Gică Hagi şi Gică Popescu au votat împreună, la Istanbul, la alegerile prezidenţiale. Clipul video cu Gică Hagi şi Gică Popescu votând în turul 2 al scrutinului prezidenţial a apărut pe contul oficial de Facebook al “Regelui”, realizat de Farul TV.
Gică Hagi şi Gică Popescu se află la Istanbul pentru un eveniment în care se sărbătoresc 25 de ani de la câştigarea Cupei UEFA de către Galatasaray. Galata a obţinut această performanţă uriaşă cu Hagi şi Popescu în teren. Hagi şi Popescu au câştigat cu Galata şi Supercupa Europei, învingând-o pe Real Madrid! Pe bancă la Supercupa Europei s-a aflat Mircea Lucescu. Hagi şi Popescu au câştigat Cupa UEFA cu Fatih Terim pe bancă.
Gică Hagi şi Gică Popescu au votat împreună la Istanbul
„România pe primul loc”, a transmis Gică Hagi, distribuind clipul video în care apare votând alături de Gică Popescu.
„Respect, Gheorghe Hagi! Un exemplu de implicare și responsabilitate” şi „Bravo, Gică Hagi şi Gică Popescu”, au fost doar două dintre numeroasele reacţii ale urmăritorilor “Regelui” de pe reţelele sociale.
Gică Hagi confirma, anterior, într-o conferinţă de presă, că va merge la vot, „ca orice cetăţean”. „Regele” făcea din nou apel la investiţii în sport şi a transmis că, indiferent cine va câştiga, sportul trebuie să devină o prioritate în România.
„(n.r: Mergeţi duminică la vot?) Ce legătură are? Eu sunt la fotbal, nu ştiu…
Văd că interesează prea mult ce se votează. Şi pe mine mă interesează mult ca sportul în România să fie prioritar.
Aşa mă interesează şi pe mine… Când o să văd că sportul e prioritar şi se susţine aşa cum trebuie, trebuie să fie unul din lucrurile sociale importante ale României…
O să fiu… o să mă gândesc după aceea. Dar, ca orice cetăţean, sunt acolo. Sper ca cine va fi, care va fi, unde va fi… trebuie să investim în sport.
Nu se poate… dar investit aşa cum trebuie… Nu pentru unii într-o parte şi pentru alţii în altă parte. O lege unitară pentru toţi. Să ni se dea la toţi la fel… dacă se dă ceva. Hagi asta îşi doreşte… pentru toţi la fel”, spunea Gică Hagi la conferinţa de presă.
Bătălia pentru funcţia de preşedinte al României se dă între candidatul AUR, George Simion şi candidatul independent Nicuşor Dan, primarul Capitalei.
- SuperMondial: Florin Răducioiu, interviu exclusiv cu legendarul Billy Costacurta, diseară, după meciul cu San Marino, la Antena 1
- Povești savuroase la SuperFAZE: chefii Alexandru Sautner și Orlando Zaharia, alături de Florin Răducioiu
- Probleme uriaşe pentru Gigi Becali. Motivul pentru care a ajuns pe “radarul” ANAF: “Nu am plătit nici 16 lei!”
- Ronaldo s-a „energizat” și a aprins internetul: de la „Beți apă!” la imaginile „deloc flatante”
- Neymar va cumpăra marca Pele. Ce sumă va plăti






























