Ce au decis oficialii de la Parma, după şedinţa cu Cristi Chivu. Anunţul făcut de italieni

Publicat: 29 mai 2025, 18:26

Comentarii
Ce au decis oficialii de la Parma, după şedinţa cu Cristi Chivu. Anunţul făcut de italieni

Cristi Chivu, la un meci al Parmei/ Profimedia

Cristi Chivu şi oficialii de la Parma au avut o şedinţă joi, în care a fost stabilit viitorul antrenorului român. Acesta va continua la formaţia din Serie A, după salvarea de la retrogradare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristi Chivu a semnat un contract valabil până la finalul sezonului recent încheiat, atunci când a preluat-o pe Parma, la jumătatea lunii februarie.

Ce au decis oficialii de la Parma, după şedinţa cu Cristi Chivu

După ce a reuşit să salveze echipa de la retrogradare, antrenorul român este de aşteptat să-şi prelungească înţelegerea cu Parma.

Gianluca Di Marzio a anunţat că s-a încheiat şedinţa dintre Cristi Chivu şi directorul sportiv al Parmei, Federico Cherubini, şedinţă la care a participat şi agentul antrenorului român.

Jurnalistul italian menţionează că Chivu va continua la Parma, după discuţia cu Cherubini. Aceştia ar urma să se întâlnească din nou săptămâna viitoare, pentru a stabili ultimele detalii din noul contract al antrenorului român, care se va întinde pe doi ani.

Reclamă
Reclamă

“Întâlnire pozitivă între Cristi Chivu, agentul său şi directorul sportiv Cherubini. Există baze solide pentru a continua împreună.

La întâlnire s-au discutat aspecte excelente, de la care să înceapă din nou, o altă întâlnire fiind programată pentru săptămâna viitoare, pentru a discuta contractul”, a anunţat Gianluca Di Marzio.

Cristi Chivu a anunţat că nu are ofertă de la Ajax

Cristi Chivu e la un pas de prelungirea contractului cu Parma şi a anunţat că nu a avut nicio ofertă de la Ajax în această perioadă. În vara anului trecut, antrenorul de 44 de ani fusese ofertat de lăncieri pentru un post de secund.

Reclamă

„Nu am vorbit cu nimeni în perioada asta. Vara trecută da, clubul mi-a propus să fiu secundul antrenorului care urma să vină.

Nu Farioli, cel pe care l-au ales înaintea lui. Apoi mi-au propus și să colaborez cu Farioli. Am răspuns că ar trebuit să mă întrebe el. Nu a făcut-o”, a spus Chivu, citat de Corriere dello Sport.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:23

Daniel Opriţa a reacţionat după ce Mirel Rădoi a semnat cu FCSB: “Nu poate să stea acasă”

11:18

Marius Șumudică și-a strigat frustrarea după ce a ajuns la 10 eșecuri la Al-Okhdood: “Nu pot promite nimic”

11:10

Kimi Antonelli a izbucnit în lacrimi după ce a câștigat în China prima sa cursă din Formula 1: “Nu am cuvinte”

10:59

Lewis Hamilton a dat cărţile pe faţă după Marele Premiu al Chinei: “Cred că ne-am şi atins”

10:43

VideoKimi Antonelli, la un pas de dezastru cu 3 tururi înainte de finalul Marelui Premiu al Chinei

10:38

VIDEOKimi Antonelli câștigă în premieră o cursă în F1, după o prestație magistrală în China. O nouă “dublă” Mercedes

1 Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF 2 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 3 FotoFemeia care deţine, în acte, întreaga avere uriaşă a lui Cristi Borcea: “E singura în care am încredere” 4 Decizia radicală luată de Inter, imediat după scandalul nebun de la meciul cu Atalanta 5 VideoStartul cursei de sprint din MP al Chinei. Lewis Hamilton l-a depășit pe George Russell, în primul tur 6 Verdictul specialistului după golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid – Dinamo! “E fault clar”
Citește și