Închide meniul
Video

Marius Ştefănescu, “torpilă” în FCSB – Inter d’Escaldes! Fază superbă a campioanei în Ghencea

Publicat: 9 iulie 2025, 21:59

Comentarii

Bucurie FCSB / Captură Antena Sport

Marius Ştefănescu a marcat în meciul dintre FCSB şi Inter Club d’Escaldes, în primul tur preliminar Champions League, care se vede în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Extrema celor de la FCSB a reluat puternic din interiorul careului, după o fază superbă pusă la cale de jucătorii lui Elias Charalambous. Cel care a pasat decisiv a fost Juri Cisotti, mijlocaşul care şi-a trecut în cont un assist şi la primul gol, marcat de David Miculescu.

Marius Ştefănescu a marcat în FCSB – Inter d’Escaldes

Marius Ştefănescu a marcat primul gol în acest sezon după o combinaţie superbă a celor de la FCSB. Aflat în careul andorranilor, Tănase i-a pasat cu călcâiul lui Juri Cisotti, cel care i-a trimis în centru lui Ştefănescu.

Fostul jucător al celor de la Sepsi, care nu a avut deloc un prim sezon uşor la FCSB, a trimis puternic lângă bara porţii lui Javi Diaz, portarul lui Inter Club d’Escaldes.

Sezonul trecut, Marius Ştefănescu a evoluat în 44 de meciuri pentru FCSB şi a oferit 3 pase decisive. Ultimele goluri ale jucătorului cotat la 1,2 milioane de euro pe trasnfermarkt.com au fost marcate în meciul de pe terenul lui U Cluj, atunci când a reuşit o dublă, în luna mai, după ce FCSB a devenit matematic campioană.

Reclamă
Reclamă

Olaru a marcat primul gol pentru FCSB după 6 luni şi jumătate

Darius Olaru a marcat primul gol pentru FCSB după 6 luni şi jumătate. Căpitanul FCSB-ului a transformat penalty-ul dictat în prelungirile primei reprize ale meciului FCSB – Inter Club d’Escaldes, care e în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Darius Olaru s-a accidentat grav în cantonamentul din iarnă al FCSB-ului din sezonul trecut. Olaru a părăsit în lacrimi amicalul cu Hamburg, care l-a făcut să rateze cea mai mare parte a returului şi tot play-off-ul Ligii 1 din sezonul 2024 – 2025.

Olaru a revenit pe teren în cantonamentul din această vară, din Olanda, al FCSB-ului. El a jucat primul meci oficial de la revenire în Supercupa României, pe care FCSB a câştigat-o cu 2-1 cu CFR Cluj. Olaru este jucătorul FCSB-ului cu cea mai ridicată cotă, el valorând 7.5 milioane de euro potrivit site-ului de specialitate transfermarkt.com.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:08
Omagiul suprem pentru Lionel Messi! Ce plănuiește președintele Barcelonei
20:05
EXCLUSIVDaniel Pancu, principala variantă de înlocuire a lui Andrea Mandorlini la CFR Cluj: “Discut cu orice echipă”
20:01
LIVE VIDEORomânia – Serbia se joacă ACUM, în direct în AntenaPLAY! Duel “de foc” în optimi la Europeanul pe Echipe
20:00
Edi Iordănescu a tranşat subiectul venirii lui Daniel Stanciu la Varşovia! Ce a spus despre preluarea naţionalei
19:17
CFR Cluj, risc de excludere din competițiile UEFA? Cum a reacționat Neluțu Varga
19:04
Csikszereda – CFR Cluj (LIVE TEXT, 20:30). Ardelenii își joacă restanța la Miercurea Ciuc. Echipele de start
1 Gigi Becali şi Marius Lăcătuş, dialog tensionat: “Am fost un prost că am crezut în tine! Îmi eşti dator” 2 “Mă aștept să fiu titular!” Răzvan Marin continuă disputa cu Mircea Lucescu 3 “Scandalosul atacant a publicat factura”. Ce s-a scris în Ucraina după ce Blănuță a donat bani către armată 4 Adrian Mutu a dat lovitura! Anunţul oficial 5 Cristi Chivu l-a anunţat deja de plecare. Românul, prima măsură radicală la Inter 6 Zeljko Kopic n-a ținut cont de orgolii. Antrenorul a numit jucătorul din Liga 1 pe care l-ar transfera la Dinamo
Citește și