Mihai Stoica a spus când ar pleca de la FCSB! A recunoscut că l-a minţit pe Gigi Becali

Publicat: 15 iunie 2025, 10:29

Comentarii
Mihai Stoica a spus când ar pleca de la FCSB! A recunoscut că l-a minţit pe Gigi Becali

Gigi Becali şi Mihai Stoica, într-o conferinţă / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Preşedintele Consiliului de Administraţie al FCSB-ului, Mihai Stoica, a spus care este singura variantă în care ar părăsi campioana României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În cazul în care ar primi o ofertă pe bani mulţi din Golf, Mihai Stoica ar accepta-o. A admis că acest lucru este foarte puţin probabil să se întâmple.

Mihai Stoica a dezvăluit că doar o ofertă din Golf l-ar face să plece de la FCSB

Mihai Stoica a vorbit despre relaţia cu Gigi Becali, pe care a numit-o una “specială”. A recunoscut însă că au existat momente în care l-a minţit pe Gigi Becali, aşa cum au fost şi momente când Gigi Becali l-a minţit pe el. A subliniat că nu l-a înşelat niciodată pe patronul FCSB-ului.

A fost alături de mine și fizic și moral, bineînțeles, material, în cele mai grele momente trăite în viața mea. Când Teodora a avut probleme.

Și cum nimic nu e întâmplător, a fost primul om care a aflat. Deși nu vorbeam în perioada aia, mi-a telefonat la câteva minute după ce aflasem diagnosticul. A simțit să mă sune atunci. Nu i-a spus nimeni. 

Reclamă
Reclamă

Dacă acum, prin absurd, aș primi o ofertă din țările arabe, pe bani foarte mulți, clar m-aș duce și i-aș spune că vreau să plec. Vreau să fac și viața generațiilor de după mine.

Cum așa ceva nu se va întâmpla, nu va fi cazul. Dar să plec în altă parte în țară? Asta nu.

(n.r.: Gigi Becali te-a mințit vreodată?) Acum între păcăleală și minciună limita e sensibilă. Da. După cum și eu l-am mințit. Dar nu capital”, a spus Mihai Stoica în podcastul „Fain & Simplu cu Mihai Morar”.

Reclamă

FCSB a obţinut sezonul trecut al doilea titlu de campioană la rând. Gigi Becali spunea în trecut că Mihai Stoica va fi alături de el până la moarte, la FCSB. Becali l-a numit “fratele” lui pe Mihai Stoica. Patronul roş-albaştrilor mărturisea că nu poate lucra decât cu persoane care îi sunt prieteni.

FCSB a făcut în acest mercato trei transferuri: Daniel Graovac, Denis Alibec şi Dennis Politic. Pentru a-l aduce pe Politic de la marea rivală, Dinamo, Gigi Becali l-a cedat pe Alexandru Musi la “câini” şi plăteşte o sumă de aproximativ 1 milion de euro.

În afară de FCSB, Mihai Stoica a mai lucrat la Oţelul şi Unirea Urziceni. Cu Unirea Urziceni, cu Dan Petrescu pe bancă, Mihai Stoica a obţinut şi un titlu de campion al României.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Se va califica FCSB în grupa de Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:41 1 iun.

Uluitor! Trei retrogradări consecutive din Liga 1. Jucătorul “blestemat” de la Hermannstadt

23:38 1 iun.

Cristian Neguț ştie de ce a retrogradat Hermannstadt: “Suntem vinovați toți, de la conducere, până la doamna de la spălătorie”

23:22 1 iun.

Jucătorii lui FC Voluntari au dat buzna peste Florin Pîrvu după promovare și au început să cânte. Ce au scandat

23:16 1 iun.

Jucătorii lui Hermannstadt, făcuţi zob de galerie! “Ne-ați băgat în B, mercenarilor! Să nu mai călcaţi în Sibiu!”

23:14 1 iun.

Florin Pîrvu, declaraţii emoţionante. “Soţia mea de sus mă veghează!” A promovat la doi ani de la decesul ei

23:06 1 iun.

“Aproape că nu mi-a venit să cred”. Anghel Iordănescu, uluit după ce FC Voluntari a revenit în Liga 1

1 E oficial! Andrei Coubiș a semnat pe 3 ani. Pe ce bani s-a făcut mutarea: “S-a emis factura” 2 Fundaşul pe care FCSB îl transferă: “Aproape rezolvat”! Anunţ şi despre Kennedy Boateng 3 Salariu de 1.500.000 de dolari pentru Assad Al-Hamlawi. Clubul uriaş care îl transferă! 4 NEWS ALERTOFICIAL | Bombă în Liga 1. Internaţionalul român fost la FCSB a semnat cu o rivală 5 EXCLUSIVAdi Mutu, aproape de revenirea în Liga 1! E pe lista unui club de play-off 6 FotoCât valorează “Palatul” lui Gigi Becali. Cine îl deţine în acte, de fapt! L-a cedat “în secret”
Citește și