Gigi Becali îi propune un schimb de jucători lui Dan Şucu, după ce FCSB a devenit campioană: “M-a sunat”

Publicat: 10 mai 2025, 22:55

Comentarii
Gigi Becali îi propune un schimb de jucători lui Dan Şucu, după ce FCSB a devenit campioană: M-a sunat

Gigi Becali, la palat / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali îi propune un schimb de jucători lui Dan Şucu, după ce FCSB a devenit campioană matematic în Liga 1. Patronul roş-albaştrilor a dezvăluit că a vorbit cu patronul rivalei Rapid, acesta fiind interesat de un jucător al campioanei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a câştigat al doilea titlul consecutiv în Liga 1, fără să dispute încă duelul cu U Cluj din etapa a opta a play-off-ului. Campioana a profitat de remiza dintre Universitatea Craiova şi CFR Cluj.

Gigi Becali îi propune un schimb de jucători lui Dan Şucu, după ce FCSB a devenit campioană

La scurt timp după meciul din Bănie, Gigi Becali a oferit primele declaraţii. Patronul campioanei a fost întrebat despre jucătorii care vor pleca de la FCSB, în vară.

Becali a dezvăluit că Malcom Edjouma s-ar putea despărţi de FCSB. Patronul campioanei a mărturisit că mijlocaşul francez a fost dorit de Dan Şucu în urmă cu un sezon.

Astfel, ţinând cont de dorinţa rivalului de la Rapid, Gigi Becali e gata să facă un schimb de jucători cu acesta. Patronul campioanei nu a vrut însă să numească jucătorul pe care îl vrea de la formaţia de sub Grant.

Reclamă
Reclamă

“Nu pleacă niciun jucător, au clauze, dacă sunt plătite, nu am ce să le fac. Nici nu stau la discuţii. Poate pleacă Edjouma, să fac cu Rapid un schimb. M-a sunat Dan Şucu, acum un an jumate, dacă e de vânzare. I-am spus că nu e de vânzare la Rapid, dar acum e. (Pe cine vreţi la schimb) Vedem, să dea banii. Sunt interesaţi şi de Musi. Şi Dinamo, şi Rapid”, a declarat Gigi Becali, conform digisport.ro.

Gigi Becali a început să cânte în direct, după ce FCSB a câştigat al doilea titlu consecutiv

Gigi Becali a început să cânte în direct, după ce FCSB a câştigat al doilea titlu consecutiv în Liga 1. Patronul roş-albaştrilor a fost în culmea fericirii, după ce titlul s-a decis matematic.

„Aduceţi-ne echipe, nu mai avem cu cine să jucăm. Lăsaţi-ne să ne pregătim de Liga Campionilor. Campionii, campionii, ole, ole, ole! Ce să fac…când eu cânt, ne-am trezit în conştiinţă, cânt împreună cu milioanele de FCSB-işti. Emoţii să pierdem campionatul, nu mai aveam. E mai bine aşa, mai liniştit, în următorul meci, cu Craiova, acasă, reţetă de bani.

Reclamă

(Paradă se va face) Cu siguranţă, vin mai mulţi oameni. Merg şi eu la meci liniştit. Acum ne distrăm şi noi la Cluj, oamenii să stea liniştiţi, că va juca echipa cea mai bună, să se facă dreptate. Şapte meciuri în play-off, două egaluri, cinci victorii”, a declarat Gigi Becali, conform digisport.ro, după ce FCSB a câştigat titlul.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:52

VideoJurnal Antena Sport | Mobilizare naţională

20:50

VideoJurnal Antena Sport | Colecţia Răducioiu

20:24

VideoJurnal Antena Sport | Baciu sună adunarea

20:21

VideoJurnal Antena Sport | Hagi vrea România în atac

19:52

Vasile Mogoş a luat titlul cu Craiova şi are o ofertă pe masă din Italia

19:39

VIDEOAustria – Elveţia 0-9. Ţara gazdă, scorul Mondialului de hochei. SUA şi Suedia, meciuri tari de la 21:20

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Tranzacţie de 40 de milioane de euro! Noi acţionari la CFR Cluj, Neluţu Varga a confirmat mutarea 3 40 de milioane de euro la un club din Liga 1! Anunţul momentului în fotbalul românesc: echipă de Champions League 4 Primul nume mare care vrea să plece de la FCSB! PAOK, interesată de transfer 5 Gabi Tamaş revine în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma 6 Gigi Becali a bătut deja palma cu un jucător: “Am semnat pe un an”
Citește și