiază pe adversari. Se ocupă de propria echipă. „El nu are timp să studieze meciurile altora, el studiază mereu chestii de detaliu pe care le fac jucătorii noștri. Îți ia un volum de muncă imens să te uiți atât de mult la lucruri de detaliu.

Vin fotbaliști care spun că vor să vadă și ei ce au greșit. Cisotti e mereu acolo, cred că va fi un bun analist în viitor. Ieri s-au făcut două pronosticuri: că Cisotti va ajunge un bun analist și că Zima va ajunge un bun antrenor de portari.

Cisotti pune mereu întrebări, mereu e acolo. E o muncă frumoasă să analizezi meciuri, dar e incredibil de grea”, a mai spus managerul general al campioanei României.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:53

Valeriu Iftime, anunţ despre transferul lui Sebastian Mailat chiar înaintea meciului cu FCSB: „Situaţia asta deranjează”

15:38

UEFA a luat decizia în cazul lui Florin Prunea, după filmarea controversată din preliminariile Conference League

15:22

Semnează în Premier League după ce a picat transferul la PSG: 30 de milioane de euro

14:29

Andrei Nicolescu, săgeţi către Zeljko Kopic după victoria lui Dinamo din Giuleşti: „Avem antrenor care ştie să mute”

14:24

Gigi Becali, reacție categorică după oferta de 1,2 milioane de euro pentru Joao Paulo: „Eu nu sunt cioflingar”

14:12

Marius Șumudică a anunțat cine este noul lider din vestiarul CFR-ului. Ce transferuri a anunțat

1 Momente teribile la Bayern – Leipzig! Musiala s-a prăbușit pe gazon fără să fie lovit! Toți jucătorii au sărit să-l salveze 2 E din nou scandal în România după ce David Popovici a scris istorie la Campionatele Europene: „Există o ipocrizie” 3 50.000.000 de euro pentru FCSB şi Palat. Gigi Becali a recunoscut negocierile 4 Foto„Îmi cer scuze.” Anunţul făcut de Taisia, iubita lui David Popovici, la o zi după performanţa istorică 5 A greșit la gol și i s-a reziliat contractul! Fostul jucător de la FCSB a rămas liber de contract după 3 meciuri 6 Reacția lui Cătălin Cîrjan, după ce Dinamo a câștigat pe Giulești: „Am știut să suferim! Pentru mine, o victorie ca oricare alta”
Citește și