Mirel Rădoi nu a uitat nici acum înfrângerea contra celor de la Rapid, scor 1-2. A fost rezultatul care i-a scos pe cei de la Universitatea Craiova din lupta pentru titlu. Acum, oltenilor le mai rămâne doar şansa de a se bate la locul secund.
Mirel Rădoi îi poate aduce titlul naşului Gigi Becali dacă nu pierde contra celor de la CFR Cluj. Vrea însă cele 3 puncte pentru a le lua faţa celor din Gruia în lupta pentru locul secund.
Mirel Rădoi, apel către fani
Mirel Rădoi recunoaşte că este dezamăgit de faptul că echipa sa a ratat titlul, dar le-a transmis un mesaj fanilor. Vrea ca aceştia să creeze o atmosferă irespirabilă pentru cei de la CFR Cluj. Universitatea Craiova-CFR Cluj e primul meci din runda a opta a play-off-ului. „Mă simt dezamăgit, starea echipei nu este una bună, dar îmi doresc ca, la meciul cu CFR, toți cei prezenți să fluiere adversarii când au posesia, așa cum se întâmplă la meciurile lui Athletic Bilbao. Puneți presiune, pentru că noi vom juca doar pentru voi. Așa e la Craiova și așa va fi mereu!”, a transmis antrenorul oltenilor, înainte de derby-ul cu CFR Cluj.
Înaintea meciului, CFR Cluj se află pe locul secund în Liga 1, cu 38 de puncte. De partea cealaltă, oltenii se află pe locul 3, cu două puncte mai puţin. „Ne așteaptă o partidă foarte importantă, din punctul de vedere al punctelor puse în joc, pentru ambele echipe. Mai ales pentru noi, că noi nu avem avantajul Cupei României. Suntem într-o ipostază în care pentru locurile 2 și 3 luptă trei echipe. Cu șanse mici, dar reale, e și Rapid.
Pentru noi, în primul rând, e mai important decât meciurile jucate până acum. Nu mai putem fi campioni, așa că trebuie să ne axăm pe câștigarea acestui meci, care ne ajută să continuăm lupta pentru locurile 2-3. Iar calificarea într-o cupă europeană e un obiectiv”, a mai spus Rădoi.
- Mihai Stoica, anunţ despre posibilul transfer al lui Dennis Politic la FCSB: „S-au inflamat toți dinamoviștii”
- Leo Grozavu şi-a făcut praf echipa! Cuvinte dure după înfrângerea cu Sepsi: „Am arătat debusolaţi”
- Măsurile speciale anunţate de Jandarmerie, înaintea derby-ului Dinamo – Rapid. Peste 50 de suporteri au interdicţie pe stadion
- S-a decis soarta lui Elias Charalambous! Mihai Stoica a făcut totul public. Anunţ şi despre Vlad Chiricheş
- Constantin Budescu şi-a stabilit viitorul, după plecarea de la Gloria Buzău: „Încă merge treaba”