Kylian Mbappe a început recuperarea, după ce a fost externat din spital. Când poate reveni pe teren la Real Madrid

Publicat: 20 iunie 2025, 19:15

Comentarii
Kylian Mbappe a început recuperarea, după ce a fost externat din spital. Când poate reveni pe teren la Real Madrid

Kylian Mbappe, la un antrenament al lui Real Madrid/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Kylian Mbappe a început recuperarea, după ce a fost externat din spital. Starul francez a fost afectat de o gastroenterită acută şi a avut nevoie de spitalizare, în Miami.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Kylian Mbappe nu a fost în lotul lui Real Madrid pentru primul meci de la Campionatul Mondial al Cluburilor. „Galacticii” au remizat cu Al Hilal, scor 1-1.

Kylian Mbappe a început recuperarea, după ce a fost externat din spital

Trupa lui Xabi Alonso se pregăteşte pentru a doua confruntare din grupele competiţiei, cu Pachuca. Kylian Mbappe s-a antrenat separat, la hotelul unde este cazată echipa. Ceilalţi jucători, apţi pentru duelul cu mexicanii, au călătorit la centrul de pregătire din Miami pentru şedinţa de pregătire, notează as.com.

Starul francez a efectuat exerciţii nu foarte solicitante, având în vedere că revine după o perioadă de convalescenţă. El s-a axat pe aerobică şi pe exerciţii care i-au activat corpul, fiind primul pas către o recuperare completă.

Spaniolii menţionaţi anterior notează că Xabi Alonso nu-l va avea în lot pe Kylian Mbappe nici pentru meciul cu Pachuca, programat să se dispute duminică, de la ora 22:00. Este de aşteptat ca starul francez să se recupereze complet pentru ultimul meci din grupă, cu Salzburg, meci care se va disputa pe 27 iunie.

Reclamă
Reclamă

Celălalt jucător care nu a participat la antrenamentele lui Real Madrid a fost Dani Carvajal. Fundaşul iberic a rămas alături de Kylian Mbappe şi s-a antrenat, de asemenea, separat. El s-a confruntat cu o problemă la gât şi nu va fi în lot pentru duelul cu Pachuca.

Kylian Mbappe a fost internat în Statele Unite

Francezul Kylian Mbappe, atacantul echipei de fotbal Real Madrid, a fost internat într-un spital din Statele Unite, cu gastroenterită acută.

“Jucătorul nostru Kylian Mbappe suferă de gastroenterită acută şi a fost spitalizat pentru diverse teste şi tratament adecvat”, a anunţat Real Madrid într-un comunicat.

Reclamă

Atacantul francez suferea de febră de mai multe zile şi nu a putut juca miercuri, în meciul de debut al lui Real Madrid în Cupa Mondială a Cluburilor, împotriva saudiţilor de la Al-Hilal, încheiat 1-1, pe Hard Rock Stadium din Miami.

După meciul cu Al-Hilal, antrenorul Xabi Alonso declarase că nu ştie dacă îl va putea utiliza pe Mbappe în al doilea meci al madrilenilor la Cupa Mondială a Cluburilor, contra mexicanilor de la Pachuca, prevăzut pe 22 iunie, la Charlotte.

Fără Mbappe, Xabi Alonso l-a folosit contra lui Al-Hilal pe tânărul Gonzalo García, care a marcat un gol şi a fost desemnat cel mai bun jucător al partidei.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 5 aug.

VIDEOMallorca – PSG 3-0. Tinerii pregătiţi de Luis Enrique, puşi la respect în Spania

23:35 5 aug.

Bernadette Szocs – Man Kuai LIVE VIDEO (11:30, AntenaPLAY). Duel de foc pentru româncă în optimi la WTT Champions Yokohama

23:11 5 aug.

Ilie Dumitrescu sare la gâtul lui Gigi Becali: „N-am înţeles combinaţia”

22:43 5 aug.

VIDEOMohamed Salah, primit ca un adevărat faraon de fanii lui Trabzonspor: „Nu am mai avut parte de aşa ceva până acum”

21:47 5 aug.

O nouă mutare pe axa Genoa – Rapid! Giuleştenii vor să dea lovitura în mercato: „Unul sau doi”

21:35 5 aug.

VideoJurnal Antena Sport | Jucătorii lui Dinamo de la rugby s-au aliat cu nepotul lui Mircea Lucescu, Matei

1 Transferul verii în România! Karamoko, de la Dinamo la FCSB: condiţia pusă de Andrei Nicolescu 2 Ofertă de 100.000.000 de euro pentru FCSB! Gigi Becali a recunoscut totul: „Vine un american” 3 În sfârșit! Liverpool a decis pe cine să aducă în locul lui Salah! Vine alături de Barcola de la PSG 4 A murit fostul acţionar de la FC Argeş! De curând revenise alături de echipă 5 Mo Salah, pentru prima dată în tricoul noii sale echipe! Mii de fani îl așteaptă la aeroport 6 Dennis Politic, la Rapid? Daniel Pancu a fost întrebat direct despre jucătorul de la FCSB
Citește și