Închide meniul

Zeljko Kopic, dezvăluiri din vestiar! De ce l-a dat afară din cabină pe Golubovic: “Am vrut să-i scutur”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 29 aprilie 2025, 0:16

Comentarii
Zeljko Kopic, dezvăluiri din vestiar! De ce l-a dat afară din cabină pe Golubovic: Am vrut să-i scutur

Zeljko Kopic este antrenorul lui Dinamo

Zeljko Kopic rupe tăcerea. După Dinamo-CFR Cluj 1-1 antrenorul dinamovist a vorbit despre problemele pe care le-a avut în vestiar înaintea startului disputei. A avut un conflict cu portarul Adnan Golubovic pe care l-a dat afară din vestiar.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Zeljko Kopic a fost nemulţumit de nivelul de concentrare al echipei şi s-a decis să ia măsuri radicale. L-a dat afară pe portar din vestiar.

Zeljko Kopic, decizie radicală

Golubovic a fost anunțat rezervă înainte de meci şi a fost nemulţumit. Antrenorul a fost nemulţumit de comportamentul jucătorului și l-a dat afară din vestiar pe slovenul de 29 de ani. “Am simţit că echipa nu e trezită pentru meci. Am vrut să scutur un pic echipa şi pe el l-am văzut primul. E greu să motivezi echipa. Le vorbeşti despre tricou şi mândrie, dar tot e dificil. Sigur că există şi partea statistică, nu am mai câştigat de multă vreme. trebuie să ne refacem, să pregătim meciul cât de bine vom putea. Toate aceste confruntări vor face echipa noastră mai puternică”, a spus Kopic, la finalul meciului, conform digisport.ro.

Antrenorul celor de la Dinamo a vorbit şi despre meciul din runda viitoare, Derby de România, contra celor de la FCSB. Vrea revanşa împotriva campioanei după ce Dinamo a pierdut pe bandă rulantă în acest sezon contra marii rivale. “Nu vom fi doar simpli vizitatori la meciul de săptămâna viitoare chiar dacă FCSB are acest avans important în clasament”, a mai spus Kopic.

FCSB poate deveni campioană matematic etapa viitoare, în derby-ul cu rivala de moarte.  Trebuie să aibă însă un concurs de rezultate favorabile. În acest moment, echipa lui Elias Charalambous e lider în Liga 1, cu un avans de 6 puncte faţă de cei de la Universitatea Craiova şi 7 faţă de U Cluj şi CFR Cluj. FCSB poate deveni campioană încă de etapa viitoare dacă o bate pe Dinamo, Craiova pierde cu Rapid, iar CFR Cluj nu câştigă derby-ul cu U Cluj.

Reclamă
Reclamă

Clasamentul din play-off:

1. FCSB – 42p
2. Univ. Craiova – 36p
3. CFR Cluj – 35p
4. U Cluj – 35p
5. Dinamo – 30p
6. Rapid – 28p

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:45
Moment istoric la Jocurile Olimpice de iarnă. Prima medalie de aur cucerită de un sportiv din America de Sud
16:35
Vitoria Guimaraes – Estrela Amadora LIVE VIDEO (20:00). Duel între Tony Strata și Ianis Stoica în Liga Portugal
16:28
Metaloglobus – Oţelul 0-1. Gălăţenii rămân în cursa pentru play-off
16:27
UTA l-a vândut pe Valentin Costache. Echipa cu care s-a înțeles jucătorul și suma pe care o vor încasa arădenii
16:13
„Ne merităm soarta”. Ion Crăciunescu l-a „distrus” pe Kyros Vassaras, după gafa uriașă a lui Radu Petrescu
16:11
Valentin Mihăilă, din nou decisiv pentru Rizespor! Românul, pasă de gol cu Genclerbirligi. Ce notă a primit
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Verdictul CCA după ce Radu Petrescu a anulat incredibil un gol valabil în Petrolul – FC Argeş! 3 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 4 Ce le-a putut spune Radu Petrescu pe teren argeşenilor după golul anulat uluitor în Petrolul – Argeş 2-1 5 UPDATEMihai Stoica neagă că a rămas fără permis de conducere: “Nu mi-a fost reținut carnetul” 6 Gigi Becali mai pierde un jucător. O fostă campioană a Suediei a făcut ofertă
Citește și