AC Milan ar fi acceptat o ofertă de 30 de milioane de euro din partea Al-Hilal pentru Theo Hernandez. Clubul saudit nu a ajuns încă la un acord cu jucătorul francez.
Potrivit lui Fabrizio Romano, jurnalist specializat în mercato, campionii Saudi Pro League au convenit cu AC Milan să plătească aproximativ 30 de milioane de euro pentru a răscumpăra ultimul an de contract al fundaşului stânga francez. La această sumă s-ar adăuga 5 milioane de euro în bonusuri.
AC Milan a acceptat oferta pentru Theo Hernandez
Cu toate acestea, afacerea nu este încă finalizată. Pentru moment, Al-Hilal nu a reuşit să convingă jucătorul să părăsească AC Milan.
Hernandez ar putea fi tentat de salariul substanţial pe care îl va primi dacă va părăsi Italia.
- Inter – Napoli LIVE TEXT (21:45). Cristi Chivu vrea revanșa contra lui Antonio Conte
- Legendarul Arrigo Sacchi s-a pronunțat înainte de Inter – Napoli. Cum a caracterizat echipa lui Cristi Chivu
- Cristi Chivu, “sub lupa” lui Mario Balotelli. Ce spune atacantul despre antrenor și lupta la titlu din Serie A
- “Vestul Sălbatic!” Tirada lui Daniele De Rossi, după penalty-ul ratat de Nicolae Stanciu: “Nu suntem proştii satului”
- Cristi Chivu vrea revanşa în faţa lui Antonio Conte, în Inter – Napoli: “Nu există comparaţie între mine şi el”

































