Închide meniul

Mihai Rotaru, contestat din interior! Acuzaţii la adresa patronului Craiovei: “I-am spus şi nu-i convine”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 30 aprilie 2025, 8:01

Comentarii
Mihai Rotaru, contestat din interior! Acuzaţii la adresa patronului Craiovei: I-am spus şi nu-i convine

Mihai Rotaru este patronul Universității Craiova / Captură AS.ro.

Înfrângerea celor de la Universitatea Craiova, scor 1-2, cu U Cluj a adus primele contestaţii chiar din interior. Echipa lui Mihai Rotaru e pe cale de a rata şi în acest sezon obiectivele impuse. După eliminarea din semifinalele Cupei României, oltenii sunt aproape să rateze şi titlul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

De această dată nu mai este contestat antrenorul Mirel Rădoi. Chiar patronul Mihai Rotaru este acuzat din interior de cpătre preşedintele Clubului Sportiv, Pavel Badea.

Mihai Rotaru, atacat din interior

După Ionuţ Lupescu, Mihai Rotaru este contestat şi de Pavel Badea. Patronului Craiovei i se reproşează că şi-a depăşit atribuţiile. ”Este o doză de realitate în ceea ce spune Ionuț Lupescu. Pentru că Mihai Rotaru, în ultimii ani, a centrat, a driblat, a dat cu capul, a finalizat, ca să fim un pic răutăcioși. Însă, nu putem să-l acuzăm de Rotaru pentru, să zicem, anumite nereușite ale echipei. Pentru că el, din punct de vedere al patronului, a făcut ceea ce trebuia să facă.

A investit resurse financiare importante, a organizat clubul din punctul de vedere al managementului profesionist. Din punctul meu de vedere, sunt plusuri, dar sunt și minusuri”, a spus Badea, conform digisport.ro.

Badea nu s-a oprit aici. Spune că a avut o astfel de discuţie cu Mihai Rotaru, dar patronul echipei nici nu a vrut să audă. Mai mult, ar fi refuzat să aducă un manager la club. ”Revenind la ce a spus Ionuț, i-am spus-o și eu domnului Rotaru și nu prea îi convine acest lucru. I-am spus că patronul trebuie să rămână la ceea ce reprezintă patronul. El trebuie să-și angajeze un om din fotbal care să implementeze ideile lui, ale patronului, pentru a da posibilitatea clubului să se dezvolte.

Reclamă
Reclamă

Decizia lui a fost aceea de a se ocupa astfel de management. Până la urmă sunt banii lui și face ceea ce crede că este bine din punct de vedere al clubului”, a mai spus Pavel Badea.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:27
Florin Prunea şi Ilie Dumitrescu s-au contrat în legătură cu scandalul pariurilor: “Vrei să protejezi FRF”!
23:13
Alexandru Musi, la pământ după ce Dinamo a ratat șansa de a urca pe primul loc: „E frustrant, meritam mai mult”
23:00
Răsturnare de situație! Luis Phelipe a semnat cu altă echipă, după ce a fost aproape de Botoșani
22:59
Cătălin Cîrjan, sprijin total pentru impresarul lui suspendat pentru pariuri: “E parte din familia mea”
22:42
Zeljko Kopic, anunț despre transferuri după Dinamo – Petrolul 1-1. Ce a spus despre gafa lui Epassy
22:36
Prima reacţie a lui Epassy după gafa monumentală de la golul “lupilor galbeni”! A spus ce s-a întâmplat
1 Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles” 2 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 3 Inter şi Cristi Chivu şi-au aflat adversara din play-off-ul pentru optimile Champions League. Meci tare pentru Real Madrid 4 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi” 5 Gică Hagi l-a pus pe liber. I-a reziliat contractul 6 Salarii de 450.000 de euro pentru cinci români care nu au muncit o secundă! Sunt bani publici
Citește și