Mihai Stoica, laude pentru un jucător de la FCSB, înainte de startul sezonului: “A venit cu chef, ne va ajuta”

Publicat: 27 iunie 2025, 10:35

Comentarii
Mihai Stoica, laude pentru un jucător de la FCSB, înainte de startul sezonului: A venit cu chef, ne va ajuta

Mihai Stoica, în timpul unui meci / Profimedia

Mihai Stoica a lăudat un jucător de la FCSB, înainte de startul sezonului. Oficialul campioanei a oferit declaraţii despre Ovidiu Perianu, cel revenit la formaţia campioană în această vară, după împrumutul la Unirea Slobozia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ovidiu Perianu s-a alăturat lotului condus de Elias Charalambous în cantonamentul din Olanda, după ce a participat alături de România U21 la EURO 2025. Mijlocaşul de 23 de ani a bifat toate cele trei partide ale “tricolorilor” de la Europeanul din Slovacia.

Mihai Stoica, laude pentru un jucător de la FCSB, înainte de startul sezonului

Mihai Stoica a dezvăluit că Ovidiu Perianu a “venit cu chef” în cantonamentul din Olanda, deşi nu a avut parte de prea multă vacanţă. Oficialul campioanei a dezvăluit că mijlocaşul impresiona încă de la 17 ani, atunci când rezultatele de la testele fizice era la fel cu cele ale lui Florin Tănase.

MM e convins că Perianu îi va ajuta pe roş-albaştri în noul sezon, ţinând cont de faptul că FCSB va lupta pe două fronturi în startul stagiunii.

“Atmosfera este excepțională. Era logic să se întâmple asta. Cei care au venit de la echipa națională au un tonus excelent. Antrenamentele se desfășoară cu zâmbetul pe buze. Graovac, Politic și Alibec, plus un jucător care poate deveni important în foarte scurt timp, Perianu… toți s-au integrat perfect. Nu e nicio surpriză.

Reclamă
Reclamă

Perianu arată foarte bine. A venit cu chef, chiar dacă nu a avut vacanță. De la 17 ani, când a făcut joncțiunea cu prima echipă, a avut rezultate la teste ca Florin Tănase. La fel e și acum.

Nu se vede că a lipsit atâția ani de la noi. Cred că ne poate ajuta sezonul acesta. Pentru că sper că va fi un sezon la fel ca cel trecut, cu foarte multe meciuri”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Program infernal pentru FCSB, în debutul sezonului

FCSB va avea parte de un debut infernal de sezon. Dacă va ajunge până în play-off-ul cupelor europene, un lucru realizabil pentru campioana României, echipa lui Gigi Becali va disputa nu mai puţin de 16 meciuri de pe 9 iulie, până pe 31 august, o perioadă de 7 săptămâni.

Reclamă

Pe lângă duelurile din preliminariile Ligii Campionilor, FCSB va avea parte de primele 8 etape din Liga 1, în care le va întâlni, printre altele, pe Farul Constanţa, Dinamo, Rapid şi CFR Cluj, cu ultimele 3 fiind deplasări.

Mai jos, ai un program posibil al lui FCSB, în scenariul în care echipa va atinge play-off-ul Ligii Campionilor.

  • FCSB – Inter Club d’Escaldes – Liga Campionilor, turul 1, 9 iulie
  • FCSB – Hermannstadt – Liga 1, 12-13 iulie
  • Inter Club d’Escaldes – FCSB – Liga Campionilor, turul 1, 15 iulie
  • Petrolul – FCSB – Liga 1, 19-20 iulie
  • TNS / Shkendija – FCSB – Liga Campionilor, turul 2, 22-23 iulie
  • FCSB – Farul Constanța – Liga 1, 26-27 iulie
  • FCSB – TNS / Shkendija – Liga Campionilor, turul 2, 29-30 iulie
  • Dinamo – FCSB – Liga 1 2-3 august
  • FCSB – ? – Liga Campionilor, turul 3, 5-6 august
  • FCSB – Unirea Slobozia – Liga 1, 9-10 august
  • FCSB – ? – Liga Campionilor, turul 3 – 12 august
  • Rapid – FCSB – Liga 1, 16-17 august
  • FCSB – ? – Liga Campionilor, play-off – 19-20 august
  • FCSB – FC Argeș – Liga 1, 23-24 august
  • FCSB – ? – Liga Campionilor, play-off – 26-27 august
  • CFR Cluj – FCSB – Liga 1, 30-31 august
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Se califică Andrei Rațiu în finala Conference League cu Rayo Vallecano?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:52

Antrenorul pe care Gigi Becali e gata să-l sune, înainte de barajul pentru Europa: „Asta îi voi spune”

22:38

Gigi Becali a criticat doi jucători de la FCSB, după eșecul cu Csikszereda: „De asta nu a mers jocul”

22:15

Csikszereda – FCSB 1-0. Surpriză uriaşă în play-out! Ciucanii au dat lovitura în finalul partidei!

22:08

Mirel Rădoi, a doua înfrângere în două meciuri pe banca lui Gaziantep! Golaveraj devastator: 0-5!

21:55

Autobuze școlare la Campionatul Mondial 2026. Modul inedit prin care fanii vor „fenta” prețurile uriașe

21:52

Primul transfer pe care Mourinho îl va face la Real Madrid! Aduce pe Bernabeu un star de 110 milioane de euro!

1 Decizia luată de Adrian Șut, după ce Gigi Becali a anunțat că vrea să-l readucă la FCSB 2 CCA a desemnat arbitrul la Universitatea Craiova – Dinamo. Decizie controversată luată de Kyros Vassaras 3 Gigi Becali, reacţie categorică după ce Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB: “Nu-l iei de pe stradă” 4 Tensiuni la CFR Cluj: s-a decis şi pleacă de la echipă înainte de finalul sezonului. Poate semna cu o rivală din Liga 1 5 FotoReacţia lui Gigi Becali când a primit invitaţie la nunta lui Ioan Niculae! Milionarul se însoară la 72 de ani 6 FCSB, gest superb pentru jucătorul grav accidentat de la Voluntari. Anunțul lui Mihai Stoica: „Îl așteptăm la noi”
Citește și